Strony dla kolekcjonerów, zbieraczy, poszukiwaczy na forum STARE i NOWE POCZTÓWKI / Kolekcjonerstwo - dyskutuj w MyViMu.com
FOTO FORUM
Patronat medialny
Polecamy

 

LOSOWY EKSPONAT
Filiżanka z monogramem RK (?)
Filiżanka z monogramem RK (?)
Filiżanka z monogramem RK (?)

Strony dla kolekcjonerów, zbieraczy, poszukiwaczy

Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
10 czerwca 2011
W tym wątku, jeżeli czas i siły pozwolą, a pamięć nie zawiedzie, będę umieszczać linki, do ciekawych moim zdaniem stron związanych ze zbieractwem i kolekcjonowaniem.
Mam nadzieję w ten sposób poukładać sobie mój własny bałagan i przeistoczyć go mini-bazę, w nadziei, że może jeszcze może komuś się przyda;)
Poniższe strony należą do nieco mono-tematycznego zakresu z uwagi na fakt, że moje zainteresowania nie wykraczają daleko poza kartki pocztowe. Z tej przyczyny zachęcam wszystkich do pisania o ciekawych stronach, portalach dla zbieraczy/kolekcjonerów/pasjonatów, o które mogłabym rozszerzyć niniejszą listę. Jestem przekonana, że znaczne grono Panów ma w zakładkach
laptopów poutykane mnóstwo ciekawych adresów, gdzie można kupić okazyjnie kawałek śmigła lub poczytać o wykopkach (oczywiście ogrodowych, podczas porządków wiosennych).


INTERNETOWE KATALOGI MONET I BANKNOTÓW
(za opracowanie i nadesłanie dziękuję Kired 'owi )

1.
http://m4n.pl/
Strona zawierająca katalogi monet polskich od Stanisława Augusta Poniatowskiego, aż do czasów współczesnych. Dodatkowo na stronie dostępne są katalogi monet Księstwa Kurlandii i Semigalii, Monety Rosji , Wielkiej Brytanii, ciekawe artykuły na temat numizmatyki i nie tylko.

2.
http://www.atsnotes.com/catalog/banknotes/germany.html
Strona zawierająca „katalog” banknotów z całego świata. Bardzo przydatna dla początkujących kolekcjonerów i nie tylko.

3.
http://rucollect.ru/catalog
Katalog monet i banknotów Imperium Rosyjskiego od X wieku do Mikołaja II.

4.
http://www.numismat.ru/cgi-bin/encatalog.cgi http://www.numismat.ru/catalogs.shtml
Strona zawierająca wykaz monet Imperium Rosyjskiego – od Piotra I do Mikołaja II.

5.
http://www.banknoty.republika.pl/glowna.html
Internetowy katalog banknotów polskich zrealizowany na podstawie katalogów autorstwa Pana Czesława Miłczaka. Bardzo fajna pozycja dla osób niechętnie wydających pieniądze na literaturę.

6.
http://banknotyrosji.republika.pl/index2.html
Zestawienie banknotów Rosji Carskiej od 1898 do 1918 roku.

7.
http://www.katalogmonet.pl/
Internetowy katalog monet polskich.

8.
http://www.generalgouvernement.pl/filatelistyka/znaczki-gg
Strona poświęcona Generalnemu Gubernatorstwu. Na stronie znajdują się nie tylko zbiory znaczków z tego okresu, ale również inne kolekcje powiązane z GG.
IDZIEMY NA ZAKUPY:
(Sklepy, domy & portale aukcyjne)


1.
http://www.rubylane.com/
Sypatyczna, ładnie zorganizowana stronka, gdzie znajdziemy ofertę sprzedawców staroci & art. kolekcjonerskich wszelkiej maści. W tej uroczej galerii spotkamy stare meble, ubrania, zabawki, biżuterię, autografy, monety, dziadki do orzechów, zegarki, zegary i budziki, pięknie ilustrowane książki, porcelanę, militaria... Warto często tam zaglądać, gdyż ten kolekcjonerski mall każdego dnia dnia aktualizuję bazę dostępnych artykułów.

2.
http://www.lot-tissimo.com/
Ciekawy portal, gdzie jednym kliknięciem możemy sprawdzić i porównać ofertę wielu domów aukcyjnych jednocześnie (głównie niemieckich).
Domy aukcyjne mniej lub bardziej znane, gdzie możemy nabyć tak obrazy, jak i porcelanę, tekstylia, medale, monety, rzeźby, znaczki czy pocztówki. Rejestracja i dostęp do bieżących katalgów aukcyjnych jest darmowy. Dzięki portalowi mamy możliwość także zapoznać się archiwum i wynikami aukcji minionych, tu jednak za dodatkową opłatą.

3.
http://www.liveauctioneers.com/
Stronka podobna do lot-tissimo.com prezentująca ofertę wielu domów aukcyjnych z całego świata w jednym miejscu. Spotkamy tu pocztówki, znaczki, monety, lampy, figurki, ubrania, autografy, zdjęcia ... wszystko, co kolekcjonerowi i zbieraczowi do życia niezbędne. Po bezpłatnym zarejestrowaniu się możemy szperać w obszernej bazie aukcji zakończonych (z cenami i zdjęciami lotów). Nawet jeżeli nie chcemy nic jeszcze kupować możemy traktować to miejsce, jako tanią i wstępną wyceniarkę naszych własnych zbiorów.

