FOTO FORUM
Patronat medialny
Polecamy

 

LOSOWY EKSPONAT
Dowcip...za dychę 1/95
Dowcip...za dychę 1/95
Dowcip...za dychę 1/95
Dowcip...za dychę 1/95

Gdzie jest dyrekcja?

Strony: 1 2 3
29 stycznia 2023
Mam 2 działy muzeum. Jeden wygenerował się bez problemu w drugim pojawia się błąd (oczywiście wysyłanie zawiadomienia do "dyrekcji" nic nie daje). Jurgen - dzięki za podpowiedź! Pojedynczo się generują. Będzie trochę zabawy bo mam prawie 100 eksponatów, ale zawsze jest to rozwiązanie:) Pozdrawiam!
Kustosz
29 stycznia 2023
Jelopano - własnie problem generacji spod zbiorów pojawia się w przypadku bardzo dużych zbiorów. Też miałem z tym problem w przypadku mojej kolekcji zdjęć. Cieszę się że mogłem pomóc.
Kustosz
30 stycznia 2023
Do około 100 eksponatów można wygenerować automatycznie (przynajmniej mi sie tak udało). W tym celu musiałem dzielić kolekcje. Jest to nieco pracochłonne, ale szybsze niż generowanie kart pojedynczo. A czy ktoś ma namiar na jakiś dobry program do katalogowania? Ja ostatnio testuję takie coś, co się zwie "moja kolekcja" z firmy PL-SOFT. Licenacja kosztuje 200 zł, natomiast roczna opłata za wsparcie aktualizacyjne i serwisowe to 110 zł.
30 stycznia 2023
Kustosz
31 stycznia 2023
Simply404- a w jaki sposób jestes w stanie na MyViMu wygenerować kartę pojedyńczego eksponatu? No chyba tylko gdy masz jeden w zbiorze... Nawet gdy klikasz na generacje karty pojedynczego eksponatu ze zbioru wieloprzedmiotowego generuje sie dla całego zbioru.
Kustosz
31 stycznia 2023
Wchodzę w konkretny eksponat i klikam "generuj kartę katalogową dla eksponatu" i generuje mi się 1-stronicowy plik pdf z tym jednym konkretnym eksponatem. Robię tak od początku roku i każdy nowy esponat generuję na bieżąco. Wcześniej wygenerowałem zbiorcze katalogi z poziomu kolekcji. Teraz jak dodaję coś nowego to właśnie ze strony z danym eksponatem generuję pojedynczą kartę katalogową i łączę ją ze zbiorczym plikiem pdf za pomocą programiku do scalania pdf GiosPDF.
Kustosz
31 stycznia 2023
Tak to wygląda:
Kustosz
31 stycznia 2023
U mnie to tak działa. Pocztówka na załączonym obrazku pochodzi z kolekcji zawierającej 168 eksponatów. W każdym razie nie mam powodu wprowadzać kogokolwiek w błąd, ani opowiadać niestworzone bajki :)
Kustosz
31 stycznia 2023
Coraz lepiej, ten portal i alogarytmy w oparciu o które działa zadziwia mnie nieustannie...
Dodaj komentarz
Strony: 1 2 3

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.