FOTO FORUM
Patronat medialny
Polecamy

 

LOSOWY EKSPONAT
PFUNGSTÄDTER browar od 1831
PFUNGSTÄDTER browar od 1831
PFUNGSTÄDTER browar od 1831
PFUNGSTÄDTER browar od 1831

Komentarze do Blogu

Profil Profesjonalny Starszy kustosz
16 grudnia 2010
Ponieważ na blogu MyVimu są umieszczane rzeczy"zajefajne, fajne i niefajne" a komentować się nie da, chciałbym stworzyć miejsce do dyskusji na temat zamieszczanych tam materiałów.
Czasem chciało by się podyskutować z prezentowanym kolekcjonerem,zadać pytanie, wyrazić swą opinię po przeczytaniu nowości,ponarzekać, pochwalić, po.....
Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
17 grudnia 2010
no to zaczynamy - wrzucamy w temacie wątku tytuł artykułu z blogu i do dzieła (tzn. do komentarzy) ....tylko nie wiem czy zacząć od ostatniego artykułu czy np. gdzieś od środka....sama chciałam kiedyś skomentować ten artykuł : http://myvimu.com/blog/autografy-projektu-usmiechnij-sie-na-myvimu/

ale wypadałoby zacząć od aktualności......
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
17 grudnia 2010
Zaczynam od konferencji "Wirtu@lna kultura- prawne aspekty,,," i szkoda, że oprócz tematów poruszanych nie ma przedstawionych propozycji rozwiązań lub samych rozwiązań ochrony praw autorskich, ochrony dóbr kultury itd.
Boję się jednego, jako stały użytkownik np. bibliotek cyfrowych, że nałożone zostaną obostrzenia i opłaty związane z dostępem. Często jest to jedyna możliwość zapoznana się z wybitnymi i historycznymi dziełami bez konieczności kilkugodzinnej podróży do centrów kultury.Także i aspekty finansowe się liczą, już opłaty za kopiowanie lub zgoda na publikacje materiałów są niebotyczne. Kilka miesięcy temu chciałem skopiować i opublikować kilka dokumentów z archiwum z podaniem źródła, pochodzenia i w formacie uniemożliwiającym dobre skopiowanie pliku ze str.www i szok...za 8 stron ponad 600 zł. I jak tu nie ma być kradzieży własności intelektualnej... a myślę, że będzie jeszcze gorzej niestety.
Są również chlubne wyjątki, gdzie kierownictwo e-bibliotek w zamian za podanie źródła i ewentualnie linku odstępują od opłat.
I na przykład tu miłe zaskoczenie od niedawna:http://www.nac.gov.pl/node/473
Ale to niestety wyjątki.
17 grudnia 2010
Sami jesteśmy ciekawi wielu aspektów dotyczących praw autorskich, ochrony dóbr kultury itp. Jako, że ze względu na ograniczone zasoby ludzkie nie było Nas na konferencji, poprosiliśmy organizatorów o udostępnienie nam materiałów ze spotkania. Jeśli tylko otrzymamy materiały to chętnie się nimi podzielimy na blogu:)
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
18 grudnia 2010
...że ze względu na ograniczone zasoby ludzkie nie było Nas na konferencji...

zasoby ludzkie mogły tam dotrzeć - tylko trzeba było rzucić hasło...

krystianie - trzeba dodawać - również zajawki "wydarzy się"
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
19 grudnia 2010
X Ogólnopolskie Święto Kolekcjonerów oraz targi Kolekcjonerskie
Miejsce: Krośniewice
Data: 4 czerwca 2011