4.
http://www.ha.com/
Heritage Auctions - wszystko dla kolekcjonerów z zasobnym portfelem, autografy, biżuteria, monety, znaczki, meble i dzieła sztuki. Po darmowej rejestracji otrzymujemy dostęp m.in. do bogatej bazy aukcji zakończonych (czyli bazy wiedzy) wraz z kompletnymi zdjęciami i informacją nt. osiągniętych cen. Prezentowane fotografie są w dobrej rozdzielczości, co pozwala na komfortowe spacery po tym niezwykłym miejscu. Warto czasem się oderwać od naszego ulubionego działu i dla odprężenia zajrzeć np. do sekcji ze starymi komiksami, gdzie np. przygody Batmana można sobie zafundowac za, bagatela 650 tys. dolarów...;).

5.
http://www.philasearch.com
Strona skierowana do filatelistów, numizmatyków i filokartystów, podobnie jak lot-tissimo.com prezentuje ofertę i katalogi wielu domów aukcyjnych w jednym miejscu.
Znajdziemy tu wiele, wyłącznie ciekawych i dobranych lotów, z myślą o tych, którzy mają nieco zasobniejszy portfel (chociaż niekoniecznie) i nie lubią przedzierać się przez ocean wyrobów znaczkopodobnych czy też monet domowego wyrobu. W jednym miejscu przejrzymy kalendarz zbliżających się aukcji, a także bazę aukcji zakończonych wraz z listami wynikowymi. Osobiście głównie tam szperam w pogoni za pięknymi kartkami.


6.
http://www.delcampe.net/
Mój ukochany portal aukcyjny ;) Bogata oferta znaczków i pocztówek, a takżę kart telefonicznych, przypinek, książek i innych cudów. Dzień bez delcampe jest dla mnie dniem straconym. Portal czytelny, prosty, łatwy w obsłudze, bogate i daleko sięgające archiwum aukcji zakończonych, sprzedawcy z całego świata, średnio patrząc dogodne formy płatości i stosunkowo niskie koszty wysyłki. Wspaniale zorganizowane forum w wielu językach (najbardziej rozbudowane w j. francuskim ;) i wielu pomocnych ludzi. Dużo dobrych doświadczeń. A i jeszcze jedno : języki do wyboru - francuski, angielski, holenderski, niemiecki, włoski, hiszpański ...mało ?

7.
http://www.todocoleccion.net/
Portal aukcyjny stworzony dla każdego zbieracza znaczków, pocztówek, monet, miliariów, zegarków...i wielu innych kolekcjonowalnych i niekolekcjonowalnych przedmiotów; a wszystko to w pięknym języku hiszpańskim (jak komuś zależy, to moze się przełączyc także na angielski). Chętnie tam zaglądam, czasem kupuję, chociaż trzeba przyznać, że o prawdziwe okazje tam trudno ale może to przez to gorące południowe słońce. Koszty wysyłki Hiszpanie mają wygórowane ale na szczęście Paypal przyjmują. Piszę to wszystko jako osoba poszukująca pocztówek, więc nie wiem czy podobnie ma się sprawa z monetami czy odznaczeniami. Warto tam zaglądać przynajmniej raz w tygodniu.

8.
http://www.playle.com/
Stronka prezentuje ofertę wielu dealerów w jednym miejscu. Znajdziemy tu głównie pocztówki i znaczki. Od czasu do czasu organizowane są aukcje, gdzie przy odrobinie szczęścia kupimy ciekawą pocztówkę w dobrej cenie.

9.
http://www.cherrylandpostcards.com/
Sklep dla filokartystów i regularnie odbywające się aukcje pocztówek.

10.
http://www.ansichtskartenversand.com/
Dobrze zorganizowany i sprawnie działający berliński sklep z pocztówkami. Bogata oferta, codziennie coś nowego i menu w języku polskim. Jeżli szukamy czegoś związanego z Polską to trzeba tu zaglądać codziennie i zapisać się na newslettera z działu zgodnego z profilem naszego zbieractwa. Ciekawe pozycje pojawiają się na chwilę i szybko znikają, gdyż po sklepie zawsze szpera wielu ziomali...

11.
http://rrauction.com/
Strona dla tych, którzy poszukują oryginalnych autografów do swojej kolekcji lub na niezwykły prezent dla kogoś. Ceny nie należą do niskich ale jest to miejsce zdecydownie godne polecenia i warte odwiedzania. Na stronie znajdziemy bazę aukcji zakończonych z cenami, niestety bez fotografii.
DO POCZYTANIA, POOGLĄDANIA, POMARUDZENIA
(Pocztówki & znaczki: Katalogi, fora, strony tematyczne )


- http://tuckdb.org/
Baza danych zawierająca pocztówki znanego, angielskiego wydawcy Raphael Tuck & Sons

- http://marilyn15par10.canalblog.com/
Ogromna kolekcja pocztówek poświęcona Marilyn Monroe

- http://antikpostcard.co.il/index(1).html
Ładny zbiorek pocztówek artystycznych z całego świata, artyści rosyjscy (m.in. S. Solomko), amerykańscy ...

- http://www.ak190x.de/
Strona w języku niemieckim i piękne pocztówki artystyczne wspaniałych twórców m.in. Raphael Kirchner, Arthur Thiele, kartki na Nowy Rok, zeppeliny, statki, militaria.

