FOTO FORUM
Patronat medialny
Polecamy

 

LOSOWY EKSPONAT
Banknot $ 10.00 2006 r

Przepisy na namiot bezcieniowy domowej roboty

24 lutego 2010
Zainspirowane postem Gambita: http://myvimu.com/thread/23--poradnikfotografia/1#126701260434452

Czasem chodzicie po sklepach lub przeglądacie gazetki marketów i na pewno wprawnym okiem jesteście w stanie ocenić czy dany produkt (kosz, materiał, lampka, stelaż...) nada się do budowy prostego namiociku. Amatorom takie rady na pewno się przydadzą.

Może więc spróbujemy sugerować takie "gotowe zestawy" z oferty w danym tygodniu?

Przykładowo: lampka XYZ z Lidla (2x A zł) + kosz z NOMI (B zł) + ramka z gazetki Tesco (C zł) = gotowiec za D zł.
Profil Profesjonalny Moderator
10 marca 2010 , edytowany: 20 października 2011
No to ja dopisze, sklep IKEA i składany kosz na bieliznę w kolorze białym. Koszt 19.99zł efekty niezłe, wystarczą dwie w miarę silne lampy po bokach i całość ładnie wychodzi.

No to wczoraj byłem w IKEA i nie ma już tych koszy okrągłych a są prostokątne za 15,99zł. Mają tą samą fakturę więc się nadają.

Nawet znalazłem link

http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/70118968
20 kwietnia 2010
Jeżeli chcecie uzyskać idealne , białe tło to ważny jest nie tylko namiot , ale i stół bezcieniowy. Wbrew "profesjonalnej"nazwie , jest to po prostu arkusz mlecznej plexi , podświetlony od spodu.
Podgięty do góry , tworzy idealne tło , można też uzyskać efekt "cieniowania od góry".
Dwie rady praktyczne : siłę podświetlenia najprościej regulować zbliżając i oddalając źródło światła od pleksy. Kolor światła powinien być w miarę możliwości identyczny jak oświetlenie główne przedmiotu fotografowanego.
22 kwietnia 2010
Warto jednak pamietac ze podswetlona powierzchnia kompletnie usunie nam cienie pod obiektem, wywolujac wrazenie zawieszenia eksponatu w prózni. Jesli chcemy podkreslic ze jendak nasz eksponat na czyms stoi, odradzam podswietlany stól. Chyba ze robimy fotografie to ulotek promocyjnych Biedronki czy Spara :)
23 kwietnia 2010
Stopień usunięcia cieni można regulować mocą podświetlenia tła. Jeżeli jest nieco niższa niż siła oświetlenia głównego , to otrzymamy delikatny , rozmyty cień.
Tak sfotografowany przedmiot można również elegancko umieścić na tle wybranym jako leitmotiv naszej kolekcji. Oczywiście ideałem jest fotografowanie zawsze na tym samym tle , ale jeżeli kolekcja jest różnorodna to nie zawsze jest to technicznie wykonalne.
Przy okazji : jeżeli już wklejamy przedmioty na jakieś tło o wyraźnym wzorze , to należy pilnować aby proporcje wielkości przedmiotu do rozmiarów wzorka odpowiadały tym rzeczywistym ( to jest tak jakby przedmiot w rzeczywistości leżał na danym tle)
Inaczej efekt będzie karykaturalny.
Dodaj komentarz

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.