FOTO FORUM
Patronat medialny
Polecamy

 

LOSOWY EKSPONAT
Lanco
Lanco

pytanie ciągle aktualne

Konto Komercyjne
31 stycznia 2022
Dwa lata temu stworzyłem forum, żeby zadać nurtujące mnie pytanie. Do dzisiaj reakcja na słowa wynosi 0,00 słownie : zero.

A ja nadal poszukuję odpowiedzi rozjaśniającej przyszłość którą wiążę z pomysłem :)

Muzeum ślubu oparte na konstrukcji wyznaczonej przez dawne fotografie ślubne, ich znaczne powiększenia, zmienne wystawy tematyczne. Jak myślicie ma to ręce i nogi?
Kustosz
31 stycznia 2022
Myślę że pierwsze pytanie jakie powinno zostać postawione to- na co ma być obliczone to muzeum? Tylko na prezentację kolekcji z punktu widzenia tematyki czy na sukces komercyjny czy moze jeszcze inne cele (na przykład ma być to atrakcją turystyczną jakiegoś regionu)? Może warto w celu wybadania atrakcyjnosci tematu pod kątem stworzenia przyszłego muzeum stworzyć wystawę czasową?
Konto Komercyjne
18 lutego 2022
Jurgen, słowo daję dopiero dzisiaj przypadkowo odkryłem Twoje pisanie na mój temat. Moze w porywach tutejszych zaitnień - zwyczajnie nie spodziwałem się wielkiego zainteresowania wywołanym tematem. A raczej inaczej powiem - spodziewałem się zainteresowania tematem, ale nie spodziewałem sie zbytnio słów reagujących na moje rozterki. Temat nadal dla mnie intrygujący. Wcześniej organizowałem wytawy starej fotografii w temacie ślubu. Pochwalę się, że miały spore zainteresowanie i niezłe recenzje, bywało że w ten sposób pozyskiwałem nowe eksponaty do mojej kolekcji.Wybiorę ( z proponowanych) wersję - atrakcji regionalnej chociaż  zamiary sięgaja gwiazd i chiałoby się ogarnąć cały kraj, a może i skrawek więcej. Mam ogólną wizję skromnej całości, która w moim zamysle będzie tworzyła historyczną opowieśc z bohaterem - którym ma być ślub, młoda para albo jeszcze ciekawiej; historia sukni ślubnej . Ta ostatnia kwestia, myślę niezmiernie ciekawa - wystarczy że się pojawi w preliminarzu wystaw tematycznych organiowanych  w muzeum :)
Muzeum ślubu? Czy tak można ogólnie przyjąć tytuł? Historia fotografii ślubnej ( najbardziej eksponowany temat wystaw już zaliczonych. Wracając do wystaw organizowałem w sumie 15 razy najkrótsza ekpozycja trwała 10 godzin, najdłuższa  6  miesięcy. Temt ogólnie wytestowany, oceniam, że bardzo ciekawy z punktu widzenia ciekawostki, wydarzenia, plotki aż do samodzielnego zaangażowania wspomnień rodzinnych i takich też fotografii, albumów z pamiątkami rodzinnymi.
Kwestia kolejna, to zasady funkcjonowania takiego przybytku. Najlepsze, chociaż raczej senne (od śnienia) rozwiązanie, to pomieszczenie ( najlepiej w klimatycznym punkcie miasta Stare Miasto, starówka,  centrum) lokal udostępniony przez Miasto, współpraca ( finansowa) przy przygotowywaniu obiektu do muzealnych potrzeb :) stronę wykonastwa remontowego mogę przyjąć na własne barki, co za tym idzie dalej po oddaniu obiektu dalsza pomoc w promocji miejsca... wiadomo w takim działaniu potrzebna jaest najmniej jednoosobowa obsługa obiektu... nic bym nie miał przeciwko temu gdyby te  obowiązki powierzyć pomysłodawcy projektu za skromnym odzwierciedleniem finasów :)
Pomysł w wersji prywatnej, prywatnego muzeum - zanika na samym początku...jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o powołanie do życia placówki o charakterze muzealnym. Tradycja, zwyczaj, obyczaj, rodzinna uroczystoiść, rodzina, moda, życie towarzyskie ... temat łączy te wszystkie elementy i gra pierwsze skrzypce na koncercie tak popularyzowanych pojęć; dzidzictwo, korzenie, tradycja, rodzina ... - tak spoglądając - TEMAT - ma uchylone drzwi. Kto się w nich się pojawi? Tego nie wie nikt. Jak "drzwi", to pewne jest, że może pojawić się "przeciąg"
No właśnie w przeciągu jakiej chwili uda się zmaterializować ten pomysł.
Kustosz
20 lutego 2022
Sorki że z opuźnieniem ale mam ostatnio w każdej życiowej kwestii sporo na głowie więc muszę wolny czas rozdzielać zgodnie ze słowami mojego byłego teścia- "pierwsze rzeczy są pierwsze a drugie są drugie" przy czym bez urazy że to akurat wyszło drugie a może nawet i trzecie. Jednak ad rem- skoro masz przetarte szlaki i to (z tego co rozumiem) z sukcesem, uważam że warto by było pomyśleć o muzeum (skoro masz takie ambicje i marzenie) bo: 1) byłoby to raczej nietypowe muzeum więc zapewne byłoby jakimś nowum. 2) marzenia nalezy realizować. I to chyba tyle... Nic nie doradzę więcej bo żadnego doświadczenia w organizowaniu realnego muzeum nie mam. Na koniec jednak napieszę że trzymam kciuki za realizację i życzę powodzenia.
24 listopada 2022
Myślę, że takie muzeum slubu to super pomysł. Zwłaszcza paniom przypadłoby do gusty, aby zobaczyć jak kiedyś wygladały panny młode. Tzrymam kciuki za powodzenie 
Profil Profesjonalny
24 listopada 2022
Ale w czym problem? Masz pomysł. eksponaty - zakładaj muzeum (rozumiem, że masz na myśli muzeum w servisie MyViMu).
Chociaż może poczekaj jeszcze aż się wyjaśni przyszłość MyViMu, bo na razie mgliście to wygląda (na forum dyskusja pt. "Gdzie jest dyrekcja?").
Dodaj komentarz

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.