FOTO FORUM
Patronat medialny
Polecamy

 

LOSOWY EKSPONAT
LATARKA PERTRIX No. 677
LATARKA PERTRIX No. 677
LATARKA PERTRIX No. 677
LATARKA PERTRIX No. 677
LATARKA PERTRIX No. 677

Final countdown…?

Strony: 1 2 3 4 5
18 lutego 2023
Rozumuję następująco:
- MyViMu to jest spólka z.o.o. Prezes: Kazimierz Ruszel, lat 50 Gdynia (jest KRS)  Musi zarabiać.
- Nikt (większość) nie płaci jeżeli nie musi. Reguła (z małymi wyjątkami  2-5%)
Muszą byc opłaty (bezwzględnie): 
a) od wystawcow (obowiązkowo, wszyscy) ryczałtowa kwota, niezależnie od liczby eksponatów (latwe do wprowadzenia)
b) od ogladających (trudne do wprowadzenie lecz możliwe)
    jest rynek staroci, można też zarobić na wiedzy o starociach
c) kupić portal od P. Ruszela i wprowadzic a) lub b) 
   Potrzebna  dusza biznesowa i business plan
Pozdrawiam.  
Kustosz
18 lutego 2023
Niemniej jednak wydaje mi się że zyski byłyby marne bo- patrz wypowiedź Simply404. Poza wszystkim wystarczy popatrzeć ile w każdym muzeum, na eksponat, średnio wypada polubień od niezalogowanych. To jest wymowniejsze od 1000 słów na ten temat. Poza wszystkim, jeżeli ostatecznie faktycznie podjęto by decyzję o płatnym wejściu na portal dla zwiedzających, to dla mnie spoko, tylko ze administracja jakby ponownie nabrała wody w usta więc wyglada na to ze- a) my se tu tylko tak pieprzymy aby pieprzyć, b) patrz wypowiedź Ciufy
Profil Profesjonalny
18 lutego 2023
Bocian pisze "wydawało mi się że tworzymy pewną wartość w Internecie". To prawda Bocian, tworzymy ją razem, tzn. z jednej strony twórcy MyViMu, a z drugiej my-użytkownicy.

Jeszcze zanim MyViMu rozrosło się i skupiło prawie 13 tys. mniejszych i większych kolekcjonerów faktycznie stało się wartością i zostało zauważone w przestrzeni publicznej. Jest odwiedzane nie tylko przez amatorów i przypadkowych ciekawskich, ale także przez państwowe instytucje muzealne, naukowe, z naszych zbiorów korzystają doktoranci piszący prace doktorskie itp., o MyViMu wspominała parę razy prasa (sam doświadczyłem takiego zainteresowania, mam na to dowody na piśmie). A więc niewątpliwie jest to wartość i szkoda by było ją zniszczyć.

Ale też trzeba to jasno powiedzieć: Tę wartość nie tworzy sam portal MyViMu, lecz jego użytkownicy ze swoimi zbiorami. Gdyby nie oni i ich prawie 400 tys. eksponatów nikt by o MyViMu nie słyszał. I dlatego nie powinniśmy być traktowani jak petenci w urzędzie, którzy nie mają prawa głosu odnośnie tego jak MyViMu ma funkcjonować.
 
Odnośnie ewentualnych opłat za korzystanie z MyViMu (kto, ile, wg jakich kryteriów itp.) proponuję wstrzymać się z zamieszczaniem tu własnych propozycji. Możemy o tym dyskutować, ale dopiero gdy admin serwisu zechce z nami na ten temat rozmawiać i pierwszy coś zaproponuje.

My, użytkownicy zgłaszamy tylko wolę rozmowy na ten temat, ale aby ona się odbyła musi być także wola z drugiej strony, bo jak mówi przysłowie "cały w tym ambaras, żeby dwoje chciało naraz".

