FOTO FORUM
Patronat medialny
Polecamy

 

LOSOWY EKSPONAT
Neapol - Panorama Posillipo

Nieśmiertelnik obozowego kata :)

9 września 2011
Taki kwiatek prosto z całkiem popularnego i samorządowego "Przeglądu Warmińskiego".

Podpis pod fotografią polskiego nieśmiertelnika: "Odnaleziony nieśmiertelnik obozowego kata"



http://www.powiat-olsztynski.pl/pliki/pw_sierpien_2011.pdf
Profil Profesjonalny
9 września 2011
Oj te nasze kochane pismaczki....
Kustosz Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
9 września 2011
ignorancja niektórych jest porażająca ... aż ręce opadają. Przykre, bardzo przykre ...

czy jest jakiś adres redakcji ?

Dobra, mam adres autora artykułu - zaraz wysmaruję mu maila, aż mu gacie spadną.
Kustosz Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
9 września 2011
wysłałem maila :

"witam

Mój mail dotyczy Pana artykułu zamieszczonego w "Przeglądzie Warmińskim" nr 20(51) Sierpień 2011

Rzecz ma się konkretnie do podpisu do zdjęcia z nieśmiertenikiem.

Szanowny Panie, wykazał się Pan kompletnym brakiem znajomości tematu, skończonym dyletantem i aż brakuje mi słów aby określić Pana ignoranctwo tematu.

Napisał Pan, cytuję :
"Odnaleziony "nieśmiertelnik" obozowego kata"

Informuję - nie nieśmiertelnik w cudzysłowiu, bo to jest nieśmiertelnik !!!
Nie kata, tylko żołnierza wyznania katolickiego !!!

I jest to nieśmiertelnik żołnierza, Polaka, który trafił do niewoli - Władysława Szczucińskiego.

Może dobrze, że ów biedny żołnierz nie żyje i nie musi czytać tych bzdur, które Pan powypisywał.
Mam też nadzieję, że żyjący krewni owego żołnierza, również tego nie przeczytają.

WSTYD, Panie Jacku Niedźwiecki !! Niech Pan się wstydzi i to bardzo długo za zszarganie pamięci biednego żołnierza i nazwanie go "obozowym katem".

Nie wiem, czy Pan z łaskawości swojej odpisze na mój mail i czy zamieści sprostowanie odnośnie podpisu pod zdjęciem - ale niech Pan ma świadomość tego iż artykuł ten przeczytało kilka tysięcy osób, które już wiedzą co mają myśleć o pana pisaninie.

Mimo wszystko pozdrawiam
Darek
Kustosz
9 września 2011
Ręce opadają ...
9 września 2011
Ja bym takiemu pismakowi dał takiego kopa w tyłek że umarłby w powietrzu z głodu. I taki pismak dostaje 2-3 tyś na reke. Podczas gdy weterani głodują za marne renty czy emerytury.
Kustosz Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
9 września 2011
sprawę i tak nagłośniłem, żeby mu się czkawką ten podpis pod zdjęciem odbijał i po nocach śnił ...

http://www.odkrywca.pl/obozowy-kat,693384.html#693384
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
9 września 2011
Napisałem do Starostwa w Olsztynie...
"Witam
Jako Polak, miłośnik historii, kolekcjoner pamiątek narodowych chciałbym wyrazić swe oburzenie i niesmak jaki wywołał artykuł w "Przeglądzie Warmińskim" o Stalagu pod Olsztynkiem. Autor wykazał się dyletanctwem, niewiedzą i naganną postawą szkalując dobre imię człowieka, który był więźniem, żołnierzem, patriotą.Skrót KAT oznacza wyznanie katolickie...
Stała się ogromna krzywda polskiemu żołnierzowi, człowiekowi, być może jego rodzinie. Oburzenie po prezentowanym materiale odczuwa wielu ludzi. Polecam lekturę :
http://www.odkrywca.pl/obozowy-kat,693384.html#693384
http://myvimu.com/thread/466-niesmiertelnik-obozowego-kata/1#comment_12187126

