FOTO FORUM
Patronat medialny
Polecamy

 

LOSOWY EKSPONAT
Jubileuszowa 50 lat GOT

Prawo do głosowania...

Strony: 1 2 3 4 5 6 7
Profil Profesjonalny Moderator
25 sierpnia 2010
W jednym z eksponatow wyplynal problem obnizania ocen czy to celowego czy nie poprzez osoby swiezo zarejestrowane bez wlasnych eksponatow.


Proponuje tutaj przeniesc dyskusje zeby ustalic jakies madre wyjscie.

Jedna z propozycji jest danie prawa do glosu uzytkownikom posiadajacym wlasne eksponaty lub zablokowac mozliwosc glosowania osobom dopiero co zarejestrowanym.

Kazde rozwiazanie ma zle strony a problemem tutaj jest tak naprawde nie danie jedynki a ilosc ocen. Im wiecej bedzie uzytkownikow w serwisie i ocen tym beda one dokladniejsze i dodanie jednej czy dwoch jedynek nie obnizy rankingu.

Byc moze etapem przejsciowym byloby pomyslenie nad okresem poczekalni dla ocen dla nowych swiezo zarejestrowanych userow czyli np. ocena jest notowana ale nie wchodzi w ranking, dopiero jak user przekroczy jakis punkt system bierze pod uwage ich glosy.

Tyle ze to podpada pod pelna dyskryminacje :)
Moderator
25 sierpnia 2010
Youtube ostatnio wprowadziło zamiast ocen 1-5 ocenianie jedynie +/-. Moim zdaniem jest to znacznie lepsze rozwiązanie.
Poza tym osoby, które niszczą statystyki nikną w tłumie gdy jest więcej użytkowników. Po prostu nie mamy takich ilości oceniających aby przyjęty sposób oceny był odporny na oszukiwanie.
Moje propozycje to albo zmienić jedynie na +/- (dokładnie jak jest na youtubie - Fajne/niefajne) albo zwyczajnie poczekać aż ilość oceniających wzrośnie.

Poza tym skoro on ocenia wszystkim na 1, a może tylko raz, to i tak jest sprawiedliwie :)

Jakieś inne pomysły?
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
25 sierpnia 2010
Twoje rozwiązanie - sprowadza się do:
nagradzania obiektu
karania obiektu


czyli - pozostanie duży zbiór obiektów co "nie ziębią, "nie grzeją" - czyli bez wyboru pozytywnego/negatywnego
i - bo nawet "ktoś mógł nie widzieć"
_________
czyli powstanie zbiór obiektów wzbudzających emocje

ja bym zostawił tak jak jest - z modyfikacją
- propozycja: możliwość oceniania - jako parametr przy userze aktywowany po "X" eksponatach...(a la Odkrywca)
- zawieszany/odwieszany przez Moderatora
bo" kiedyś" - przy dużej ilości obiektów - będziemy wartościować - czyj "grosz z 1926" ładniejszy - cenniejszy
Konto Komercyjne Profil Profesjonalny Starszy kustosz
25 sierpnia 2010
Jeżeli muzea sa dostepne dla wszystkich internautow to wszyscy powinni mieć jakas moznosc wypowiadania się zarówno na temat muzeow jak tez na temat przedstawianych w nich eksponatow.
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
25 sierpnia 2010
1. muzea są dostępne dla wszystkich internautów
2. możność wypowiadania się mają zarejestrowani - zalogowani użytkownicy
3. rejestracja na serwisie - związana jest z akceptacją regulaminu, oraz zasad ogólnego korzystania z serwisów społecznościowych

4. przypadki odbiegające od "przyjętych zasad" - mogą się pojawić
więc "system" powinien mieć możliwość reakcji ...
25 sierpnia 2010
gladivs
1. Każdy ma prawo w pełni korzystać z możliwości tego portalu. Czy zauważyłeś tylko te jedynki, które wystawiłem Twoim eksponatom? Dlaczego nie wspominasz o dziesiątkach, które też Ci wystawiłem. Czy chcesz mi narzucać co ma mi się podobać a co nie?