A więc proponuję - poczekajmy na ruch drugiej strony i "nie wychodźmy przed szereg" z własnymi pomysłami.
Kustosz
18 lutego 2023
Tomator- drugi stopień prawdy w skali Tischnera. Nic dodać, nic ująć. Dokładnie to co mam w głowie na ten temat tylko może bardziej politycznie... :)
18 lutego 2023
OK.. Czy pośpieszyłem się z pomysłami ? Nie, bo wszedłem w buty (i głowę) Bociana. Ja też prowadzę przedsięwzięcie, w którym sprzedaję myśli i wiedzę. I wiem z własnego doświadczenia, że nikt nie zapłaci grosza z coś, co może mieć za darmo. 100% doświadczeń z prawie 30 lat działalności. 
Money turns the world go round (Cabaret ?)
18 lutego 2023
"kupić portal od P. Ruszela i wprowadzić"....Tylko pytanie czy P. Ruszel ma zamiar spredać... bo jednak portal MyViMu wyrósł na coś unikalnego i wspaniałego...
Profil Profesjonalny
18 lutego 2023
Jerzy13 - od 30 lat prowadzisz interesy, więc nawet wchodząc w buty drugiej strony powinieneś wiedzieć co powiedział Don Vito Corleone do swojego syna Santino po wyjściu Sollozzo (który chciał ubić interes z rodziną Corleone):

- Santino. Chodź tu. Co z tobą? Mózg ci mięknie od zabaw z tą dziewczyną. Nigdy więcej nie zdradzaj przy obcym, co myślisz. Idź.

Nie jestem Don Tomatoro, ale powtarzam Wam: Nigdy nie wychodźcie przed szereg.

Takie są zasady negocjacji. Kto za wcześnie i od razu zbyt wiele  zaoferuje ten przegrywa. My na początek zgłaszamy chęć rozmowy na temat wsparcia MyViMu i na razie to musi wystarczyć. Poczekajmy na odpowiedź i ewentualnie jakąś propozycję. Może tym razem milczenie drugiej strony nie będzie trwało aż 7 miesięcy.
18 lutego 2023
Ok. Ze skrucha przyznaje ze czesto ide na skroty. Lecz, tez czesto, final jest wg moich przewidywan. Milkne zatem. Bede tylko obserwowac i skanowac medale. Pozdrawiam
Profil Profesjonalny
19 lutego 2023
Zgoda. Ja też uważam, że za dużo gadamy (czym złościmy Admina). Zamilknijmy wszyscy powiedzmy na 2 tygodnie i dajmy mu szansę wypowiedzieć się "w temacie".
Kustosz
19 lutego 2023
Ale odliczać mogę? :P
19 lutego 2023
Ha ha. Jestem za a nawet przeciw
Kustosz
19 lutego 2023
6...
20 lutego 2023
O widzę że coś drgnęło w temacie. Nie będe strzepił języka bo już wiele zostało tu napisane, ale dopóki nie zobaczę realnych zmian tutaj na stronie to nie podejmę płatności na patronite.Moje zaufanie do administracji też zostało nadszarpnięte pomimo że płaciłem .Brak odpowiedzi jest gorszy niż jakakolwiek negatywna lup pozytywna odpowiedź.
Pozdrawiam kustoszy.
Kustosz
20 lutego 2023
5...
Kustosz
21 lutego 2023
4...
Kustosz
22 lutego 2023
3...
Kustosz Profil Profesjonalny Starszy kustosz
22 lutego 2023
365.
Kustosz
22 lutego 2023
Pozwolę sobie odliczać dalej. Tym razem do czasu gdy administracja postanowi z nami porozmawiac. Tak zwyczajnie, po ludzku. Na chwile obecna jutro minie tydzien od czasu ostatniego odzewu wiec jutro startujemy od numeru siedem wzwyż. Taki mój mały protest przeciw olewaniu nas jako ludzi. Chodźby dlatego co zostało napisane przez Tomatora- kolekcjonerzy bez portalu jakoś dadzą rade ale portal bez kolekcjonerów ni chu, chu...
Kustosz
23 lutego 2023
7...
Kustosz Profil Profesjonalny Starszy kustosz
23 lutego 2023
Ciekawe do ilu doliczysz zanim administracja zaszczyci nas reakcją...
Kustosz
23 lutego 2023
Szczerze? Myślę że szybciej opuszczę szacowne progi niż się doczekam. Deklarowałem pozostanie na portalu ale nie za wszelką cenę. To już by była sztuka dla samej sztuki. 
Kustosz
24 lutego 2023
8
Profil Profesjonalny Moderator
24 lutego 2023
Oj Panowie, idziecie w kierunku telewizyjnych pasków. 

