FOTO FORUM
Patronat medialny
Polecamy

 

LOSOWY EKSPONAT
Neapol - Stazione Marittima

w filatelistyce pustynia....

Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
22 września 2010
odkąd pamiętam z hasłem "kolekcja" kojarzyły mi się dwie rzeczy "znaczki" i "monety"....zastanawia mnie tak ubogo reprezentowany dział filatelistyki w MyViMu ....mam swoją pewną teorię na ten temat .....z drugiej strony cieszy fakt, że zbierac można nie tylko znaczki i monety ale także guziki, etykiety, zabawki, gwizdki i inne cuda...najważniejsza jest pasja ;) .....ale w filatelistyce pustynia....
Profil Profesjonalny Moderator
22 września 2010
Myślę że to też problem sfotografowania tych kolekcji.

Albo skaner ale wtedy jest mnóstwo pracy przy obróbce takiego materiału. Albo aparat a tutaj znowu wiele aparatów nie dysponuje odpowiednim makro i koło się zamyka.

Miałem ten sam problem pomagając fotografować etykiety, pocztówki, znaczki.

Dopiero skonstruowanie specjalnego mini statywu z kadrem i oświetleniem pozwoliło zautomatyzować ten proces na tyle że nie był męczący.
Kustosz Profil Profesjonalny Starszy kustosz
22 września 2010
A u mnie 241 znaczków chyba nieźle sfotografowanych więc zapraszam do oglądania:)
Starszy kustosz
22 września 2010
Przeglądnąłem Twoje znaczki Jurand i faktycznie zdjęcia są dobrej jakości.
Ja wszystkie moje eksponaty fotografowałem telefonem(Nokia N97).
Zdjęcia robione "na kolanie" ale poza kilkoma ze słabą ostrością też chyba nie ma się czego czepiać ;)
24 września 2010
Ja fotki znaczkom robię aparatem FujiFilm FinePix S1000fd. Nie mam jednak wielkiej wprawy i znaczki wychodzą mi niemal okrągłe. A co do posuchy, to u mnie wygląda to tak że znaczki zbieram tylko i wyłącznie z jednego tematu, a podciąganie na siłę to raczej sztuka dla sztuki
Pozdrawiam
Kustosz Profil Profesjonalny Starszy kustosz
25 września 2010
A ja SONY Cyber-schot 7,2 mps,w naturalnym świetle w trybie makro i z ręki,później prostuję i ewentualnie rozjaśniam lub wyostrzam w programie Picasa 3.
Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
22 marca 2012
Znaczki w czasach zarazy :
http://figeneration.pl/znaczki-w-czasach-zarazy

Do poczytania do podusi ;)
Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
23 marca 2012
"Współczesność jest niepotrzebna filatelistom..."
I kilka innych słów o znaczkach:
http://radom.gazeta.pl/radom/56,35219,11387773,Zobacz_pierwszy_polski_znaczek_pocztowy__ZDJECIA_.html

znowu do podusi ;)
27 marca 2012
znaczki posiadam i ja a właściwie oddałem je mojemu synowi, ma już około 15 tysięcy i "wrzucić" ich do muzeum to naprawdę tytaniczna praca więc jest jak jest............ może kiedyś
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
27 marca 2012
Podobnie. Nawet nie myślę by wrzucać tu znaczki (za wyjątkiem dwóch kolekcji tematycznych). Tu chyba właśnie leży problem. Większość z nas je posiada ale zdajemy sobie sprawę, że były zbierane bez specjalnego celu. To takie luźne zbiory i nie ma powodu by je tu umieszczać. Natomiast kolekcji tematycznych tu rzeczywiście brakuje.
2 czerwca 2023 , edytowany: 22 czerwca 2023
Ja również jestem za publikowaniem kolekcji tematycznych, ponieważ każdy ma coś na pewno ciekawego i uważam, że warto się tym dzielić 

___________________________________________
Obrusy stołowe w przystępnych cenach zakupisz tu
Dodaj komentarz

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.