2. Nie mam nic do nikogo na tym portalu, po prostu oceniam tak jak czuję. Poza tym każdy ma tylko jedną możliwość ocenienia jednego eksponatu.

3. Przyjrzyj się dyskusji pod Twoim eksponatem: Bagnet Mauser 98/34, w pewnym momencie odniosłem wrażenie, że jesteś trochę natrętny i co chwila podbijasz swój eksponat. Uciekłeś się nawet do takich numerów jak edycja własnego postu, co powoduje zmianę daty postu, a w konsekwencji podbicie eksponatu na stronie głównej w części Najnowsze komentarze.

4. Zapewniam, że nie mam problemów z potencją

to by było na tyle
25 sierpnia 2010
Witam
Czytam i patrzę na ten problem....
Też miałem, okazje spotkać się z tą sytuacją na moim profilu z panem Rumcajsem....
Bez obrazy dla nikogo... ale wali mnie kto jaką ocenę da mi za dany przedmiot bo wiem, że dla mnie ma on wartość kolekcjonerską jaki on by nie był...choć przyjemnie dostać wysoką ocenę za eksponat i nie dziwię się innym za takie bulwersowanie się zaistniałym faktem.... ja apeluję o usunięcie punktacji i gwiazdek... a pozostawienie dodawania komentarzy :łatwiej kliknąć jeden czy dwa punkty a gorzej jest wypowiedzieć się w komentarzach... pod przedmiotem

Pozdrawiam
Marius
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
25 sierpnia 2010
wali mnie kto jaką ocenę da mi za dany przedmiot bo wiem, że dla mnie ma on wartość kolekcjonerską jaki on by nie był...

Święte słowa choć wypowiedziane szorstko. Popieram.
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
25 sierpnia 2010
... a gorzej jest wypowiedzieć się w komentarzach... pod przedmiotem...
- sensownie...
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
25 sierpnia 2010
I tu się znowu zacznie... kto z sensem, kto nie....
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
25 sierpnia 2010
- nie zacznie się...

z sensem - trudniej...

rewelacja
super
wspaniałe

trud poniżej dziesięciu naciśnięć klawisza...
Kustosz
25 sierpnia 2010
Blebleble-podskoczyłem w rankingu?A serio:
wszystkie eksponaty są OK!Nikomu nie stawiam mniej niż"10" a jak mi się coś nie podoba to po prostu nie oceniam...Myślę nawet[?],że "10" to mało,bo niektóre eksponaty powinny i "100"dostać...Ale jeśli jest możliwość stawiania"1" to jak ktoś uważa,że tak powinien to...jego sprawa.A prawda jest taka,że i "starzy"muzealnicy też obniżają oceny..Pozdrówko dla Wszystkich!!!
25 sierpnia 2010
1- Każdy użytkownik ma prawo do glosowania.
2-Jak glosuje to jego sprawa.
Fakt że bagnecik zasługuje na 10 do kwadratu i 1 jest nie na miejscu.
Starszy kustosz
25 sierpnia 2010
Postanowiłem bliżej przyjrzeć się całej sprawie.

Na początku, jak tylko zobaczyłem że Kolega gladivs ma średnią ocenę za swoje muzeum 7,87 i zajmuje ostatnie miejsce w rankingu to pomyślałem, że ten Rumcajs to jakaś świnia. Swego czasu próbowałem zaproponować nowy ranking i miałem zapisane pewne dane. Przeanalizowałem te dane i okazuje się, że w przeciągu ostatnich 25 dni kolega gladivs otrzymał 44 oceny i uzyskał 406 punktów, czyli "stracił" tylko 34 punkty. Można więc założyć, że dostał:
40 x 10 punktów
3 x 1 punkt
i zostaje
1 x 3 punkty

Patrząc na powyższe, to ja nie wiem o co ta cała wojna. Na samym bagnecie Kolega gladivs "stracił" 11 punktów. Nawet jeśli Rumcajs dał "1", to jeszcze ktoś "urwał" 2 punkty.

Zgodzę się z przedmówcami, że każdy ma prawo głosować jak mu się podoba, ale na szczęście każdy ma tylko jeden głos dla jednego eksponatu.