"administracja zaszczycie nas reakcją" 

"olewanie nas jako ludzi" 

"administracja nabrała wody w usta" 

Prawda jest taka że jednoosobowo to mogę sobie wiecie co. Taki serwis generuje koszty. Każda programistyczna zmiana to kolejne faktury lub wynagrodzenia. Każdy artykuł na serwisie to kolejne faktury.  Jak w każdym biznesie po przekroczeniu ustalonej kwoty wydatków minimalizujemy koszty. 


Macie pomysł na monetyzację? Super, zapraszam. 

Bardzo chętnie odsprzedam serwis komuś kto będzie miał pomysł i środki żeby go zmonetyzować i rozwinąć. I to odsprzedam w cenie samego zwrotu środków jakie na niego poniosłem. Nic na tym nie chcę zarobić. Od 15 lat jako prezes nie pobieram żadnego wynagrodzenia,  za to ze wspólnikiem finansujemy utrzymanie serwisu. 

Wiem że jesteśmy jednym z najpopularniejszych wirtualnych muzeów na świecie. Wiem że jest potencjał, serwis powstał z pasji.
Ale nadal osobiście muszę z czegoś żyć, utrzymać rodzinę, spłacic kredyty. Operowałem w branży turystycznej... dwa lata covidu zrobiły swoje. Takie sa realia.  Chwilowo zajmuje się odbudowaniem zgliszczy po pandemii i to jest mój priorytet a MyViMu jest po prostu uśpione technicznie. 

Realnie serwis wymaga minimum dwóch pełnoetatowych osób żeby się rozwijać. Sami wiecie jakie to koszty. 

I obojętnie jak będziecie złośliwi to nie zmieni faktu że nie mam jednoosobowo możliwości pełnej opieki nad serwisem. 

Więc możecie odliczać nawet do stu, możecie kasowac swoje konta, zawieszać, obrażać się. Nic to nie zmieni, wkręcacie się całkowicie niepotrzebnie.


 
Kustosz Profil Profesjonalny Starszy kustosz
24 lutego 2023
Prezesie bocian - chyba nie oglądamy tej samej telewizji.A jeśli tak trudno jest odezwać się częściej niż raz na rok do tych dzięki który prowadzenie Twojego biznesu ma sens to wiedz że bez nas ten serwis zniknie i nie będzie wart złamanego grosza.Każdy z nas ma takie same problemy nie żyjemy pod kloszem tylko w tej samej rzeczywistości co Ty.Jestem w MyViMu od 12 lat na Twoje zaproszenie a teraz czuję się winny tego że ponosisz dla mojej przyjemności bycia tutaj koszty.W dodatku dowiedziałem się że  jestem złośliwy i roszczeniowy a przy tym nie chcę ponosić kosztów Twojego biznesu mimo że serwis pokazowo obraca się w gruzy a ja i inni jesteśmy olewani - bo tak się właśnie czujemy. I chyba faktycznie już niepotrzebnie się wkręcamy. Nic to nie zmieni.
Kustosz
24 lutego 2023
Ta, odpuszczam sobie odliczanie, pisanie itd. Poza wszystkim sukces portalu to sukces wodza a nie nas, malych robaczków. Co prawda te male robaczki maja spore kolekcje ktore niewątpliwie są warte w całości tyle co 10 takich portali ale ch...j, jesteśmy od nakręcania klikbajtów. I trzeba było gównoburzy żeby się dowiedzić dlaczego dzieje sie tak jak się dzieje. Jeżeli Panie Bocian, tak w swoim biznesie traktujesz swoich pracowników to nie do końca jestem pewien że biznes upada przez covid. I tyle mojego. Ktoś ma mnie w dupie to czemuja go mam nie mieć w swojej?
Strony: 1 2 3 4 5

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.