FOTO FORUM
Patronat medialny
Polecamy

 

LOSOWY EKSPONAT
BĄCZEK
BĄCZEK
BĄCZEK

Od kiedy zbieracie znaczki.

Profil Profesjonalny Starszy kustosz
28 października 2010
Moja przygoda ze znaczkami zaczęła się w szkole podstawowej,wtedy prawie wszyscy coś zbierali. Potem mi przeszło,ale po latach wróciło... ale zbieram tylko tematycznie..
Kustosz
30 października 2010
Tak coś pod koniec 1978r.zerwałem pierwsze znaczki z koperty informując rodziców,że będę''filalistom''i znaczki zbierać muszę...W maju 1979r. ,po,komuni,kupiłem pierwszy klaser za pieniądze od chrzestnego...Teraz mam chyba 11 klaserów ale od dawna wtym nie siedzę choć raz na jakiś czas coś tam dorzucę...Nie ma już tego klimatu:wymiany,szukania-idziesz do sklepu i kupujesz co chcesz:od Japonii po bantustany...Teraz mój 5,5 letni syn zaczyna się interesować znaczkami.Ma już swój pierwszy mały klaser...
Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
31 października 2010
...na początku podstawówki przyszła do mnie kumpela i oświadczyła, że zbiera znaczki i żebym jej dawała, jak coś będę miała...no i trafiło mi się kilka "okazów", które zachowałam dla siebie i też postanowiłam zbierać..doszłam do 4 klaserów - a były w nich różniste różności ;) za najpiękniejsze uważałam znaczki francuskie i już wtedy wielobarwne serie z Mongolii i Bhutanu zaczęły budzić we mnie nieufność ...potem była przerwa w liceum....klasery poszły za parę groszy na allegro i ..ostatnio znowu wpadłam na pomysł. że czemu nie ....znaczki to nie jest jednak moje podstawowe zainteresowanie z jednego prozaicznego powodu, że są dosyć małe i niewiele na nich widać ...a co zbieram? wszystko co ładne (należy tu podkreślić, że nie liczę ząbków i nie doszukuję się z lupą plamek przesuniętych o 0,05mm w lewo od prawej krawędzi etc. - zbieram tylko znaczki prawidłowo wydrukowane a nie fuszerki i niedoróbki drukarzy ;)...nie zbieram także dodatków do znaczków w postaci atestów atestów i innych tego typu niepotrzebnych ulepszaczy .....
19 stycznia 2012
ja mam znaczek kanadyjski trojwymiarowy, zainteresowany ktos :)? to na pw pisac, stan sredni, nie jest cudowny ani superasny
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
20 stycznia 2012
Zbieram znaczki okazyjnie, chociaż coraz mocniej. Myślę o zbieraniu znaczków pruskich i z ostemplowaniem z Prus Wschodnich + wszystkie walory filatelistyczne związane z regionem. Zaczynałem jak wszyscy w podstawówce a potem długa przerwa. Teraz denerwuję się czasem sam na siebie za to ile w tym początkowym okresie fajnych kopert zniszczyłem. Cenie je (i tak jest powszechnie przyjęte w filatelistyce) o wiele bardziej od luźnych znaczków.
Profil Profesjonalny
20 stycznia 2012
A kto nie zbierał w dzieciństwie znaczków?
Przestałem z tych samych powodów co Azja_70. Przyjemnością było "zdobywanie" znaczków, zamawianie u cioci, babci i sąsiadki kopert ze znaczkami, żeby w domu samodzielnie odklejać je nad parą. No i oczywiście wymiana z kolegami. Sklepy i abonamenty filatelistyczne zabiły cały romantyzm zbierania. Nawet złodzieje na znaczki się nie skusili.
Dodam jeszcze, że w "tamtych czasach" najcenniejsze były znaczki niestemplowane. Dziś patrzę na nie jak na jakieś ładne obrazki o wartości kolorowego papierka. O wiele bardziej wolę znaczki stemplowane, co świadczy o ich "podróżach" po świecie i tym samym dodaje im choć odrobinę tego zagubionego romantyzmu. Teraz zbieram pocztówki i także w tym wypadku bardziej cenię pocztówkę z obiegu, mocno "przechodzoną", od nówki która świata nie widziała (ani jej prawie nikt nie widział) przeleżawszy kilkadziesiąt lat zamknięta w jakimś pudełku po butach (bo pudełka po butach rozmiarowo doskonale nadają się do przechowywania pocztówek i zanim wymyślono albumy na pocztówki, były one często do tego celu wykorzystywane).
5 kwietnia 2015
Mam znaczki od urodzenia znaczy odkad pamietam i mam prosbe czy ktos muglby mi wyslac na meila katalog z polskimi znaczkami bo w tej kwesti jestem zielony . Dostalem od niemca znaczki z frankfurtu znaczki a nieumiem ich wycenic
5 kwietnia 2015
Nie zalezy mi na sprzedarzy bo i tak mi nie w glowie ich sprzedawac ale dlawlasnej ciekawosci chcialbym sie dowiedziec co posiadam
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
6 kwietnia 2015
http://www.filatelistyka.org/index_catalog.jsp
9 kwietnia 2015
Ja tak, jak wiekszosc kolegow - od dziecka.
Chyba cos +- od 2-3 klasy podstawowki.
Wygralem nawet wtedy jakas serie wojenna w jakims konkursie ...
To byl inny Swiat, znaczki byly oknem na jakas inna przestrzen.
Potem inne Windowsy sie otworzyly, np. 3.1
7 czerwca 2017
Od dwóch lat zbieram znaczki, jednak od roku podchodzę do tego poważniej, więc efekty są znacznie lepsze.
9 czerwca 2017
zacząłem w 1960r. :) listonosz przynosił do szkoły takie po 10, 20, 30,groszy itp. ...............tak się zaczęło - i trwa do dziś :)
Dodaj komentarz

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.