FOTO FORUM
Patronat medialny
Polecamy

 

LOSOWY EKSPONAT
Łuski kod P-154
Łuski kod P-154

Konkurs- Pokaż mi swoją niepodległość!

Strony: 1 2
8 listopada 2010
Do wygrania książki o wartości 150 zł w Księgarni Odkrywcy!

Jako, że listopad dla wielu z Nas kojarzy się głównie z Narodowym Świętem Niepodległości, które 11 listopada będziemy obchodzić po raz 92, przygotowaliśmy dla Was konkurs : Pokaż mi swoją niepodległość!

Zasady konkursu są proste:


1. Przygotuj zdjęcie ( swoje, bądź eksponatu) , które według Ciebie najlepiej symbolizuje wolność i niepodległość.
2. Stwórz krótkie uzasadnienie, dlaczego właśnie to zdjęcie powinno wygrać.
3. Umieść zdjęcie wraz z uzasadnieniem na Naszym forum.

Spośród nadesłanych prac wybierzemy dwie najlepsze, które w ramach nagrody otrzymają:

- za pierwsze miejsce bon o wartości 100 zł do wykorzystania w księgarni Odkrywcy- ODK.pl
- za drugie miejsce bon o wartości 50 zł do wykorzystania w księgarni Odkrywcy- ODK.pl

Na przesłanie swoich propozycji macie czas do 30 listopada, każdy z Was może przesłać maksymalnie trzy zdjęcia. Propozycje umieszczajcie w tym poście.

Zachęcam wszystkich do zabawy, jestem ciekaw jak w Waszych oczach wygląda niepodległość :)
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
9 listopada 2010


Wschodnia granica w końcu jest granicą...
Profil Profesjonalny
9 listopada 2010
Witam serdecznie,

Bardzośmy także ciekawi, czym jest zbójnicka, ludowa, nieposkromiona przecież wolność.

"Na zdar" tatrzańskim kurierom i polsko-czechosłowackim przemytnikom radiostacji !
Konto Komercyjne Profil Profesjonalny Starszy kustosz
10 listopada 2010
http://myvimu.com/exhibit/30666-powitanie
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
11 listopada 2010
długo się zastanawiałem czy publikować...

miejsce spoczynku Rekina Nieznane
najprawdopodobniej rannego zabrali - i zmarł w czasie transportu
o ile fotografie pośmiertne dowódcy patrolu zostały wykonane, brak wzmianek o Rekinie...
http://myvimu.com/exhibit/32156-niech-yje-polska-cze-ich-pami-ci

Polska - nie odrodziła się "z nikąd" - był to wysiłek pokoleń...
także jej przyszły kształt - był formą niedookreśloną...
http://myvimu.com/exhibit/32155-niech-yje-polska

a konkurs jest sprawą drugorzędną...
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
11 listopada 2010


Świętości i święta....
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
11 listopada 2010
Wiesz Tomku...
http://myvimu.com/exhibit/32155-niech-yje-polska
tam był - gdzieś bliziutko
Kustosz Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
11 listopada 2010
"Zasady konkursu są proste:

1. Przygotuj zdjęcie ( swoje, bądź eksponatu) , które według Ciebie najlepiej symbolizuje wolność i niepodległość."

teraz w formie pewnego rodzaju żartu - bo sam nie wiem jakby można to pokazać :)

wiecie kiedy jest wolność (pośrednio niepodległość ) ??

nie wiecie ?

to ja wam powiem : wtedy, kiedy dzieci wyprowadzą się z domu i kiedy pies zdechnie - wtedy jest wolność :))
11 listopada 2010
Prosiłbym tylko Tyfus żebys w ramach konkursu nie udostepniał zdjęcia zdechłych zwierząt:)
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
11 listopada 2010
Tyfus a co z żoną???
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
11 listopada 2010
odpowiedź pośrednia...

- Kawalerowi - wszędzie źle...
- Żonatemu - tylko w domu...
Kustosz Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
11 listopada 2010
żona po tylu latach oswojona :)

da się wytrzymać ....chyba :))

krystian .... takich zdjęć, nawet w akcie rozpaczy, bym nie prezentował
mimo, że to co napisałem, to był żart - sam przeżyłem kiedyś odejście moich psów.

bardzo traumatyczne przeżycie......
11 listopada 2010
Wiem, sam już kilka psów pożegnałem. Wracając do tematu, może weźmiesz udział i dorzucisz coś od siebie?
Kustosz Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
11 listopada 2010
przyznam szczerze i bez bicia.....na razie nie mam żadnego pomysłu i koncepcji....

ale jak mi coś wpadnie do głowy...... :))
14 listopada 2010



Zdjęcie przedstawia wpinkę patriotyczną upamiętniającą proklamację Królestwa Polskiego, znaną pod nazwą Aktu 5 listopada . Dla mnie osobiście akt 5 listopada jest ważną datą , ponieważ można powiedzieć, że były to początki do tworzenia się niepodległej Polski. Wielu historyków uważa, że to wydarzenie było kluczowym czynnikiem w polskich staraniach o odzyskanie niepodległości.

