O nierządne królestwo... o mennicy na forum Kolekcjonerstwo ogólnie czyli o wszystkim i o nicz / Kolekcjonerstwo - dyskutuj w MyViMu.com
FOTO FORUM
Patronat medialny
Polecamy

LOSOWY EKSPONAT
Marlene Dietrich Marlena lata 30-te pocztówka
Marlene Dietrich Marlena lata 30-te pocztówka

O nierządne królestwo... o mennicy

Profil Profesjonalny Starszy kustosz
10 listopada 2010
czytamy
Skarbiec Mennicy Polskiej to spółka zależna Mennicy Polskiej S.A., firmy o dumnej i bogatej tradycji, cieszącej się szacunkiem i zaufaniem wielu pokoleń klientów.

http://www.skarbiecmennicy.pl/polecane.html
oferta

Kolekcja Systema Solare PLUS
Cztery wyjątkowe, srebrne numizmaty, prezentujące kolorowe wizerunki kolejnych ciał niebieskich Układu Słonecznego, które zamykają najpopularniejszą serię Skarbca - SYSTEMA SOLARE.

Dowiedz się więcej
Cena: 135 zł do koszyka

co opisuje oferta
Cztery wyjątkowe, srebrne numizmaty
w jakiej cenie - Cena: 135 zł
podejmujemy decyzję? wychodzi po 33,75 za sztukę srebra

no może sprawdzimy co piszą w "dowiedz się więcej"

Kolekcja Systema Solare PLUS
Cztery wyjątkowe, srebrne numizmaty, prezentujące kolorowe wizerunki kolejnych ciał niebieskich Układu Słonecznego, które zamykają najpopularniejszą serię Skarbca - SYSTEMA SOLARE.

Dostępność: W magazynie

Cena: 135 zł

------------------------
extra 4 za 135 zł
ale jeszcze zakładka "informacje ogólne" poniżej ekranu
Rewers pierwszego numizmatu z serii PLUS prezentuje Plutona (PLUTO), kolejne to: Kometa Halleya (COMETA HALLEIENSIS), ziemski satelita Księżyc (LUNA), Droga Mleczna (VIA LACTEA). Na wspólnym dla całej serii awersie - antyczna rzeźba rzymskiego Atlasa.

Autentyczność każdego numizmatu poświadczona jest certyfikatem zabezpieczającym przed fałszerstwami.

Podana cena dotyczy jednego numizmatu z kolekcji.

Kolekcja sprzedawana jest bez pudełka. Szczegóły dotyczące możliwości jego zakupu uzyskać można pod numerem telefonu: (22) 656 41 96.

UWAGA: Numizmat "Droga Mleczna" sprzedawany jest w cenie wyższej od pozostałych numizmatów z kolekcji (202 zł). Wynika to z faktu, iż numizmat ten ma większą średnicę (38,61 mm) i wagę (28,28 g).

czyli nie cztery a jeden i nie za 135 x 4 =540
tylko (135x3)+202=607
25 lipca 2011
"Dostępność: W magazynie"

i tam powinno pozostac to "coś" ni to pies ni to wydra, tylko kruszec po zawyzonej cenie

