FOTO FORUM
Patronat medialny
Polecamy

LOSOWY EKSPONAT
Guzik austriacki
Guzik austriacki

Fragment nieznanej tabliczki do ID.

11 marca, 21:52
Poproszę o pomoc w zidentyfikowaniu fragmentu tabliczki. Znalezisko z przedmieść Lwowa.
Kustosz Profil Profesjonalny Starszy kustosz
12 marca, 11:37
Fragment napisu na części tabliczki układa mi się w napis RADJO LWÓW i ..CZYZNA 5 (Ojczyzna ?) co może być fragmentem nazwy ulicy przy której było zlokalizowane.
12 marca, 20:21
Jeśli to chdzi o Radio Lwów,to istniało ono od 15 stycznia 1930 roku do września 1939 roku i mieściło się przy ulicy Batorego 6 ( studio) a stacja nadawcza na terenie Targów Wschodnich.
12 marca, 21:43
"CZYZNA 5 (Ojczyzna ?) co może być fragmentem nazwy ulicy przy której było zlokalizowane" - Myślę, że tak.
Rozmiar fragmentu - 17*23 mm. Ciekawe się, z jakiego przedmiotu to mogło pochodzić?
13 marca, 20:38
Może to plakietka z radiowego mikrofonu ?
15 marca, 20:32
Znalazłem tę informację. Dzięki planowi Horbay'a. "Panradjo Lwów Chorążczyzna 5".
Sprzęt krótkofalarski.
15 marca, 21:33
Też znalazłem informację w "Krótkofalowcu Polskim" z 1931 roku  https://jbc.bj.uj.edu.pl/Content/339861/PDF/NDIGCZAS015416_1931_004_005.pdf . Z innej informacji wiem że tabliczka w całości miała wymiar 45 x 17 mm.
Dodaj komentarz

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.