- http://www.oldbahamas.com/
Bahamy na fotografii i pocztówce

- http://www.tpa-project.info/
Pocztówki, wiele ciekawostek na ich temat oraz na temat ich dawnych niemieckich wydawców; możliwość zakupienia magazynu poświęconego kartom pocztowym (w j. angielskim).


- http://www.postkarten-archiv.de/
Fragment ciekawego zbioru pocztówek o różnej tematyce. Można tu obejrzec pocztówki związane z wolnomularstwem, gwiazdami kina niemego, cyrkiem, marynarzami. Wśród ciekawych kart pocztowych znajdują się te, prezentujące np. atletę-karła lub bardzo otyłe niewiasty sprzed 100 lat ..

- http://www.wisconsinhistory.org/whi/results.asp?search_type=advanced&search_field1=collection_name&keyword1=exaggerated+postcards
Gigantyczne zbiory - kapusta wielkości słonia, ogórki dłuższe od wozu, wielkie dynie i ogromne kolby kukurydzy - fantastyczny zbiór pocztówek
prezentujący nieznane oblicza rolnictwa...

- http://postcardcollector.org
Angielskojęzyczne forum kolekcjonerów pocztówek. Rejestracja jest darmowa i umożliwia branie czynnego udziału dyskusjach. Możemy tu zaprezentować swoje zbiory lub zadać pytanie na tematy pocztówkowe. Na stronie prezentowanych jest wiele ciekawych tematów będących przedmiotem kolekcjonowania,
każdy może dodać coś od siebie i zwrócić uwagę na niezwykłe kartki z własnej kolekcji np. co by było, gdyby London był Wenecją ? .... Warto zajrzeć na to forum, gdyż piękne i niezwykłe rzeczy często giną w aukcyjnych lawinach ... .

- http://rosscards.com/
Rozbudowana i ciekawa strona poświęcona historii pocztówek niemieckiego wydawcy Verlag Ross z Berlina.

- http://www.garboforever.com
Strona poświęcona wspaniałej Grecie Garbo; w dziale "media" znajduje się znaczące archiwum art. kolekcjonerskich związanych z Garbo, m.in
skany pocztówek z całego świata, obrazków/kartoników z papierosów, baza okładek ze starych zagranicznych magazynów..i wiele innych

- http://www.germaine-bouret.fr/
Strona w języku francuskim poświęcona ulubionej artystce wszystich Francuzów - Germaine Bouret . Mimo to, że Germaine tworzyła głównie o dzieciach i dla dzieci, to kolekcjonowaniem pamiątek po tej miłej pani, zajmują się wcale poważnie wyglądający panowie i dostojne damy....

- http://www.collectorsweekly.com/
Niusiki z kolekcjonerskiego świata, artykuły o zegarkach, starych czasopismach, fotografii artystycznej etc, przegląd ciekawych aukcji i stron ze zbiorami

- http://www.myphilately.com
Portal społecznościowy dla kolekcjonerów i zbieraczy znaczków pocztowych z całego świata ;) Bardzo ciekawe miejsce prezentujące nieco odmienne spojrzenie na temat, jakim jest filatelistyka. Filatelistyka, o dziwo, może być "cool" i "fun", nie zawsze ilość ząbków lub ich brak jest najistotniejszy i zdarza się, że oprócz starszych panów studiujących przesunięcia linii druku pod mikroskopem, możemy tam spotkać ludzi, którzy napiszą Tobie "hello" na maila i będą chcieli wymienić się z Tobą znaczkami. Po darmowej rejestracji mamy dostęp do grup zainteresowań, do których możemy
dołączyć, możemy brać udział w quizach, ankietach, pomóc innym, pokazać swój zbiór, oglądać, komentować i oceniać zbiory innych, proponować wymianę etc.
Bardzo sympatyczne miejsce i do tego całkiem "dynamiczne" i dla każdego ... .

- http://www.postcrossing.com
Strona dla każdego, kto lubi zabawę oraz nowe znaczki i ciekawe pocztówki z całego świata ... Fantastyczna sprawa i pomysł na zbieranie prawdziwych, współczensych znaczków, które zostaną uwierzytelnione najprawdziwszym stemplem w Chinach, Argentynie czy Chorwacji. Współczesne znaczki, które dzisiaj coraz częściej popadają w niełaskę "prawdziwych kolekcjonerów " tutaj pokazują pazurki
- po raz kolejny filatelistyka i filokartystyka to nie tylko "krakowskie" i "judaika" ale świetna zabawa, możliwość wymiany i komunikowania się z innymi ludźmi oraz to cudowne, wręcz dziecięce podniecenie, które towarzyszy oczekiwaniu na kolejną kartkę z nie-wiadomo-skąd i nie-wiadomo-od-kogo.
Rejestracja jest darmowa, ile chcesz otrzymać pocztówek - zależy wyłącznie od Ciebie, im więcej wyślesz tym więcej dostaniesz. Jeżeli interesuje Cię jakiś motyw (np. piłka nożna, samochody) to napisz w profilu; użytkownicy zazwyczaj czytają, to co piszesz na stronie "o mnie" i starają się dopasować do Twoich upodobań.
Znaczki i pocztówki z obiegu są dzisiaj w zaniku - już chyba tylko świąteczne i urlopowe, a i nawet te bywają coraz rzadsze, zastępowane bezdusznym mailem i sms-em .

