Kamienie ich liczba na forum Zegarmistrzostwo / Biżuteria i zegarki - dyskutuj w MyViMu.com
FOTO FORUM
Patronat medialny
Polecamy

LOSOWY EKSPONAT
35 lat 62 KS Commando legitymacja medal numerowany

Kamienie ich liczba

Profil Profesjonalny Moderator
7 września 2010
Pytanie lamerskie, co zmienia w zegarku ilość kamieni?
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
7 września 2010
określa potencjalną "doskonałość" mechanizmu...

mówi o ilości "doskonałych" łożysk...
7 września 2010
A jak ma się to do punktualności? Czy z deklaracji zegarek nie powinien działać punktualnie? Czy taki z wieloma kamieniami działa lepiej niż ten z mniejszą liczbą?

O ile dokładniej?
7 września 2010
http://www.mt.com.pl/archiwum/61-MT-07-Zegarki_reczne.pdf
str 13/14
lepiej - to znaczy również bezawaryjniej
czasy międzyprzeglądowe
na "dokładniej" - składa się więcej czynników

http://www.zegarymatkiewicza.pl/porady.htm
tu kilka uwag o relacji - mechanizm - dokładność
7 września 2010
Jak nie wierzyć w przeznaczenie...?Jakąś godzinę temu w szpargałach znalazłem zegarek radziecki "СЛАВА",który w 1990r dostał na pamiątkę służby mój ojciec gdy odchodził z LWP.Parę lat leżał nie nakręcany[8-10?] a tu po nakręceniu działa!Ma 26 kamieni,zacząłem się zastanawiać o co znimi chodzi,chwila przerwy i...znajduję Was "mówiących"na ten temat... :)
8 września 2010
Poczytałem ale nadal pytanie, z czego robi się te kamienie. Jaki materiał, czy zawsze ten sam? Czy wraz z rozwojem techniki materiał się zmieniał?
8 września 2010
przeoczyłeś...
pierwotnie - prawdziwe rubiny
obecnie syntetyczne
6 października 2010
Kamienie w zegarku powinny byc umieszczone tak gdzie są potrzebne,a mianowicie tam gdzie występują tarcia, czyli np. łożyska. kiedys rzeczywiście wprowadzano w błąd nabywców opisując tarczę zegarka napisami np. : 32 jewels, a kamienie w takim zegarku miały wyłącznie charakter ozdobny.
Dodaj komentarz

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.