FOTO FORUM
Patronat medialny
Polecamy

 

LOSOWY EKSPONAT
10 Piso- Filipiny

Serwis aukcyjny Kolekcjoner

12 marca 2010
Chciałbym się podzielić moją opinią o systemie, który niedawno został udostępniony przez NBP - Kolekcjoner.

Ostatnio przekonuję się do zakupów w internecie i miałem nadzieję, że teraz będę mógł bezproblemowo zakupić nowe monety w NBP. Dzieciaki mi ostatnio pokazywały jak łatwo kupować w różnych sklepach internetowych - prosta rejestracja w formularzu, zamawiam towar, zlecam przelew na podane konto i czekam na listonosza.

Kolekcjonerskie monety czy banknoty kupuję sporadycznie, musi mi się coś spodobać. Wpadł mi w oko ostatnio banknot z Chopinem i chciałem go sobie zakupić. Wchodzę na stronę tego systemu i...

I zdziwienie! Jakaś rejestracja, certyfikacja, wysyłanie dokumentów pocztą lub bieganie do NBP?! PESEL?! Może jeszcze numer buta powinienem podać!

Serwis wybitnie nie jest przeznaczony dla drobnego ciułacza, który by chciał sobie kupić jakąś monetę, która mu się spodobała. Albo muszę być zaprawionym kolekcjonerem i się rejestrować, albo i tak szukać innych sklepów/pośredników i kupować monety z dodatkową prowizją.

Ech... a miałem nadzieję, że się wszystko uprości albo będę mógł komuś znajomemu zrobić prezent i kupić mu jakiś okaz (podając jego adres do dostarczenia). A tu jednak wszystko bez zmian...
19 marca 2010
Muszę się zgodzić w Brettonem. Również zastanawiałem się nad zakupem banknotu z Chopinem bezpośrednio przez system Kolekcjoner, ale zniechęciły mnie procedury weryfikacji.

Zostaje prywatna sprzedaż za pośrednictwem Allegro lub innych sklepów...
Dodaj komentarz

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.