FOTO FORUM
Patronat medialny
Polecamy

 

LOSOWY EKSPONAT
KASZTELAN Zawisza
KASZTELAN Zawisza

Problem z podmianą zdjęć?

Kustosz Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
26 lutego 2010
dzisiaj :) (o godz.1.10 w nocy) chciałem podmienić zdjęcia monetki. wywaliłem stare, załadowałem nowe, zaakceptowałem i .........nic
monetka była, ale bez zdjęć :(
próbowałem kilka razy - zawsze to samo. Na koniec usunąłem eksponat (w kategorii : http://myvimu.com/collection/91) żeby wstawić go na nowo z nowymi zdjęciami - pojawił się komunikat, że limit został wyczerpany.....hmmm, wcześniej tam była.....
i w ten sposób z części 1 mojego zbioru wyleciał jeden eksponat, szkoda.
Mogę go wstawić w cz. 2, ale już nie bedzie zachowana kolejność alfabetyczna dotychczasowego mojego zbioru.
i to na tyle......ciekawe czy z innymi będzie to samo - nie próbowałem na razie, ale będę część zdjęć podmieniał.
-pozdro-
26 lutego 2010
Dodałem nowy eksponat, usunąłem zdjęcia i próbowałem dodać je jeszcze raz, lecz nie udało się zreplikować błędu. Zaraz zajmiemy się kolejnymi testami i sprawdzaniem co poszło nie tak. Pozostaje mi przeprosić za problemy...


Teraz w kwestii limitu: pisaliśmy już o tym wcześniej, ale przypomnieć nigdy nie zaszkodzi :)

Zgodnie z Waszym życzeniem, chcemy umożliwić sortowanie zdjęć. Ze względów technicznych, jak i w pewnym sensie dla wygody samych Użytkowników, wprowadziliśmy limit eksponatów w jednej kolekcji. Sortowanie ponad setki zdjęć byłoby już nie lada wyzwaniem dla wszystkich.

Żeby nie usuwać lub samodzielnie dzielić Wam eksponatów, wcześniej utworzone kolekcje pozostały niedotknięte zmianami (nie ma wielu kolekcji zawierających ponad 100 eksponatów). Komunikat pojawia się dopiero przy próbie dodania nowego eksponatu do takiej kolekcji. Liczymy na Wasze zrozumienie :) Nowy system sortowania eksponatów będzie wprowadzony już wkrótce, jak zwykle zaprosimy najpierw do przetestowania na wersji testowej.

O nowych opcjach sortowania pisaliśmy też w wątku: http://myvimu.com/thread/25-kolejnosc-dzialania/1
Kustosz Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
26 lutego 2010
Tomku - kolejna rzecz, którą właśnie zauważyłem
http://myvimu.com/exhibit/1138

w tym eksponacie wpisałem tagi - popełniłem błąd, pisząc : piastrpiastres.
Chciałem zmienić na piastr, piastres (powinno być osobno), daję odśwież, jest niby OK, następnie zapisz zmiany i ......dalej jest jak było.
Być może jest to związane, że eksponat jest w 1 części mojego zbioru, gdzie już jest "full" (173 eksponaty) i dlatego nie chce przyjmować zmian ?

Pomyślałem jeszcze o tej podmiance zdjęć - otóż nie wywalać starych, dodać dodatkowe (te właściwe) i dopiero wtedy usunąć stare.
Nie wiem czy tak przejdzie przy maksymalnej ilości eksponatów, skoro nie chce nawet zatwierdzić zmian w tagach.....
A obawiam się eksperymentować, żebym nie musiał kolejnego eksponatu wywalić :)
-pozdro-
26 lutego 2010
Spece-programiści sugerują żeby "na wszelki wypadek" te 73 "nadmiarowe" eksponaty przenieść do osobnej kolekcji, bo faktycznie problem z zapisywaniem może się wiązać z tym narzuconym limitem...

Wiem, że to nie jest najwygodniejsze rozwiązanie, wymaga dodatkowej pracy i niesie za sobą trochę ryzyka. Niestety mogę tylko przeprosić za problem i skomplikowanie systemu...

Natomiast jeśli chodzi o system podmieniania zdjęć - kiedyś mieliśmy podobny pomysł. Przekażę sprawę człowiekowi, który zajmuje się tą częścią i zobaczymy co się da zrobić...
Kustosz Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
26 lutego 2010
No nic - nie ma wyjścia, trzeba będzie te 73 sztuki do nowej części wrzucić :)
wtedy sprawdzę jak przyjmuje ewentualne zmiany w fotkach i tagach.
jak coś - dam znać. dzięki.

przeniosłem kilka eksponatów do nowej części.....i kolejny błąd się pojawił
DATOWANIE PRZEDMIOTU - jest "od" - "do"
mam wpisaną tylko jedną datę, np. 1925. po przeniesieniu, data jest jak powinna, ale w drugim okienku "do" wyskakuje cyfra "1".usunięcie jej wymaga ponownej edycji eksponatu, kasowanie i zatwierdzenie zmian....

Tomek, jeszcze nie masz mnie dosyć ? ;)

-pozdro-

i jeszcze coś - część 3 moich zbiorów - zobacz ile jest eksponatów w tej części :))

http://myvimu.com/category/collections/98?p=2
26 lutego 2010
Liczba eksponatów: 3


Czyżby tam wcześniej się jakaś inna, bardzo duża liczba pojawiła?
Kustosz Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
26 lutego 2010
tak, było coś w stylu 427650654786585 eksponatów :)

teraz jest OK.
26 lutego 2010
Chyba niechcący uaktywnił się wtedy system przewidywania liczby eksponatów, które pojawią się w danym muzeum do końca roku... Teraz trzeba się zabierać do pracy żeby sprostać wymaganiom ;)

Liczniki zostały już doprowadzone do porządku i nie powinny się więcej "przekręcać". Dzięki za zgłoszenie tego.
Kustosz Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
26 lutego 2010
a tę wyskakującą "1" w dacie sprawdzaliście ?

aha - z cz.1 przerzucam monetki do cz.3 - ilość eksponatów w cz.1 pokazuje 173, czyli jakbym nic stamtąd nie usunął - czy to się samo zaktualizuje ?
26 lutego 2010
Jakiekolwiek pytania do czegos co nie dziala, sprawdz wg mozliwosci na tescie, tam jest duzo nowsza wersja :)
26 lutego 2010
Problem z datą jest już załatany na wersji testowej (dziś pojawiła się aktualizacja, wiele zmian - polecam zajrzeć). Podobnie liczniki powinny się szybciej i sprawniej aktualizować...
Kustosz Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
26 lutego 2010
jasne, dzięki :)
Starszy kustosz
26 lutego 2010
Nie chcę być natrętny bo już raz zgłaszałem ten problem, ale przy okazji przypomnę. W sytuacji gdy do danego eksponatu dodamy maksymalna ilość zdjęć, czyli osiem, następnie chcemy któreś zdjęcie usunąć, żeby w to miejsce wstawić inne to nie dzieje się nic.

Klikając na Zmień kolejność lub usuń zdjęcia ewentualnie Zaawansowane dodawanie zdjęć nie ma żadnej reakcji.

Chcielibyśmy usunąć piąte zdjęcie i wstawić w to miejsce bardzo ciekawe zdjęcie z lat siedemdziesiątych XX wieku i się nie da - Szanowne Adminy Help Pomocy Pamagitie :))
Dodaj komentarz

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.