- http://www.isitreal.com/
Ciekawa strona stworzona z myślą o kolekcjonerach autografów, na których portfele czychają bezlitośni fałszerze i oszuści ( a gdzie nie czychają?).
Oprócz aktualizowanych co jakiś czas niusów dot. fałszerstw i porad, na stronie zamieszczona jest m.in. całkiem spora baza danych zawierająca wzory autografów sekretarskich, typu "autopen" etc.. Za pośrednictem strony można także zwrócić się do ekspertów o wydanie płatnej "krótkiej opinii " nt. oryginalności posiadanego autograful lub też takiego, który zamierzamy zakupić.
Starszy kustosz
13 czerwca 2011
Kawał dobrej roboty yuppi !!!
Niech Ci Bozia...:)
Pozdrawiam.
Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
13 czerwca 2011
Liczę na pomoc Was wszystkich .....;)
Starszy kustosz
13 czerwca 2011
Tu mam taki link do identyfikacji monet.
http://www.gcoins.net/en/catalog/188
Może się przyda ?


Tu angielska strona także do identyfikacji monet lecz tylko angielskich
http://www.petitioncrown.com/HOME_PAGE.html


Tu podaję link odnośnie guzików polskich i zagranicznych
http://www.guzik.ocalicodzapomnienia.eu/index.php


Guziki tylko brytyjskie
http://silversimon.piczo.com/?g=41442429&cr=2


Guziki brytyjskie
http://ourpasthistory.com/Gallery/military_buttons


Guziki brytyjskie
http://www.colchestertreasurehunting.co.uk/militarynamedregiments.htm
Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
13 czerwca 2011
super! przyda się bez wątpienia ;) ...dodawajcie swoje propozycje ...jak się trochę uzbiera to zrobię porządek i dodam do listy (prawdopodobnie w weekend, jak nic mi nie wypadnie).

dzięki za odzew !!!!
Starszy kustosz
13 czerwca 2011
prosím :)
Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
19 czerwca 2011
INTERNETOWE KATALOGI MONET I BANKNOTÓW
(za opracowanie i nadesłanie dziękuję Kired 'owi oraz Gregos'owi )

1.
http://m4n.pl/
Strona zawierająca katalogi monet polskich od Stanisława Augusta Poniatowskiego, aż do czasów współczesnych. Dodatkowo na stronie dostępne są katalogi monet Księstwa Kurlandii i Semigalii, Monety Rosji , Wielkiej Brytanii, ciekawe artykuły na temat numizmatyki i nie tylko.

2.
http://www.atsnotes.com/catalog/banknotes/germany.html
Strona zawierająca „katalog” banknotów z całego świata. Bardzo przydatna dla początkujących kolekcjonerów i nie tylko.

3.
http://rucollect.ru/catalog
Katalog monet i banknotów Imperium Rosyjskiego od X wieku do Mikołaja II.

4.
http://www.numismat.ru/cgi-bin/encatalog.cgi http://www.numismat.ru/catalogs.shtml
Strona zawierająca wykaz monet Imperium Rosyjskiego – od Piotra I do Mikołaja II.

5.
http://www.banknoty.republika.pl/glowna.html
Internetowy katalog banknotów polskich zrealizowany na podstawie katalogów autorstwa Pana Czesława Miłczaka. Bardzo fajna pozycja dla osób niechętnie wydających pieniądze na literaturę.

6.
http://banknotyrosji.republika.pl/index2.html
Zestawienie banknotów Rosji Carskiej od 1898 do 1918 roku.

7.
http://www.katalogmonet.pl/
Internetowy katalog monet polskich.

8.
http://www.gcoins.net/en/catalog/188
Global Coins - monety z całego świata

9.
http://www.petitioncrown.com/HOME_PAGE.html
Strona poświęcona monetom angielskimSYGNATURY NA PORCELANIE, CERAMICE

1.
http://e-limoges.com/marks.php
Pocelana Limoges - sygnatury

2.
http://www.oldandsold.com/pottery/belgium1.shtml
http://www.porzellankompass.de/
http://www.porcelainmarksandmore.com/
http://wwww.sygnatury24.pl
http://www.sygnatury.art-gold.pl
http://users.skynet.be/rutrene/marks.html
http://www.porcelainsite.com/porcelain/marks/start.shtml

Sygnatury na porcelanie, ceramice z całego świata, m.in. Francja, Niemcy, Polska, Rosja, Sèvres, Chelsea, Naples, Miśnia)


3.
http://www.sarreguemines-passions.fr/
Na stronie znajdziemy dane historyczne oraz sporą bazę sygnatur stosowanych na wyrobach Sarreguemines Digoin .

4.
http://www.auktion-bergmann.de/Katalog.aspx?a_id=3&s_id=303
Bank sygnatur, stempli etc. m.in. srebrze, porcelanie, ceramice, sygnatury KPM-Berlin i inne

5.
http://www.ceramic-link.de/icd/pages/artists/artistsindex.htm
Uporządkowany wykaz wszystkiego lub prawie wszystkiego, co ma związek z ceramiką.
Na stronie znajdziemy linki do manufaktur ceramiki, a także artystów i stosowanych sygnatur, muzeów, danych historycznych i organizacji. Podział tematyczny i wg. krajów, dzięki czemu nie powinniśmy się zgubić w morzu informacji.

6.
http://www.infofaience.com/
Fajans - sygnatury na takich wyrobach jak Lunéville, Orchies, Quimper, Sarreguemines i innych. Znajdziemy tu także dane historyczne związane z poszczególnymi wytwórniami.

