FOTO FORUM
Patronat medialny
Polecamy

 

LOSOWY EKSPONAT
Klamra stalowa ,,Koppelschlosser"
Klamra stalowa ,,Koppelschlosser"
Klamra stalowa ,,Koppelschlosser"
Klamra stalowa ,,Koppelschlosser"
Klamra stalowa ,,Koppelschlosser"

Przepisy na namiot bezcieniowy domowej roboty

24 lutego 2010
Zainspirowane postem Gambita: http://myvimu.com/thread/23--poradnikfotografia/1#126701260434452

Czasem chodzicie po sklepach lub przeglądacie gazetki marketów i na pewno wprawnym okiem jesteście w stanie ocenić czy dany produkt (kosz, materiał, lampka, stelaż...) nada się do budowy prostego namiociku. Amatorom takie rady na pewno się przydadzą.

Może więc spróbujemy sugerować takie "gotowe zestawy" z oferty w danym tygodniu?

Przykładowo: lampka XYZ z Lidla (2x A zł) + kosz z NOMI (B zł) + ramka z gazetki Tesco (C zł) = gotowiec za D zł.
Profil Profesjonalny Moderator
10 marca 2010 , edytowany: 20 października 2011
No to ja dopisze, sklep IKEA i składany kosz na bieliznę w kolorze białym. Koszt 19.99zł efekty niezłe, wystarczą dwie w miarę silne lampy po bokach i całość ładnie wychodzi.

No to wczoraj byłem w IKEA i nie ma już tych koszy okrągłych a są prostokątne za 15,99zł. Mają tą samą fakturę więc się nadają.

Nawet znalazłem link

http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/70118968
20 kwietnia 2010
Jeżeli chcecie uzyskać idealne , białe tło to ważny jest nie tylko namiot , ale i stół bezcieniowy. Wbrew "profesjonalnej"nazwie , jest to po prostu arkusz mlecznej plexi , podświetlony od spodu.
Podgięty do góry , tworzy idealne tło , można też uzyskać efekt "cieniowania od góry".
Dwie rady praktyczne : siłę podświetlenia najprościej regulować zbliżając i oddalając źródło światła od pleksy. Kolor światła powinien być w miarę możliwości identyczny jak oświetlenie główne przedmiotu fotografowanego.
22 kwietnia 2010
Warto jednak pamietac ze podswetlona powierzchnia kompletnie usunie nam cienie pod obiektem, wywolujac wrazenie zawieszenia eksponatu w prózni. Jesli chcemy podkreslic ze jendak nasz eksponat na czyms stoi, odradzam podswietlany stól. Chyba ze robimy fotografie to ulotek promocyjnych Biedronki czy Spara :)
23 kwietnia 2010
Stopień usunięcia cieni można regulować mocą podświetlenia tła. Jeżeli jest nieco niższa niż siła oświetlenia głównego , to otrzymamy delikatny , rozmyty cień.
Tak sfotografowany przedmiot można również elegancko umieścić na tle wybranym jako leitmotiv naszej kolekcji. Oczywiście ideałem jest fotografowanie zawsze na tym samym tle , ale jeżeli kolekcja jest różnorodna to nie zawsze jest to technicznie wykonalne.
Przy okazji : jeżeli już wklejamy przedmioty na jakieś tło o wyraźnym wzorze , to należy pilnować aby proporcje wielkości przedmiotu do rozmiarów wzorka odpowiadały tym rzeczywistym ( to jest tak jakby przedmiot w rzeczywistości leżał na danym tle)
Inaczej efekt będzie karykaturalny.
Dodaj komentarz

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.