Ps. Poza tym jeśli istnieje podejrzenie, że ktoś ma dwa konta, to przecież Admin może to sprawdzić po adresie IP i wtedy "wyjdzie szydło z worka".
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
25 sierpnia 2010
Panowie trolle są wszędzie i nie ma powodów do urządzania polowania na czarownice, moim skromnym zdaniem serwis jest jeszcze zbyt mało popularny aby oceny odzwierciedlały stan faktyczny(kiedyś prosiłem administratora o licznik gości na stronie), myślę, że z czasem się zwiększy frekwencja i wtedy będą miały sens oceny i rankingi.
I sprawa 2 :
Poza tym jeśli istnieje podejrzenie, że ktoś ma dwa konta, to przecież Admin może to sprawdzić po adresie IP i wtedy "wyjdzie szydło z worka".

Sam osobiście korzystam z internetu w 10-cio osobowej sieci pod jednym IP(nie było innej alternatywy), wiem dokładnie, że kiedyś zalogował się kolega(bez eksponatów) po rozmowie ze mną o serwisie i ......
na moją prośbę od kilku miesięcy nie ocenia bo nie byłem pewien czy nie jest stronniczy.
A jak znowu zacznie...?
26 sierpnia 2010
Przypomina mi się coś, że podobne reakcje z ocenami (ty mi - to ja ci itd) były na portalu dla nastolatków :D Ale powiem Wam, ze z boku zabawnie wyglada jak walczycie, szkoda tylko, ze nie widzicie ze odstraszacie tych "nowych userow", ktorzy maja oceny wystawiac. Aaa no chwila, "nowi", ktorzy beda wystawiali mniej niz 10 pewnie tez zostana uznani za troli.

Nikt tu nie zechce zakladac konta jak zobaczy jaka tu sie komuna wylania, poprostu musicie wyluzowac ;-)

W internecie istnieje tylko jedno slowo aby sytuacje opisac:

[color=red]żal[/color]
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
26 sierpnia 2010
pejot, jesteś "Głos wolny wolność ubezpieczający", masz rację, może Ciebie ktoś posłucha, pozdrawiam.
26 sierpnia 2010
Aby zniknął problem jedynkowiczów wystarczy zamiast samej średniej zliczać punkty. W statystykach pokazać liczbę ( sumę) punktów a w nawiasie średnią dla eksponatu. Oczywiście wypromuje to te eksponaty, które są częściej odwiedzane, ale nowicjusze mogli by oglądać eksponaty o największej liczbie punktów ( czyli teoretycznie najciekawsze). Pozdrawiam wszystkich
Profil Profesjonalny Moderator
26 sierpnia 2010
To ja się zapisuję do klubu zastraszonych :)

3 razy kliknąłem w 1 już nie pamiętam nawet jakie eksponaty bo lubię ptaszki a nie do końca pasjonuje mnie broń i narzędzia do zabijania.

Jak się po mnie wiara przejechała :) do dzisiaj mam lęki paranoidalne i jak mi się coś podoba to klikam 10 a jak nie to nie klikam nic poniżej 9 żeby mi się znowu nie oberwało :)
26 sierpnia 2010
Obiecuję, że śmiało i wysoko będę dzierżył sztandar "wolności w ocenianiu" na tym portalu. Żeby było jasne, nie stawiam samych jedynek, moja skala jest tylko dwustopniowa: albo jedynka, albo dziesiątka. Postawiłem więcej "10" niż "1", ale te pierwsze oceny przeszły bez echa. Chcę też uspokoić wypowiadających się na tym forum, że nie jestem obrażalski ani mściwy. Oceniam eksponaty, a nie userów. Nie przejmuję się różnymi inwektywami pod moim adresem i nie zamierzam się odgrywać za tych różnych "głupków", "impotentów" itp. Mam nadzieję, że określenie "troll" też było pod moim adresem - bardzo mi się spodobało.

Gladivs otrzymał ode mnie tylko jedną jedynkę, przyznam, że dostał ją za "natręctwo" - przepraszam, po prostu nie wytrzymałem i mnie trochę poniosło. Tak na spokojnie to powiem, że ten bagnecik nawet mi się podoba, ale niestety nie mogę cofnąć swojej oceny. Obiecuję, że następnym razem nie dam się ponieść emocjom.