Byłem, widziałem. Świetnie zorganizowana impreza na której zgromadziło się wielu kolekcjonerów od maluczkich(jak ja) do asów i rekinów. Poruszano wiele ciekawych zagadnień, w tym także rolę internetu we współczesnym kolekcjonerstwie ... i tu myślałem, że poznam osobiście kogoś z MYVIMU.... szkoda, bo była okazja do autoreklamy i pokazania się , z dyskusji z wieloma uczestnikami spotkania wynika, że brak im podobnego narzędzia.
Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
6 czerwca 2011
żałuję, że jestem tylko w jednej osobie i nie mogę być wszędzie ;( ....
Były jakieś fajne kartki pocztowe ????
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
6 czerwca 2011
Ja sobie zakupiłem kilka ale Ty(mogę w tej formie?) to mogła byś poszaleć i wydać fortunkę:)
Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
6 czerwca 2011
to może lepiej, że mnie nie było !!! ....(była M.D ?)
16 czerwca 2011
Legion Polski w Finlandii
Legion Polski w Finlandii (fi. Puolan Legioona Suomessa) – ochotnicza formacja wojskowa złożona z Polaków z armii rosyjskiej istniejąca przed i podczas fińskiej wojny domowej w latach 1917-1918
Po rewolucji lutowej w Rosji wojskowi armii carskiej pochodzenia polskiego, stacjonujący na terytorium Wielkiego Księstwa Finlandzkiego, zaczęli tworzyć rady wojskowe. Powstały one w wielu fińskich miejscowościach, jak Helsinki, Ina, Lappeenranta, Tampere, Vaasa, Turku, Oulu, Tornio, Hämeenlinna, Kokemäki, Rauma, Panelia, Riihimäki, Kotka, Mikkeli, Pori, Viipuri, Hanko. Ich przedstawiciele zdecydowali o utworzeniu polskiej formacji wojskowej.
W takiej sytuacji 24 kwietnia 1917 r. w Viipuri został sformowany Legion Polski w Finlandii. Jednym z jego twórców był Aleksander Wilczewski. Na jego czele stanął rtm. Stanisław Bogusławski. Formacja składała się z kombinowanego batalionu z różnych rodzajów broni w Viipuri i kompanii piechoty w Ina oraz baterii ciężkiej artylerii w Sveaborgu. W szczytowym momencie liczyła 37 oficerów i ok. 1,7 tys. żołnierzy. Byli oni dobrze uzbrojeni i wyposażeni. Legion politycznie był podporządkowany Komitetowi Centralnemu Związku Wojskowych Polaków w Finlandii.
Po wybuchu fińskiej wojny domowej w styczniu 1918 r., Legion podporządkował się władzom Białych, po czym wziął udział w walkach z Czerwoną Gwardią. Działał w rejonie Viipuri, zapewniając porządek w mieście i ochraniając linię kolejową z Viipuri w kierunku granicy rosyjskiej.
Po zakończeniu działań wojennych w maju 1918 r., polscy legioniści, pozostawiając Finom uzbrojenie i wszelkie wyposażenie wojskowe, powrócili do Polski. Wzięli udział w wojnie z bolszewikami 1919-1920. Na pocz. czerwca 1927 r. w rocznicę 10-lecia utworzenia formacji odbył się uroczysty zjazd byłych legionistów.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Legion_Polski_w_Finlandii
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
9 sierpnia 2011
Regionalna Izba Doliny Biebrzy – MyViMu buduje muzeum !
Super!!! Proponuję na otwarcie zrobić pierwszy zlot kustoszy MYVIMU , może pojawi się impreza cykliczna?
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
9 sierpnia 2011
czwarta władza
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
17 października 2011
Wstęga Moebiusa - i od razu sięgnąłem po dziecięcą książkę z 1991 roku...."Leśny ludek i skrzaty", mój syn się na niej wychowywał, o zgrozo....a ja wiele cennych wskazówek zyskałem:)
Choć jeden rozdział muszę pokazać:


A wiadomo co tam w tym "Muzeum dziecięcej książki" jeszcze mogli przeczytać...
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
18 października 2011
Coin Expo 2011 czyli co w gablocie i na tapecie?
na ilu fotkach są "prawdziwe" monety?
ja do tej pory naliczyłem 2 fotografie...
Profil Profesjonalny
18 października 2011
Ba! Były nawet monety wirtualne lub hologramowe jak kto woli, w postaci zawieszonej projekcji. Były także 2 i 5 złotówki z kłosem i rybakiem ale i te wydane na okoliczność. Coin Expo to miejsce prezentacji monet i medali i produktów inwestycyjnych w postaci emisji kolekcjonerskich. Nie ma tam raczej propozycji walorów obiegowych.
Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
18 października 2011
prawdziwe można było spotkać na giełdzie kolekcjonerów w sobotę i w okienku wymiany NBP (chyba 40-ta fotka, tutaj zamknięte - chyba sobota). Nie wiem, kiedy ekipa MyViMu była na Expo ale wydaje się, że 15-tego;). Szkoda, że nie napisaliście więcej o wrażeniach z samej imprezy. Ze swojej strony muszę zauważyć, że mało tam było gadżetów targowych ;(. Strasznie szkoda.....
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
18 października 2011
z zakresu Numizmatyki:
2 zł goldennordic "EXPO"
i ćwiartki USA "stanowe"
----------------------
reszta to medalierstwo
- i "oficjalne falsyfikaty / spekulanty" o wartości wprowadzenia różnej od nominału
Profil Profesjonalny
18 października 2011
Byliśmy w sobotę, u kolekcjonerów na giełdzie też, tam były numizmaty obiegowe, na targach zaś okolicznościowe i inne. Pojawia się przeto powód do dyskusji co numizmatem jest a co nie, jak wnioskuję z postu Kolegi Gieorigijewskiego, do czego zapraszam, namawiam i pozdrawiam. Dodam tylko, iż Mennica Narodowa oferuje na stacjach warszawskiego metra zakup biletów przez internet wraz z jego administracją na przejazdy tymże, za co 'becaluje' za darmo (!) numizmaty w postaci dukatów okolicznościowych. Sądząc po zaopiniowaniu tychże przez MN na automatach do biletów jako numizmaty, takimi są. Czy zaopiniowanie tychże przez MN jako numizmat jest marketingową 'pomyłką' ? Czy może celowym wprowadzaniem w błąd narodu śpieszącego do swojej codzienności?
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
18 października 2011
należy oddzielić monety od całego bałaganu pseudo numizmatów
moneta - jest znakiem pieniężnym - emitenta
o nominale równym wartości gwarantowanej przez emitenta