W imieniu ich wszystkich liczę na oficjalne sprostowanie, przeproszenie oraz wyciągnięcie konsekwencji w stosunku do autora artykułu.
Z poważaniem Tomasz N...........".
Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
9 września 2011
ciekawe ile autor tekstu ma lat; oczywisty fakt, że nie ma ludzi, którzy są obcykani w każdej dziedzinie, zmuszać powinien do zadawania pytań i poszukiwań, a w takiej sprawie można przecież otrzymać pomoc prawdopodobnie na każdym forum związanym z przedmiotową tematyką. Na umieszczenie tego "KATa" w gazecie nawet chyba ja bym nie wpadła, chociaż baba jestem. Moje koty są oburzone....
Kustosz Starszy kustosz
10 września 2011
według tego cymbała większość polskich żołnierzy powinna być katami. Pewnie mój ś.p. dziadek też http://myvimu.com/8/209
rączki opadają Darku dobrze że odpisałeś temu idiocie pozdrawiam
Profil Profesjonalny
11 września 2011
Odpisał coś w ogóle? Czy przemilczał sprawę?...
Kustosz Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
11 września 2011
na razie nie - weekend był ... może po niedzieli ?
jak odpisze dam znać.
Kustosz Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
13 września 2011
Otrzymałem dzisiaj odpowiedź od autora artykułu - zwykła zdawkowa z przeprosinami oraz tym, że w następnym numerze będzie sprostowanie. Błąd niby wynikł z pośpiechu i presji czasowej przy składaniu gazety.

hmm ...
Profil Profesjonalny
13 września 2011
Czyli do braku wiedzy na ten temat się nie przyzna... normalka :)
Kustosz Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
13 września 2011
informuję, że w wydaniu pdf gazety pojawił się nowy opis pod nieśmiertelnikiem, cytuję :

"Odnaleziony nieśmiertelnik obozowy Władysława Szczucińskiego"

w dalszym ciągu pan redaktor brnie w błędy merytoryczne - wysłałem mu kolejnego maila.

Fachowcy wiedzą pewnie o co chodzi - przyjrzyjcie się poprawionemu opisowi pod nieśmiertelnikiem.
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
13 września 2011
daj mu linka
http://odkrywca.pl/pokaz_watek.php?id=647127#1290347
Kustosz Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
13 września 2011
wszystkie linki chyba mu wysłali :)

z ODK i PS-u też :)
Kustosz Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
14 września 2011
po kolejnej interwencji, opis pod zdjęciem brzmi :

"Odnaleziony na terenie dawnego obozu nieśmiertelnik Władysława Szczucińskiego"

Sukces :)
26 września 2011
Szanowni Państwo

Ze zdumieniem ale i wzruszeniem natknęliśmy się na dyskusję dotyczącą pomyłki w artykule z Przeglądu Warmińskiego. Bardzo dziękujemy za zajęcie się tą sprawą. Dzięki Państwa dociekliwości pojawiło się sprostowanie odnośnie niefortunnego podpisu pod nieśmiertelnikiem.
Władysław Szczuciński, urodził się w Łosiu pod Warszawą w 1914 r. Jeszcze przed wojną ukończył medycynę z pierwszą lokatą w Polsce, za co w nagrodę otrzymał szablę od Prezydenta RP Ignacego Mościckiego. W kwietniu 1940 r. został zamordowany jako polski oficer w Charkowie przez NKWD. Jego pamięć jest kultywowana w naszej rodzinie i nie tylko. Mimo młodego wieku zapamiętano go jako pełnego poświęcenia oddanego lekarza. Być może uda nam się wkrótce zaprezentować Państwo więcej materiałów.
Z wyrazami szacunku
Anna Adam i Paweł Szczucińscy
Dodaj komentarz

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.