ehh, zabiegi marketingowe
25 lipca 2011
o pojęciu "numizmat" i nadużywaniu, odnośnie współczesnej praktyki - piszę w oddzielnym wątku...
jeszcze innym problemem jest dziwo "moneta kolekcjonerska" - o czym też pisałem...
Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
25 lipca 2011
oni sobie pisanki z ludzi robią i nie tylko oni. (powinni tego zabronić !!!).
to tylko zniechęca do robienia zakupów w takich miejscach. Inna sprawa, że widać na tym przykładzie dobitnie, jaką mizerną popularnością się cieszą te "oczekiwane" i "rozchwytywane" numizmaty, że spece od eCommerce muszą się uciekać do karczemnych forteli żeby wypchnąć zalegające w magazynach blaszki.
Blaszki owszem, ładne są ale u takich cwaniaczków nie kupuję. Niespodziewajki przy 'kasie' też nie należą do najprzyjemniejszych, gdy człowiek kończąc zakupy dowiaduje się, że do kosztów całkowitych dolicza się przeróżniste opłaty,dodatki, dodateczki od pakowania, obsługi, wysyłki, składowania, podrzucania, obracania i wie czort jeszcze czego. Ale taka polityka sklepów ma ciche przyzwolenie wśród ludzi; gdyby tak nie było to podobne praktyki by szybko popadły w zapomnienie, po prostu nie byłoby klientów dających się ...no, wiadomo co ...
Profil Profesjonalny
28 lipca 2011
"Monety kolekcjonerskie" określane przez numizmatyków jako (nie chcę brzydko napisać) g. blaszki. Dotyczy to tego szajsu jak i wspaniałych emisji monet "obiegowych" jak i "kolekcjonerskich" przez NBP.
28 lipca 2011
a wystarczyłoby zrównać nominał do ceny wprowadzenia na rynek
czyli przeklasyfikować do obiegowych
a goldennordic zastąpić brązem
Profil Profesjonalny
28 lipca 2011
Goldennordic ogólnie jest strasznie felernym stopem, na szczęście mam to już dawno za sobą. Jak dla mnie numizmatyka kończy się na monetach GG.
28 lipca 2011
w 1991 jest ciekawostka...
Profil Profesjonalny
28 lipca 2011
Chodzi o żelazonikiel?
28 lipca 2011
popatrz na 50 groszówki
akurat gdzieś się klaser przykrył...
Profil Profesjonalny
28 lipca 2011
Patrzę na 50 groszówki i nic nie dostrzegam, proszę o podpowiedź ?)
28 lipca 2011
są dwa typy
normatywny i "nie"
różnią się stopem metalu ->wagą -powyżej zakładanej tolerancji mennicy
Profil Profesjonalny
28 lipca 2011
To nie mój krąg zainteresowań niestety :) jak wrócę do domu dodam mój nowy nabytek do II RP
28 lipca 2011
ten typ - chyba jeszcze nie jest opisany
wychwyciłem go parę lat temu
Profil Profesjonalny
28 lipca 2011
jaki stop?
28 lipca 2011
analizy nie znam
"siny" - lżejszy 7% od nominalnego
domniemanie - blacha z poprzednich monet
Profil Profesjonalny
28 lipca 2011
Możliwe, że użyli starej rezerwy blachy
19 października 2011
Co jest przedmiotem zakupu?
19 października 2011
Pytałam o to króla, ale ten udaje, że nie rozumie...;) ale trochę jednak rozumie, bo jak pytałam o Katarzynę Wielką, miłość, wojnę, zdradę ...etc ..to trochę się rozgadał...nawet zatańcował, gdy wspomniałam o butach...sprawdźcie sami - prześmieszny ten SAR.
7 listopada 2011
kolejne nadużycie znaczeniowe
http://m.wyborcza.pl/wyborcza/51,105710,10581338.html?i=0
"numizmaty"
ni środek płatniczy
ni emitent zaznaczony
medaliki - żetony
7 listopada 2011
to nawet "moneta" - "Cena "Gazety Wyborczej" i monety 19 ,99 zł" ;):):)
http://m.wyborcza.pl/wyborcza/1,105710,10581338,Kolekcja_Orla_Bialego___numizmaty.html

Yaba-daba-doo...prędzej zmienią się słownikowe definicje

".... medal kolekcjonerski , dla którego to przyjęła się ostatnio na rynku polskim nazwa „numizmat” - stosowana już od dawna przez naszych konkurentów..."
źródło:
http://serwis-inwestora.pl/monety/kontrowersyjny-numizmat-oswiadczenie-polskiej-mennicy-narodowej
7 listopada 2011
a tak na marginesie, ile tego wyprodukowali ?
7 listopada 2011
http://szukaj.gazeta.pl/portalSearch.do?&szuk=gazeta&s.si(navigation).navigationEnabled=true&search_r=serwis&dxx=91794&q=&ile=10&s.sm.query=numizmatem
nic
31 stycznia 2012
Jak mennica takie numizmaty...... A przy okazji oferty Poniatowskiego i reklamy tegoż, chciało by się zakrzyknąć : Jaki król, takie i oferty.
Dodaj komentarz

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.