FOTO FORUM
Patronat medialny
Polecamy

 

LOSOWY EKSPONAT
Sony Super EF 60 kaseta magnetofonowa
Sony Super EF 60 kaseta magnetofonowa
Sony Super EF 60 kaseta magnetofonowa

co myslicie na temat aparatu Pentax K-x ??

24 marca 2010
czesc wszystkim mam zamiar sobie kupic aparat, zeby oczywiscie robic zdjecia moim figurkom i oczywiscie tez mojej rodzinie przy okazji :). to taki maly zarcik, przede wszystkim mojej rodzince. Poczytalem troszke poszukalem po sieci i bardzo mnie zainteresowal aparat lustrznka PENTAX K-X. Co o nim sadzicie?
Profil Profesjonalny Moderator
27 marca 2010
Wadą wszystkich Pentaxów jest wariowanie przy temp światła poniżej 4200K. W dużym skrócie kiepsko sobie radzą z balansem bieli w innymi niż dzienne oświetleniu. Jeżeli znasz się na foto to dasz sobie radę ale nie będzie lekko. Jak tylko ma być jako pstrykacz to kup hybrydę ze stałym dużym jasnym szkłem.
29 marca 2010
body to dopiero początek wydatków, standardowy obiektyw szybko okazuje się niewystarczający, a sensowne szkła kosztują majątek - znacznie więcej od samego body...

kiedyś był fajny panasonic fz-50, teraz już chyba nie tak łatwo go kupić, ale zapewne powstał jakiś następnik
Profil Profesjonalny Moderator
29 marca 2010
Aparat dobiera się też pod kątem dziecka. Przy foceniu krajobrazu możesz sobie pozwolić na powolne działanie autofocusa i balansu bieli.

Przy foceniu do kotleta czyli dziecko + imprezki musisz mieć szybki autofocus działający poprawnie już przy kiepskim świetle a to wyzwanie dla aparatu oraz dobry automatyczny balans bieli. Na imprezkach jak w kościele często jest pomieszane światło co będzie wyzwaniem dla aparatu i tutaj mimo że sam jestem fanem Pentaxów i mam K100tke to odradzam, dają śliczne kolory ale AF i BB zaora Co psychikę :).
Kup jakąś dobrą hybrydę z dobrym auto focusem.
No i odpada Ci problem FF (FrontFocus) i BF (BackFocus) czyli dopasowania szkła do body.
31 marca 2010
Proponuję przyjrzeć się lustrzankom Olympusa. Zwłaszcza E-620.
Generalnie : niedokładność ostrzenia minimalna , kilka bardzo dobrych a niedrogich obiektywów , przejściówki na dowolne szkło konkurencji , bardzo dobry balans bieli.
11 kwietnia 2010
Wybralismy juz NIKONA D5000. Jest to dobry aparat za dobra cena i oczywiscie dla amatorow chcacych rozwijac sie w kierunku fotografii..........

A co myslicie o nim ?
12 kwietnia 2010
body to body. bez większych różnic... zabawa zaczyna się z obiektywami ;)
Profil Profesjonalny Moderator
12 kwietnia 2010
Chyba że do matrycy przyklei się jakieś cholerstwo :)

Więc pamiętaj zmieniasz obiektyw to dziura w dół.
Dodaj komentarz

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.