7.
http://www.libertys.com
Paryski butik specjalizujący sie w sprzedaży i naprawie zegarów. Przewinąwszy stronę, na dole znajdziemy m.in sygnatury na ceramice i szkle francuskich wtwórni, m.in Luneville, Quimper, Gien.FILOBUTONISTYKA - STRONY DLA KOLEKCJONERÓW GUZIKÓW
(za nadesłanie linków dziękuję Gregos 'owi)

1.
http://www.guzik.ocalicodzapomnienia.eu/index.php
guziki polskie i zagraniczne

2.
http://silversimon.piczo.com/?g=41442429&cr=2
Guziki brytyjskie

3.
http://ourpasthistory.com/Gallery/military_buttons
Guziki brytyjskie

4.
http://www.colchestertreasurehunting.co.uk/militarynamedregiments.htm
Guziki brytyjskie
FILATELISTYKA - STRONY DLA KOLEKCJONERÓW ZNACZKÓW
(za nadesłanie propozycji dziękuję Kired'owi)

1.
http://www.generalgouvernement.pl/filatelistyka/znaczki-gg
Strona poświęcona Generalnemu Gubernatorstwu. Na stronie znajdują się nie tylko zbiory znaczków z tego okresu, ale również inne kolekcje powiązane z GG.

2.
http://www.japhila.cz/hof/index02_.htm
Permanenta wystawa filatelistyczna online. Bardzo dobrze opracowana, bogata tematyka, wystawcy z całego świata.


IDZIEMY NA ZAKUPY:
(Sklepy, domy & portale aukcyjne)
(za nadesłanie propozycji dziękuję gieorgijewski 'emu)

1.
http://www.rubylane.com/
Sypatyczna, ładnie zorganizowana stronka, gdzie znajdziemy ofertę sprzedawców staroci & art. kolekcjonerskich wszelkiej maści. W tej uroczej galerii spotkamy stare meble, ubrania, zabawki, biżuterię, autografy, monety, dziadki do orzechów, zegarki, zegary i budziki, pięknie ilustrowane książki, porcelanę, militaria... Warto często tam zaglądać, gdyż ten kolekcjonerski mall każdego dnia dnia aktualizuję bazę dostępnych artykułów.

2.
http://www.lot-tissimo.com/
Ciekawy portal, gdzie jednym kliknięciem możemy sprawdzić i porównać ofertę wielu domów aukcyjnych jednocześnie (głównie niemieckich).
Domy aukcyjne mniej lub bardziej znane, gdzie możemy nabyć tak obrazy, jak i porcelanę, tekstylia, medale, monety, rzeźby, znaczki czy pocztówki. Rejestracja i dostęp do bieżących katalgów aukcyjnych jest darmowy. Dzięki portalowi mamy możliwość także zapoznać się archiwum i wynikami aukcji minionych, tu jednak za dodatkową opłatą.

3.
http://www.liveauctioneers.com/
Stronka podobna do lot-tissimo.com prezentująca ofertę wielu domów aukcyjnych z całego świata w jednym miejscu. Spotkamy tu pocztówki, znaczki, monety, lampy, figurki, ubrania, autografy, zdjęcia ... wszystko, co kolekcjonerowi i zbieraczowi do życia niezbędne. Po bezpłatnym zarejestrowaniu się możemy szperać w obszernej bazie aukcji zakończonych (z cenami i zdjęciami lotów). Nawet jeżeli nie chcemy nic jeszcze kupować możemy traktować to miejsce, jako tanią i wstępną wyceniarkę naszych własnych zbiorów.

4.
http://www.ha.com/
Heritage Auctions - wszystko dla kolekcjonerów z zasobnym portfelem, autografy, biżuteria, monety, znaczki, meble i dzieła sztuki. Po darmowej rejestracji otrzymujemy dostęp m.in. do bogatej bazy aukcji zakończonych (czyli bazy wiedzy) wraz z kompletnymi zdjęciami i informacją nt. osiągniętych cen. Prezentowane fotografie są w dobrej rozdzielczości, co pozwala na komfortowe spacery po tym niezwykłym miejscu. Warto czasem się oderwać od naszego ulubionego działu i dla odprężenia zajrzeć np. do sekcji ze starymi komiksami, gdzie np. przygody Batmana można sobie zafundowac za, bagatela 650 tys. dolarów...;).

5.
http://www.philasearch.com
Strona skierowana do filatelistów, numizmatyków i filokartystów, podobnie jak lot-tissimo.com prezentuje ofertę i katalogi wielu domów aukcyjnych w jednym miejscu.
Znajdziemy tu wiele, wyłącznie ciekawych i dobranych lotów, z myślą o tych, którzy mają nieco zasobniejszy portfel (chociaż niekoniecznie) i nie lubią przedzierać się przez ocean wyrobów znaczkopodobnych czy też monet domowego wyrobu. W jednym miejscu przejrzymy kalendarz zbliżających się aukcji, a także bazę aukcji zakończonych wraz z listami wynikowymi. Osobiście głównie tam szperam w pogoni za pięknymi kartkami.


