FOTO FORUM
Patronat medialny
Polecamy

 

LOSOWY EKSPONAT
???
???

odnośnie konkursu "Za Najciekawszą Relację Z Wakacji W Muzeum"

Kustosz Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
6 września 2011
Nie byłbym sobą, gdybym podporządkował się "sztywno" ramom konkursu. Moja wrodzona natura osoby, która nie stara się trzymać w zasadach, kieruje moje kroki według własnych ścieżek ... muzea, lokalne izby regionalne, miejsca pamięci czy skanseny - są i będą ... ale są miejsca, o których zapomniano, popadają w ruinę i zapomnienie, niewielu o nich wie ... być może nigdy o nich sie nie dowie, nie zobaczy ...

Ja zobaczyłem, oniemiałem ... język głęboko utkwił w gardle ... artykulacja jakichkolwiek słów wyrażających podziw i osłupienie, nie odzwierciedliłaby tego co zobaczyłem ... zdjęcia nie są w stanie oddać tego fantastycznego przeżycia, klimatu i piękna ...

Miejscem, które zachwiało moją równowagą był kościół w Chwalęcinie (woj. warmińsko-mazurskie).
Niepozorny, wręcz byle jaki ... jak wiele starych kościołów.
Na zewnątrz uderza jednak widok figur ... wszystkie okaleczone ... wojna, ale nie Niemcy ... efekt pijackich orgii naszych "wyzwolicieli" spod czerwonej gwiazdy, kto ma lepsze oko w pijackim zwidzie ...





Kustosz Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
6 września 2011
Księdza proboszcza brak ... dzięki sołtysowi wsi, wchodzę do środka ... tu następuje coś, co można nazwać gromem z jasnego nieba ... kolana miękną ... nic nie piszę - zdjęcia niech najpierw przemówią ...







Kustosz Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
6 września 2011
to chyba jedyny w Europie i prawdopodobnie jedyny na świecie kościół, w którym freski są malowane nie na tynku, tylko na drewnianych deskach ... to mnie wprawiło w osłupienie i zachwyt, odjęło mowę ...
Kustosz Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
6 września 2011






Kustosz Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
6 września 2011
zniszczone organy ...




i na koniec kilka zdjęć na zewnątrz ...





Kustosz Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
6 września 2011
żadne muzeum nie wywarło na mnie takiego wrażenia ... no może oprócz mojej wycieczki na Litwę, gdzie miałem okazję podziwiać równie zapierające dech w piersiach zabytki ...

polecam ... gorąco polecam ...
Kustosz Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
6 września 2011
w uzupełnieniu :

http://pl.wikipedia.org/wiki/Chwal%C4%99cin_%28wojew%C3%B3dztwo_warmi%C5%84sko-mazurskie%29
http://orneta.wm.pl/9672,Chwalecin-Sanktuarium-Podwyzszenia-Krzyza-Swietego.html
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
6 września 2011
No może nie aż takie ale też na drewnie, parę lat temu byłem...
http://wikimapia.org/#lat=53.598296&lon=18.345752&z=19&l=0&m=b&show=/4311577/pl/Ko%C5%9Bci%C3%B3%C5%82-Parafialny-pw-Podwy%C5%BCszenia-Krzy%C5%BCa-%C5%9Aw-w-Osiu
Kustosz Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
6 września 2011
Myślę, że nie spełniłem zasad konkursu „Relacja z Wakacji w Muzeum” - ponieważ najpierw zgłoszenie, potem publikacja ... ale jak łamać zasady, to do końca :)

nie zależy mi na miejscach, nagrodach itd, itp - dla mnie najważniejsze jest aby pokazać nieodkryte skarby ...
Profil Profesjonalny
7 września 2011
Witaj,

Nie tylko wypełniłeś wszelkie zasady ale z nawiązką. To zabytek architektury sakralnej pełen zabytków wewnątrz. Dech zaparło i nam.

Zapraszamy Was do publikowania zdjęć z wakacji w kolejnych wątkach. Nie ma problemu z kolejnością zgłoszenie-publikacja :)
Dodaj komentarz

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.