Czy to aby RPA ??? na forum Legion Etrangere / Militaria - dyskutuj w MyViMu.com
FOTO FORUM
Patronat medialny
Polecamy

LOSOWY EKSPONAT
Boguszów

Czy to aby RPA ???

Starszy kustosz
21 lipca 2010
Oczywiście w żaden sposób nie neguje tego co napisał kolega Bocian jednak ja osobiście nie słyszałem żeby Legia interweniowała w RPA.Oczywiście Afryka jest bogatym teatrem działań tej jednostki jednak są to kraje w których Francja ma swoje interesy polityczne i strefy wpływów najczęściej byłe kraje które były jej koloniami.Dużą pomocą było by ustalenie w jakim regimencie służył ten były legionista :) co do tłumienia zamieszek jak najbardziej się zgadzam,takie interwencję są bardzo częste
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
21 lipca 2010
RPA miały "własną" legię cudzoziemską...
i to mógł być - drugi kontrakt...
Starszy kustosz
21 lipca 2010
Wersja bardzo prawdopodobna,byli legioniści bardzo często zatrudniali się jako najemnicy w wielu krajach w których była "zadyma"
21 lipca 2010
pytanie: jakie "przybory" przetrwalnikowe - kochery noże krzesiwa hamaki moskitiery - wytworzyła bądź używa L.E...
czy to są te same co w Armee?
Starszy kustosz
21 lipca 2010
Generalnie rzecz biorąc wyposażenie jak i uzbrojenie w Legii jest takie same jak w armii francuskiej,przykładowo te rzeczy ze sprzętu który mam osobiście np śpiwór ,moskitiera itp. (wystawione w muzeum) pochodzą najczęściej z 2-go Regimentu Piechoty Legii w Nimes ale są one produkowane ogólnie dla wojska.
21 lipca 2010
Legia jest uważana przez nich jako elita czy jako margines?
Starszy kustosz
21 lipca 2010
Legia jest integralną częścią Armii francuskiej ale już pod własnym dowództwem i nie jest tajemnicą że te dwie formacje za sobą nie przepadają:) lecz te animozje raczej wynikają z zazdrości o sławę Legi.Wiele osób ma wyrobiony pogląd utrwalany w latach komuny że Legia to zbiorowisko kryminalistów i co jest oczywiście błędem.Prawodawstwo polskie bardzo długo karało za służbę w obcym wojsku w tym Legii w przeciwieństwie do wielu krajów,które z chęcią przyjmowały byłych Legionistów w szeregi macierzystej armii wykorzystując ich doświadczenie bojowe i wyszkolenie
21 lipca 2010
Aktualnie wiadomo coś co do działań operacyjnych legii, czy są raczej mało poppularne zadania?
Starszy kustosz
22 lipca 2010
Legia cały czas uczestniczy w różnych misjach o różnym charakterze.Obecnie największym zaangażowaniem jest interwencja w Afganistanie gdzie działają takie regimenty jak 2REP,1REG,2REG i 2REI.Misje Prewencyjne to Dżibuti gdzie stacjonuje 13 DBLE i rotacyjnie 1REC i 2REG,wyspa Mayotte na Oceanie indyjskim Regiment DLEM,misja ochronna 3REI Gujana Francuska-stała ochrona poligonu rakietowego i zabezpieczenie granicy, misja stabilizacyjna Wybrzeże Kości Słoniowej 1REC,2REI,1REG.Są to dane oficjalne jednak rotacja regimentów w terytoriach zamorskich jest ciągła i podane dane mogą się zmieniać nawet co miesiąc. Możliwy jest też udział Legii w misjach zagranicznych o których nie jest informowana opinia publiczna. Jako smutną informacje mogę podać że 7 czerwca 2010 roku w Afganistanie zginął Polak starszy sierżant Konrad Rygiel w Legii od 2002 roku z 2-go Regimentu Spadochroniarzy Calvi Korsyka.
22 lipca 2010
Masz jakieś zdjęcia, które mógłbyś wrzucić z aktalnych misji, np z Afganistany? Ciekawi mnie porównanie jak wyglądają wojska legiii, a np polskie jednostki (foto teżbyłoby super).
Starszy kustosz
22 lipca 2010
Spoko,wrzucę coś wieczorkiem w kolekcji Magazyn Kepi Blanc
22 lipca 2010
i kuchenkę - kocher...
Starszy kustosz
22 lipca 2010
Obecnie nie posiadam nowej menażki tefalu:) (starszy wzór jest w kolekcji)co do palnika to we francuskich racjach żywnościowych w komplecie znajduje się małe pudełeczko (mieści się w kieszeni),jest to zestaw kilku blaszek które się składa w formie małego stojaczka w środek wrzuca się tzw.paliwo turystyczne (kostka jest w komplecie) do podpalenia.Obecnie też nie posiadam żeby wrzucić zdjęcie-racje zjedzone a zestaw do grzania zostawiłem kolegom w górach bo nie mieli na czym wody zagotować ;):)
22 lipca 2010
system niemieckiego esbita?
Starszy kustosz
22 lipca 2010
Dokładnie tak z tą różnicą że trochę inny kształt po złożeniu ale system działania ten sam
Dodaj komentarz

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.