6.
http://www.delcampe.net/
Mój ukochany portal aukcyjny ;) Bogata oferta znaczków i pocztówek, a takżę kart telefonicznych, przypinek, książek i innych cudów. Dzień bez delcampe jest dla mnie dniem straconym. Portal czytelny, prosty, łatwy w obsłudze, bogate i daleko sięgające archiwum aukcji zakończonych, sprzedawcy z całego świata, średnio patrząc dogodne formy płatości i stosunkowo niskie koszty wysyłki. Wspaniale zorganizowane forum w wielu językach (najbardziej rozbudowane w j. francuskim ;) i wielu pomocnych ludzi. Dużo dobrych doświadczeń. A i jeszcze jedno : języki do wyboru - francuski, angielski, holenderski, niemiecki, włoski, hiszpański ...mało ?

7.
http://www.todocoleccion.net/
Portal aukcyjny stworzony dla każdego zbieracza znaczków, pocztówek, monet, miliariów, zegarków...i wielu innych kolekcjonowalnych i niekolekcjonowalnych przedmiotów; a wszystko to w pięknym języku hiszpańskim (jak komuś zależy, to moze się przełączyc także na angielski). Chętnie tam zaglądam, czasem kupuję, chociaż trzeba przyznać, że o prawdziwe okazje tam trudno ale może to przez to gorące południowe słońce. Koszty wysyłki Hiszpanie mają wygórowane ale na szczęście Paypal przyjmują. Piszę to wszystko jako osoba poszukująca pocztówek, więc nie wiem czy podobnie ma się sprawa z monetami czy odznaczeniami. Warto tam zaglądać przynajmniej raz w tygodniu.

8.
http://www.playle.com/
Stronka prezentuje ofertę wielu dealerów w jednym miejscu. Znajdziemy tu głównie pocztówki i znaczki. Od czasu do czasu organizowane są aukcje, gdzie przy odrobinie szczęścia kupimy ciekawą pocztówkę w dobrej cenie.

9.
http://www.cherrylandpostcards.com/
Sklep dla filokartystów i regularnie odbywające się aukcje pocztówek.

10.
http://www.ansichtskartenversand.com/
Dobrze zorganizowany i sprawnie działający berliński sklep z pocztówkami. Bogata oferta, codziennie coś nowego i menu w języku polskim. Jeżli szukamy czegoś związanego z Polską to trzeba tu zaglądać codziennie i zapisać się na newslettera z działu zgodnego z profilem naszego zbieractwa. Ciekawe pozycje pojawiają się na chwilę i szybko znikają, gdyż po sklepie zawsze szpera wielu ziomali...

11.
http://rrauction.com/
Strona dla tych, którzy poszukują oryginalnych autografów do swojej kolekcji lub na niezwykły prezent dla kogoś. Ceny nie należą do niskich ale jest to miejsce zdecydownie godne polecenia i warte odwiedzania. Na stronie znajdziemy bazę aukcji zakończonych z cenami, niestety bez fotografii.

12.
http://www.garykirsnerauctions.com/
Dom aukcyjny specjalizujący się w kolekcjonerskich kuflach do piwa (stein). Na stronie znajdują się informacje dotyczące aukcji zakończonych wraz ze zdjęciami i cenami.

13.
- http://www.auktionshaus.de/default.asp
Po darmowej rejestracji otrzymujemy dostęp do wielu ofert domów aukcyjnych (głównie niemieckich). W jednym miejscu mamy dostęp do terminarza przyszłych aukcji, opcji "schowka" etc.


ZNAKI, SYMBOLE, PRÓBY na SREBRZE, MEDALACH ...

- http://www.silvercollecting.com/silvermarksE.html
- http://www.silverresearch.org/
- http://www.silvermakersmarks.co.uk/
- http://www.925-1000.com/pattern_menu.html
- http://www.medalnet.net/Hallmarks.htm
- https://www.zilver.nl/zilverkeuren/view/index.html
- http://silberpunze.piranho.de/Silber/index.php
- http://www.andrzejbaranowski.pl/proby.htm


BIROFILISTYKA, PODSTAWKI PIWNE ...

- http://www.pgatzhammer.de/de/index.html
- http://www.bier-deckel.de/
- http://colnect.com/de/beer_coasters/countries
- http://www.bierdeckelsammler.net/de/brewery/1316
- http://beer.ultra.pl/index/collect?con=1


DO POCZYTANIA, POOGLĄDANIA, POMARUDZENIA
(Pocztówki & znaczki: Katalogi, fora, strony tematyczne )


- http://www.metropostcard.com/index.html
Strona nowojorskiego klubu filokartystów;) - Na stronie znajdziemy wiele ciekawych informacji dotyczących historii pocztówki, terminów technicznych, a zwłaszcza cennych danych dot. np. artystów tworzących karty pocztowe, czy też wydawców wraz ze stosowanymi logami, co bardzo pomaga dzisiaj w zidentyfikowaniu posiadanych egzemplarzy. Autorzy pomagają usystematyzować oraz poukładać rozproszone informacje. Strona dla każdego, początkującego i zaawansowanego kolekcjonera pocztówek.

- http://tuckdb.org/
Baza danych zawierająca pocztówki znanego, angielskiego wydawcy Raphael Tuck & Sons

- http://www.bildpostkarten.uni-osnabrueck.de/index-flash.shtml
Na bieżąco aktualizowany zbiór kilkunastu tysięcy pocztówek historycznych ze zbioru Prof. Dr. S. Giesbrecht 'a przy uniwersytecie Osnabrück (Universität Osnabrück)
Strona jest przejrzysta, pocztówki zorganizowane w tematyczne "albumy", gdzie spotkamy takie tematy jak.np. Pozdrowienia Z ( Gruß aus ), Kompozytorzy i ich dzieła, Religia i mity, Wojna 1914-1918, Ojczyzna i front 1914-1918, lata międzywojenne, Nazizm.