Panowie, więcej dystansu do tych ocen, jak będzie ich trochę więcej to oceny będą bardziej obiektywne.

Jeszcze mi się coś przypomniało, dzięki mnie ten wspomniany bagnecik będzie na szczycie dwóch rankingów: najczęściej komentowane i najczęściej oglądane.
Gladivs nie musisz dziękować :) - to w ramach rekompensaty :)
26 sierpnia 2010
Niestety też to zauważyłem....
Dodawanie każdego nowego muzeum do ulubionych itp. :/
Ale co na to poradzisz...? Niestety nic....
Dla tego ja na to nie zwracam uwagi i raz jeszcze powtórzę " WALI MNIE TO " i to, że Pan Rumcajs ocenił nisko mój hełm... 14 ocen po 10 a on trzasnął mi mniej i co z tego...? Nie będę się załamywał bo to po prostu nie ma sensu, to on robi sobie reklamę nie ja i już... choć jego też to wali...
Ludzie nie dajcie się wciągać w takie zagrania, upominania czy wytykania palcami, że on to czy to ...to nic wam nie da.. Po prostu wklejajcie swoje fanty a inni to zobaczą i docenią nawet bez tych pieprzonych gwiazdek i ocen których ja jestem przeciwnikiem...

Pozdrawiam
Marius
26 sierpnia 2010
A mogło być tak pięknie....Po co te rankingi?! Jeżeli nie rajcuje mnie jakiś temat to nie tracę czasu i nie oglądam tej kolekcji tylko po to żeby się dowartościować oceniając. Nie dajmy sobą manipulować. Czy nie dziwnym jest, że Pan Rumcajs przez tyle czasu nie dodawał eksponatów a namiętnie oceniał? Nagle ktoś znalazł swoje powołanie i systematycznie przegląda eksponaty na rozwijającej się dopiero stronie a może jest inaczej....może to jego praca :)? Proponuję konkurs - typujemy kim jest Pan Rumcajs.
Co o ni wiemy:
ma specyficzne poczucie humoru
lubi filmy o rozbójnikach
Pozdrawiam
Raniuszek
26 sierpnia 2010
Po przeczytaniu tych wątków inkwizycyjnych nie zarejetrowałbym się na portalu, widać to z resztą w nowych muzeach, ciszaaa;-)
27 sierpnia 2010
Pejot my nie chcemy robić tyłów portalowi ale sam widzisz co się dzieje....nie jest to wyssane z palca bo nie tylko ja to zauważyłem jeżeli powstało forum na ten temat a taka sytuacja doprowadza właśnie do takiego zainteresowania portalem jeżeli można tu robić co się chce i nie ponosić za to odpowiedzialności.... a

Pozdrawiam
Marius
Starszy kustosz
27 sierpnia 2010
Najmocniej przepraszam, ale nie za bardzo wiem o co chodzi. Czytam posty, oglądam różne eksponaty i komentarze pod nimi i nie bardzo czaję o co biega. Chciałem sprawdzić czy i ja padłem ofiarą niskich ocen, ale coś mi się rankingi nie wczytują, dlatego nie powiem Wam czy straciłem, czy zyskałem. Jeśli dobrze pamiętam to od dłuższego czasu utrzymuję się na podobnej pozycji.
Wydaje mi się, że jak będzie trochę więcej ocen to sprawa przestanie istnieć. Jedna jedynka przy stu ocenach powoduje znaczny spadek średniej, ale już przy tysiącu ocenach chyba nawet tego nie widać. Dlatego proponuję nie przejmować się i dać całej sprawie trochę czasu.

Zauważyłem, że najbardziej denerwują się osoby, które mają mało eksponatów i mało ocen - no cóż nawet jedna niska ocena powoduje, że spadają o kilkanaście pozycji w dół. Może należałoby podnieść dolny próg wejścia do rankingów, wtedy jedna jedynka nie będzie zauważalna.
Strony: 1 2 3 4 5 6 7

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.