FOTO FORUM
Patronat medialny
Polecamy

 

LOSOWY EKSPONAT
Kalendarz komunalny.
Kalendarz komunalny.
Kalendarz komunalny.

Magia kartek.....

Profil Profesjonalny Starszy kustosz
22 listopada 2011
Zobaczyłem:
http://www.magiakartek.pl/index.php?main=newsy&id=44
i oczom nie wierzę....
Pytam wszystkich, administratorów również, czy odpowiada nam i wam ekspozycja swoich zbiorów wśród odpustowych straganów i kręcących biznesy...
Niedługo jak otworzymy swój profil zjedzie nam okienko z reklamą....
Trzeba się chyba będzie zwijać...
Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
22 listopada 2011
Zdecydowane NIE dla reklamy w tej formie, tzn. oferowane produkty i usługi nie powinny się znajdować w miejscu przeznaczonym na eksponaty.
Nie mam natomiast nic przeciwko reklamie jako takiej (vide. lewa kolumna, linki sponsorowane - widoczne i nie przeszadzają).
23 listopada 2011
Nieśmiało Was poprę, chociaż i tak wszyscy jesteśmy bezsilni.
Muzeum iakie jest każdy widzi. No bo kto zabroni producentowi czegoś tam wrzucać swoje produkty do własnego muzeum i dawać opis "produkt mojej firmy, najlepszy na rynku". Wszak to tylko opis przedmiotu i może nawet nie mijający się z prawdą....
Profil Profesjonalny Moderator
23 listopada 2011
No to może wyjaśnię co i po co i jak :)

MagiaKartek została naszym partnerem jednak miało to wyglądać mocno inaczej. Miała być możliwość użycia fotki danego eksponatu jako zdjęcia na kartce. Obok każdego eksponatu którego właściciel wyraził zgodę!! to ważne - bez Waszej zgody nic się nie będzie działo, miał być guziolek przenoszący na podstronę gdzie każdy mógł sobie wykonać i wysłać dowolną kartkę do kogokolwiek. Fajnie wysłać do kogoś np. kartkę z klimatycznymi etykietami zapałczanymi o "ziemniakach sadzeniakach" lub kartkę z Marleną. Osoba której zdjęcie eksponatu miało zostać wykorzystane miał za to otrzymywać korzyści.
Niestety z powodu wdrażania wersji językowych nie zdążyliśmy przed świętami z taką funkcjonalnością stąd w ramach współpracy MagiaKartek pojawiła się na MyViMu w ten sposób.

Kolejna sprawa że posiadamy w serwisie aktualnie 3 profile rejestracji.

1. Muzeum Instytucjonalne i to jest konto dla muzeów szczególnie tych małych regionalnych które chcemy wesprzeć dając im mechanizmy stworzenia i spersonalizowania własnych stron. Warto naprawdę warto o to zabiegać, jeżdżąc po polsce odwiedzamy bardzo cenne małe często prywatne małe muzea prowadzone przez prawdziwych pasjonatów. O tych muzeach mało kto nawet słyszał więc ocalmy to co się da.

2. profil użytkownika - to dla prywatnych kolekcjonerów i tutaj będziemy to rozwijali głownie pod kątem tworzenia narzędzi do katalogowania i prezentacji. Również te osoby które będą chciały będą mogły czerpać korzyści ze swojego hobby. Stąd wprowadzimy obrót punktami monetkami MyConami w serwisie. Za różnoraką aktywność i działania nie wymagające pieniędzy i opłat będzie można potem wykorzystać te punkty na skorzystanie z oferty naszych partnerów np. wydrukować sobie jako ładny album swoje kolekcje.
Otrzymać książkę czy np. usługę retuszu i odnowienia cyfrowej kopii swoich starych zdjęć.
Nasi użytkownicy powinni czerpać korzyści ze swojego hobby, ze swojej pasji, za swój czas. Czy to złe?


3. profile komercyjne - to profile dla firm i chętnych do reklamy, tu będziemy dbali o to aby nie pojawiały się reklamy nie związane z kolekcjonerstwem. Takie profile są oznaczone w wyraźny sposób jako komercyjne, nie uczestniczą w rankingach, nie ma możliwości komentowania, oceniania. Jest możliwość wyłączenia ich widoczności jeżeli sobie tego nie życzymy. Takie profile również pomagają zapanować nad powszechną kryptoreklamą. Jasne proste zasady i jak najmniejsza inwazja. Jak widzę profil MagiaKartek jest zwykłym profilem i to jest błąd osoby dodającej taki profil. Być może powinniśmy mocniej odizolować takie profile lub oznaczyć w bardzo mocno widoczny sposób.

