FOTO FORUM
Patronat medialny
Polecamy

 

LOSOWY EKSPONAT
rycerskie mocne

A co z puszkami?

Profil Profesjonalny Moderator
4 sierpnia 2010
Właśnie zastanowiłem się a co z puszkami i "etykietami" na nich?

Czy w środowisko birofilów puszki mają jakieś poważanie w kolekcjach czy tylko liczy się papier naklejony na szkło?
Starszy kustosz
4 sierpnia 2010
Birofilistyka to bardzo rozległa dziedzina.
Niby wszystko kręci się wokół piwa ale zbiera się wszystko.
Etykiety,podstawki,kapsle,puszki,kufle,szklanki,widokówki,modele samochodów itd itd.
Jest wielu kolekcjonerów w Polsce(również na świecie),którzy zbierają puszki.
Profil Profesjonalny Moderator
9 maja 2011
Chaotycznie ale kolejne nurtujące pytanie, czy są jakieś piwa rozlewane wyłącznie i tylko do puszek?
11 maja 2011
Van Horn
Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
12 maja 2011
Z puszkami też mam doświadczenia;) a było to tak:
Jak byłam mała odwiedzałam moją kumpelę, której ściany w pokoju szczelnie przyozdobione puszkami po piwie wprawiały mnie w zdziwienie i podziw ...tyle ładnych, kolorowych puszek. To był "spadek" po znacznie starszych siostrach, które wyprowadziły się z szarego PRL. Nie wiem czy to tak było faktycznie ale wydaje mi się, że w PRL zbieranie puszek było większą frajdą niż dzisiaj. Nie było tylu wzorów (czy ktoś ma puszkę po PRLowskim piwie a propos?) i każdy okaz z zachodu musiał byc niesłychaną atrakcją. Dzisiaj wzorów i kolorów mamy tyle, że aż oczy bolą. Puszki są także dosyć wrażliwe na uszkodzenia i zabierają więcej miejsca od etykiet czy kapsli. To oczywiście nie jest przeszkodą dla kogoś, kto jest prawdziwym fanem piwnego zbieractwa.
Czy są jakieś giełdy przeznaczone specjalnie dla birofilów, gdzie można się wymienić lub zakupić puszki ? Pytam, bo na normalnych targach/giełdach puszek nie widuję.... .
Wydaje mi się, że kiedyś puszki były popularniejsze.


P.S.
Puszki mimo wszystko wciąż się jednak zbiera, ...czasem celem zdeponowania w punkcie skupu ...;)
Starszy kustosz
16 maja 2011
Giełdy Birofilistyczne odbywają się bez przerwy.Najbliższa będzie 21.05 w Tychach.Kolejna w Grodzisku Wielkopolskim 04.06.Z kolei 17-18 czerwiec w Żywcu.
Mnóstwo ludzi zbiera puszki.Na giełdy przyjeżdżają kolekcjonerzy z całej Europy.
Dodaj komentarz

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.