- http://www.cartepostale-ancienne.fr
Kilkanaście tysięcy pocztówek z różnych okresów poszeregowanych tematycznie. Wśród kart pocztowych znajdują się m.in pocztówki znanych artystów jak. Raphaël Kirchner, Meunier, Aphonse Mucha etc., a także tematy : transport, sport, artyści (znane osobistości), akty na starych pocztówkach ( Nus )..i inne.... Warto zajrzeć na tę stronę i zrobić rundkę po galerii bo znajdziemy tam głównie ciekawe pocztówki. Aby ułatwić sobie nawigację po menu polecam dla ułatwienia translator google.

- http://marilyn15par10.canalblog.com/
Ogromna kolekcja pocztówek poświęcona Marilyn Monroe

- http://www.flickr.com/photos/truusbobjantoo/
Ponad 4500 starych pocztówek poświęconych aktorom filmu niemego oraz kina lat 30-tych, 40-tych, 50-tych, 60-tych ..... . Wspaniała kolekcja do schrupania ;) (mniamm)

- http://filmstarpostcards.blogspot.com/
Historia kina wg. biografii aktorów filmowych oraz poświęconych im pocztówek. Swoje podstrony mają tu m.in. Pola Negri oraz Jan Kiepura.


- http://antikpostcard.co.il/index(1).html
Ładny zbiorek pocztówek artystycznych z całego świata, artyści rosyjscy (m.in. S. Solomko), amerykańscy ...

- http://www.ak190x.de/
Strona w języku niemieckim i piękne pocztówki artystyczne wspaniałych twórców m.in. Raphael Kirchner, Arthur Thiele, kartki na Nowy Rok, zeppeliny, statki, militaria.

- http://www.oldbahamas.com/
Bahamy na fotografii i pocztówce

- http://www.tpa-project.info/
Pocztówki, wiele ciekawostek na ich temat oraz na temat ich dawnych niemieckich wydawców; możliwość zakupienia magazynu poświęconego kartom pocztowym (w j. angielskim).


- http://www.postkarten-archiv.de/
Fragment ciekawego zbioru pocztówek o różnej tematyce. Można tu obejrzec pocztówki związane z wolnomularstwem, gwiazdami kina niemego, cyrkiem, marynarzami. Wśród ciekawych kart pocztowych znajdują się te, prezentujące np. atletę-karła lub bardzo otyłe niewiasty sprzed 100 lat ..

- http://www.wisconsinhistory.org/whi/results.asp?search_type=advanced&search_field1=collection_name&keyword1=exaggerated+postcards
Gigantyczne zbiory - kapusta wielkości słonia, ogórki dłuższe od wozu, wielkie dynie i ogromne kolby kukurydzy - fantastyczny zbiór pocztówek
prezentujący nieznane oblicza rolnictwa...

- http://postcardcollector.org
Angielskojęzyczne forum kolekcjonerów pocztówek. Rejestracja jest darmowa i umożliwia branie czynnego udziału dyskusjach. Możemy tu zaprezentować swoje zbiory lub zadać pytanie na tematy pocztówkowe. Na stronie prezentowanych jest wiele ciekawych tematów będących przedmiotem kolekcjonowania,
każdy może dodać coś od siebie i zwrócić uwagę na niezwykłe kartki z własnej kolekcji np. co by było, gdyby London był Wenecją ? .... Warto zajrzeć na to forum, gdyż piękne i niezwykłe rzeczy często giną w aukcyjnych lawinach ... .

- http://rosscards.com/
Rozbudowana i ciekawa strona poświęcona historii pocztówek niemieckiego wydawcy Verlag Ross z Berlina.

- http://www.garboforever.com
Strona poświęcona wspaniałej Grecie Garbo; w dziale "media" znajduje się znaczące archiwum art. kolekcjonerskich związanych z Garbo, m.in
skany pocztówek z całego świata, obrazków/kartoników z papierosów, baza okładek ze starych zagranicznych magazynów..i wiele innych

- http://www.germaine-bouret.fr/
Strona w języku francuskim poświęcona ulubionej artystce wszystich Francuzów - Germaine Bouret . Mimo to, że Germaine tworzyła głównie o dzieciach i dla dzieci, to kolekcjonowaniem pamiątek po tej miłej pani, zajmują się wcale poważnie wyglądający panowie i dostojne damy....

- http://www.collectorsweekly.com/
Niusiki z kolekcjonerskiego świata, artykuły o zegarkach, starych czasopismach, fotografii artystycznej etc, przegląd ciekawych aukcji i stron ze zbiorami

- http://www.myphilately.com
Portal społecznościowy dla kolekcjonerów i zbieraczy znaczków pocztowych z całego świata ;) Bardzo ciekawe miejsce prezentujące nieco odmienne spojrzenie na temat, jakim jest filatelistyka. Filatelistyka, o dziwo, może być "cool" i "fun", nie zawsze ilość ząbków lub ich brak jest najistotniejszy i zdarza się, że oprócz starszych panów studiujących przesunięcia linii druku pod mikroskopem, możemy tam spotkać ludzi, którzy napiszą Tobie "hello" na maila i będą chcieli wymienić się z Tobą znaczkami. Po darmowej rejestracji mamy dostęp do grup zainteresowań, do których możemy
dołączyć, możemy brać udział w quizach, ankietach, pomóc innym, pokazać swój zbiór, oglądać, komentować i oceniać zbiory innych, proponować wymianę etc.
Bardzo sympatyczne miejsce i do tego całkiem "dynamiczne" i dla każdego ... .

