FOTO FORUM
Patronat medialny
Polecamy

 

LOSOWY EKSPONAT
Naszywki na furażerki
Naszywki na furażerki
Naszywki na furażerki
Naszywki na furażerki

Kolejność działania poprzedni następny

Profil Profesjonalny Moderator
21 lutego 2010
Luźniejszy temat, jak zauważyliście przy eksponacie po prawej u góry są linki

poprzedni i następny ale ten poprzedni pokazuje starsze eksponaty a następny młodsze.

Na razie idzie nam rozumowanie ok :)

Ale człowiek czyta z lewej do prawej a przynajmniej na tej półkuli i tutaj poprzedni oznacza ten po prawej a następny ten po lewej i tutaj już mój mózg się gubi.
Jestem przyzwyczajony że ten po lewo jest zawsze poprzednim w kolejności a ten po prawo następnym.


Czyli link poprzedni pokazuje eksponat starszy ale ten po prawej stronie a nastepny ten młodszy ale po lewej.

Kto zrozumiał ręka do budki :)
Starszy kustosz
22 lutego 2010
Dla mnie tak, jak jest teraz (poprzedni/następny-lewy/prawy) jest jak najbardziej logicznie. Przy okazji zauważyłem, że z niewiadomych przyczyn eksponaty w kolekcji:

http://myvimu.com/collection/16

całkowicie przemieszały swoją kolejność. Już pomijam to, że nie są tak, że pierwszy dodany eksponat jest jako pierwszy - bo jest ostatni. Jakoś się do tego przyzwyczaiłem i nawet było mi z tym w miarę dobrze:)). Teraz jest tak, że kolejność jest całkowicie przypadkowa. Siedzę cicho, bo pamiętam, że kiedyś będę mógł sobie te numery stron w książce poukładać jak należy.
22 lutego 2010
No to może mała sonda: w jakiej kolejności, Waszym zdaniem, najlepiej wyświetlać eksponaty? Najłatwiej posortować według daty dodania od najnowszego lub od najstarszego.

Obecnie najnowsze rzeczy są "najwyżej", czyli pierwsze. Stąd drobne problemy z "poprzedni" / "następny". Ale jest już pewien pomysł na rozwiązanie tego.

Wspomniane przez RWB przemieszanie tej kolekcji mogło nastąpić podczas przenoszenia jej z wersji testowej.
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
22 lutego 2010
Nie ma łatwo...

kolejność - musi być definiowalna - zmienialna... i inaczej być nie może...
koncepcja - uzupełnianie luk - zawsze występuje potrzeba sortowania- zmiany kolejności...

__________
jeżeli mówimy o "naturalnej organizacji porządku obiektów"
to pierwszy - najstarszy (w zapisie na serwisie)- na topie
Profil Profesjonalny Moderator
22 lutego 2010
No tak zgadzam się że powinna byc możliwość ręcznego układania eksponatów, w zasadzie jest to jedno z podstawowych narzędzi w kolekcjonerstwie.
Tylko jak zorganizować technicznie sortowanie dla np. 200 eksponatów w tej samej kolekcji? Coś ala Flickr? Miniaturki i przeciąganie?

Natomiast pozostaje w powietrzu moje pytanie. Czy następny to poprzedni i ten z prawej czy z lewej?
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
22 lutego 2010
1,2,3,4...
dodano:
11.05.2009,17.09.2009, 18.09.2009

__________________


11.05.2009,
17.09.2009,
18.09.2009
Profil Profesjonalny Moderator
23 lutego 2010
I tak nie rozumiem
23 lutego 2010
Tylko jak zorganizować technicznie sortowanie dla np. 200 eksponatów w tej samej kolekcji? Coś ala Flickr? Miniaturki i przeciąganie?


Tak chyba będzie najwygodniej. Osobna podstrona do sortowania eksponatów.
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
23 lutego 2010
porządek naturalny...
od lewej do prawej
od góry do dołu

następny to ten z prawej...
23 lutego 2010
To może zaproponuję coś takiego:

* Będzie można ustawiać kolejność eksponatów w kolekcji
* Przycisk "Następny >>" będzie prowadził do kolejnego eksponatu (według kolejności)
* Jeśli dojdziemy do końca kolekcji, to przycisk "Następny >>" nie będzie się dezaktywował tak jak teraz, tylko kierował do pierwszego eksponatu. W ten sposób jeśli trafimy w środek kolekcji, będziemy mogli obejrzeć ją całą klikając w ten sam przycisk.


Ale jednocześnie chcemy też pokazywać na stronach Waszych kolekcji rzeczy najnowsze, czyli nowe eksponaty będą lądowały na początku listy.
Profil Profesjonalny Moderator
23 lutego 2010
porządek naturalny...
od lewej do prawej
od góry do dołu

następny to ten z prawej...



Czyli jednak jesteś za moją wersją czyli następny to ten z prawej a nie z lewej :) mimo że jest starszy a nie młodszy.
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
23 lutego 2010
nie mam pewności - tym razem - ja...
kolekcję skanuję "od początku"
pierwszy skan - pierwszy obiekt kolekcji
w muzeum - ma być jako nr1 - czyli zawsze na topie (1 strony po x pozycji),
zawsze pierwszy (jeżeli rozwiniemy prezentację obrazków w poziomie)- czyli nie może mieć poprzedniego, czyli po nim następny - będzie w prawo
Profil Profesjonalny Moderator
25 lutego 2010
Ok to krakowskim targiem ustalmy że w prawo jest następny a w lewo poprzedni.

Analogicznie te po lewej są młodsze a po prawej starsze.
Dodaj komentarz

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.