jeżeli emitent wprowadza kolejny znak - to dodaje go do istniejącego systemu (monetarnego w Polsce system złotego) jedną z konsekwencji jest wymienialność (rozmiana)

jeżeli emitent wprowadza np srebrną 10 złotówkę - w cenie 67 złotych
to jest to moneta fałszywa
i de facto jest to "zła 67-dmio złotówka"
gdyż przy podstawowej operacji jaką jest rozmiana - właściciel traci
57/67 - a to oznacza że w/w znak nie może być "znakiem pieniężnym" z powodu podstawowej wady

http://myvimu.com/thread/248-obecne-numizmaty-nie-sa-przedmiotem-zainteresowania-numizmatyki#comment_128940257843927
http://myvimu.com/thread/249-o-nierzadne-krolestwo-o-mennicy
-----------------------
zaprzeczeniem chorych zjawisk jest zrównanie nominału - z wartością wprowadzenia do obiegu
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
19 października 2011
USS Constitution, 20 Rubli - NAGRODZONA!
http://www.skarbiecmennicy.pl/polecane/uss-constitution-20-rubli-seria-zaglowce.html
cena producenta - 230 zł
wartość emitenta 20x0.000558 1 gr
jaki jest to znak pieniężny - symboliczny - lub formalny....
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
31 października 2011
kolejne fotki baterii "Vara"
http://www.kanonmuseet.no/?node_id=5&menu_id=5
Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
21 grudnia 2011
Gdy tylko zaczęłam czytać artykuł, natychmiast pomyślałam tym pierwszym zapisie ludzkiego głosu z 1860 roku, które kiedyś spotkałam
na YouTube, a które też jest na podanej na blogu stronie.

Jak wiele się zmieniło od tamtych czasów....

Jak mam trochę czasu lubię też sobie pogrzebać w innych starociach....

1826 - pierwsze "zdjęcie"
http://www.youtube.com/watch?v=OGbX0kc_ktI

1978 - pierwszy obraz ruchomy (w tle pierwszy zapis dźwiękowy)
http://www.youtube.com/watch?v=39zhCvPBprI

1988 - pierwszy film
http://www.youtube.com/watch?v=F1i40rnpOsA

1988 - ruch uliczny na moście w Leeds
http://www.youtube.com/watch?NR=1&feature=endscreen&v=L7saH58usq4

Fantastyczne Światy Georges'a Méliès'a

1896 - Nawiedzony zamek
http://www.youtube.com/watch?v=OPmKaz3Quzo&feature=related

1898 - Człowiek z głowami
http://www.youtube.com/watch?v=8oFnOAnL8Ss

1902 - Podróż na księżyc:
http://www.youtube.com/watch?v=dxB2x9QzXb0

1905 - Czarny diabeł
http://www.youtube.com/watch?v=G1WLaTeVtxk&feature=rellis
Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
21 grudnia 2011
1939 żydowska Warszawa w kolorze ....ostatnie chwile starego świata; )
Fantastyczny, niezwykły filmik, o którym zapomniałam....
http://www.youtube.com/watch?v=2N2t_7XTuw8

P.S.
pomieszałam daty w poprzednim poście, oczywiście powinno być sto lat wcześniej czyli :

1878 - pierwszy obraz ruchomy (w tle pierwszy zapis dźwiękowy)
http://www.youtube.com/watch?v=39zhCvPBprI

1888 - pierwszy film
http://www.youtube.com/watch?v=F1i40rnpOsA

1888 - ruch uliczny na moście w Leeds
http://www.youtube.com/watch?NR=1&feature=endscreen&v=L7saH58usq4
Dodaj komentarz

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.