- http://www.postcrossing.com
Strona dla każdego, kto lubi zabawę oraz nowe znaczki i ciekawe pocztówki z całego świata ... Fantastyczna sprawa i pomysł na zbieranie prawdziwych, współczensych znaczków, które zostaną uwierzytelnione najprawdziwszym stemplem w Chinach, Argentynie czy Chorwacji. Współczesne znaczki, które dzisiaj coraz częściej popadają w niełaskę "prawdziwych kolekcjonerów " tutaj pokazują pazurki
- po raz kolejny filatelistyka i filokartystyka to nie tylko "krakowskie" i "judaika" ale świetna zabawa, możliwość wymiany i komunikowania się z innymi ludźmi oraz to cudowne, wręcz dziecięce podniecenie, które towarzyszy oczekiwaniu na kolejną kartkę z nie-wiadomo-skąd i nie-wiadomo-od-kogo.
Rejestracja jest darmowa, ile chcesz otrzymać pocztówek - zależy wyłącznie od Ciebie, im więcej wyślesz tym więcej dostaniesz. Jeżeli interesuje Cię jakiś motyw (np. piłka nożna, samochody) to napisz w profilu; użytkownicy zazwyczaj czytają, to co piszesz na stronie "o mnie" i starają się dopasować do Twoich upodobań.
Znaczki i pocztówki z obiegu są dzisiaj w zaniku - już chyba tylko świąteczne i urlopowe, a i nawet te bywają coraz rzadsze, zastępowane bezdusznym mailem i sms-em .

- http://www.isitreal.com/
Ciekawa strona stworzona z myślą o kolekcjonerach autografów, na których portfele czychają bezlitośni fałszerze i oszuści ( a gdzie nie czychają?).
Oprócz aktualizowanych co jakiś czas niusów dot. fałszerstw i porad, na stronie zamieszczona jest m.in. całkiem spora baza danych zawierająca wzory autografów sekretarskich, typu "autopen" etc.. Za pośrednictem strony można także zwrócić się do ekspertów o wydanie płatnej "krótkiej opinii " nt. oryginalności posiadanego autograful lub też takiego, który zamierzamy zakupić.
Starszy kustosz
1 sierpnia 2011
Hej.
znalazłem jeszcze taką stronkę "katalog banknotów"
http://worldmoneymax.com/
Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
30 grudnia 2013
http://www.liensutiles.org/collection.htm
Liens utiles czyli przydatne linki;) ten akurat prowadzi do strony zawierającej listę innych ciekawych stron poświęconych różnym kolekcjom i rozmaitym tematom kolekcjonowania (m.in. pocztówki, lampy górnicze, zapalniczki). Strona w języku francuskim, dlatego dla przetłumaczenia kategorii warto mieć Chrome.
Ewentualnie można spróbować KLIKNĄĆ TUTAJ

niektóre linki z tej strony to :
LAMPY GÓRNICZE

KODAK

SKAMIENIAŁOŚCI

ZAPALNICZKI

STARE RADIOODBIORNIKI


PAPIER TOALETOWY

STARE APARATY TELEFONICZNE

a tamże także APARAT TELEFONICZNY NA POCZTÓWKACH

BRELOKI

etc, itd. .....
1 stycznia 2014
http://collections.pl/index.htm polska strona służąca do wymiany bezgotówkowej
http://e-biletowo.pl/ forum kolekcjonerów biletów
http://www.retsat1.com.pl/uszaty/index.php?url=glowna kolekcja biletów
Konto Komercyjne
11 stycznia 2014
Portal aukcyjna dla wszystkich kolekcjonerów!!

www.kolekcjonet.pl
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
21 stycznia 2014
Strona z sygnaturami niemieckich guzików
http://wloczykij-forumposzukiwaczy.com/viewtopic.php?t=314&p=2679
9 grudnia 2014
Portal dla kolekcjonerów. Giełda antyków. Forum kolekcjonerskie
Giełda antyków
15 marca 2016
Kolekcja modeli http://marklin.com.pl

Strona jest poświęcona prezentacji kolekcji modeli kolejowych. Głównymi działami tej kolekcji są modele firmy Marklin z różnych lat produkcji oraz wyroby z tej dziedziny byłych państwa RWPG takich jak: NRD, PRL, ĆSRS, ZSRR.
17 listopada 2019
Kolekcja biletów komunikacji miejskiej https://biletykomunikacyjne.pl/ 

Strona poświęcona jest kolekcji biletów z całej Polski. Jest to zbiór z ponad osiemnastu lat i liczy ponad 5000 szt. Trzykrotnie więcej biletów jest jeszcze do sklasyfikowania. Na stronie możesz znaleźć kolekcję oraz bilety i znaczki, które na wymianę.
Zebranie tak dużej kolekcji nie byłoby oczywiście możliwe bez osób, które przekazują mi bilety. Każdy bilet jest dla mnie na wagę złota! Jeśli masz stary, lub nowy bilet komunikacji miejskiej, napisz do mnie wiadomość!
Chętnie przyjmę bilety, opłacę przesyłkę, a nawet kupię!  :)
Z góry dziękuję za każdy podarowany przez Was bilet!
Dodaj komentarz

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.