Wpinka jest dla mnie osobiście cennym znaleziskiem i mam do niej ogromny sentyment. Znalezisko mogło należeć do żołnierzy 5 p.p leg., który stacjonował w okolicy jej znalezienia.
22 listopada 2010
Widzę, że konkurs stanął w miejscu, a z pewnością wiele pomysłów jeszcze nie zostało przedstawionych, np. Tyfusa;) Do 30 listopada jest czas, szanse na wygranie książek są duże, dlatego warto wziąć udział, moja wizja niepodległości i wolności przedstawiona jest na zdjęciu na stronie głównej promującym konkurs, niestety nie jest ono mojego autorstwa, dlatego nie mogę wziąć udziału, ale czekam na Wasze prace:)
22 listopada 2010
Mam ważne pytanie.
Czy można zrobić coś cyfrowego, a nie fotograficznego???
25 listopada 2010
Proszę przesłać, jeśli będzie to autorska grafika- jak najbardziej:)
26 listopada 2010
ok :)
27 listopada 2010


Zdjęcie przedstawia orzełka 5 Pułku Piechoty Legionów, pochodzącego z okresu walk pierwszowojennych.
Orzełek należał do żołnierza Legionów Polskich, który walczył o wolną Polskę. Dzieję walk 5 pp leg. ściśle związane są z historią walk o niepodległość Polski .
Orzełek jest dla mnie skarbem i perełką w kolekcji , w pewien sposób przybliża to mnie do poznawania dziejów Polski.
28 listopada 2010


Wyobrażenie tego obrazu może być dla każdego inne. Może komuś przypominać jakieś wydarzenie, innym jakiś list, czy ogłoszenie. Może troszkę inne od pozostałych prac ;)
Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
30 listopada 2010


Wolność to możliwość robienia w swoim własnym DOMU tego, "co się chce" - m.in wywieszania flagi państwowej wtedy i kiedy ma się na to ochotę. Tutaj zdjęcie budynku przy ul. Targowej 76 w na warszawskiej Pradze z flagą polską (okna). Warto wspomnieć, że budynek był w latach PRL zamieszkiwany przez wojskowych radzieckich a dzisiaj niestety niszczeje i straszy. Na szczęście dzisiaj nie musimy się już pytać wielkiego brata o przyzwolenie, nawet jeżeli w najbliższym sąsiedztwie mamy Pomnik Braterstwa Broni i Katedrę Prawosławną. I to jest właśnie wolność i niepodległość.
4 grudnia 2010
Konkurs dobiegł końca dlatego bardzo miło mi jest ogłosić jego wyniki:

Pierwsze miejsce i bon w wysokości 100 zł w Księgarni ODK.pl otrzymuje Tomek 112.
Drugie miejsce i bon w wysokości 50 zł otrzymuje Michal16.

Pierwsza praca ujęła Nas swoim pośrednim, lecz bardzo dobrze widocznym przekazem granicy pomiędzy wschodem a zachodem, życiem demokratycznym i sterowanym odgórnie. Zdjęcie można nazwać: granica wolności.

Druga praca uwzględniła posiadany przez użytkownika eksponat poniekąd związany z niepodległością, umiejscowiony w ładnej scenerii, dzięki czemu zasłużyła ona na wyróżnienie.

Zwycięzcom serdecznie gratuluję, szczerze powiem, że długo zastanawialiśmy się nad tym kto zajmie drugie miejsce, dlatego gratuluję również wszystkim pozostałym uczestnikom świetnych prac.

Mam nadzieję, że to tylko pobudzi Was do udziału w kolejnych konkursach, niedługo święta, więc z pewnością coś dla Was wymyślimy:)
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
4 grudnia 2010
Dzięki, mam prezent na Mikołajki:):):)
Kustosz Profil Profesjonalny Starszy kustosz
4 grudnia 2010
Gratulacje dla zwycięzców :)
Strony: 1 2

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.