Pamiętajmy że serwis aby się rozwijać musi chociaż pokrywać swoje koszty które w przypadku dużej ilości grafik są kosztowne. Nie ograniczamy Wam wielkości plików, ilości plików, rodzaju, dajemy mechanizmy mocno obciążające system. Staramy się robić serwis zgodnie z Waszymi uwagami. To wszystko kosztuje. Uważam że takie profile komercyjne w formie skończonej bo aktualnie nie są gotowe całkowicie są mniej inwazyjne niż nachalne reklamy, banery, warstwy, mailingi reklamowe.

Nigdy ale to przenigdy nie chciałbym aby na naszym serwisie pojawiły się takie latające cudaki. To jest serwis dla kolekcjonerów i mają się tutaj czuć dobrze. Natomiast muszę również walczyć o źródła utrzymania. I takim źródłem mają być profile komercyjne lub usługi dodatkowe jak oferty księgarni kolekcjonerskich, sklepów z wyposażeniem dla kolekcjonerów, od zabezpieczeń aż po klasery, witrynki, konserwację. Możliwość wydrukowania w formie albumu lub książki własnych zbiorów, oferta digitalizacji oraz retuszu starych zdjęć i dokumentów. Wszystko co związane z kolekcjonerstwem. Dopóki się da będę unikał reklam samochodów, pampersów i podobnych. Dlatego sam jestem przeciw zwykłym banerom reklamowym.

tomek112 - piszesz że oferty odpustowych straganów oraz kręcących biznesy. To lekko obraźliwe dla wszystkich ludzi w tym kraju prowadzących działalności i próbujących jakoś przeżyć i żyć normalnie.

"Trzeba się chyba będzie zwijać..." - jeżeli zadeklarujesz się na stałą comiesięczną opłatę za korzystanie z serwisu tak żebyśmy mogli go utrzymać reklam nie będzie. Tutaj nie ma lubię nie lubię ale są na koniec miesiąca cyferki na plus lub minus. I muszę co miesiąc znaleźć na to pieniądze żebyś mógł się tutaj dobrze czuć. A kwoty zapewniam Cię prowadzenia spółki z . o.o. są ogromne.
Zacząłem tworzyć ten serwis z pasji i ciekawości ale marzenia zderzyły się ze światem realnym, kosztami, zatrudnieniami, księgowością, prawem i jego zawiłościami.

Nadal cały czas celem serwisu jest brak opłat dla naszych użytkowników.
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
23 listopada 2011
...Jak widzę profil MagiaKartek jest zwykłym profilem i to jest błąd osoby dodającej taki profil. Być może powinniśmy mocniej odizolować takie profile lub oznaczyć w bardzo mocno widoczny sposób. ..

zbieracz wczoraj o 22:26
Nie, nie z tego powodu. Sądzę, że są gusta i guściki a oferta do końca jeszcze nie została przedstawiona. Wprowadzanie oferty zostanie usankcjonowane ikonką i informacją już niebawem.
gieorgijewski wczoraj o 22:14
czyli całe nieporozumienie z powodu braku ikonki "konto komercyjne"...

---------------------
i tak to bywa... skucha
jedna ikonka i emocje mniejsze
23 listopada 2011
A to troszkę zmienia mój punkt widzenia ;)
Osobiście cieszę się z braku opłat przez użytkowników i jeśli będę miał do wyboru płatną stronę bez cudaków i bezpłatną z cudakami, to wybiorę druga opcję. Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma.

Mam tylko nadzieję, że nie dojdzie do sytuacji, gdzie producent opon będzie się na stronie głównej chwalił wielkim banerem że ma muzeum najlepszych i najtańszych opon na polskie drogi ;)
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
23 listopada 2011
"No to może wyjaśnię co i po co i jak :)"
Wystarczyła jedna piąta tego tekstu wcześniej i nie było by sprawy...
Muszę się odnieść do całości jako sprawca zamieszania, wiem była już mowa o trzech profilach, ale czegoś tu zabrakło, zwykłej informacji,sposobu potraktowania kustoszy, no może o sobie będę... potraktowania mnie-kustosza jako fragmentu plastycznej masy...
Jak to już było pewne rzeczy powinny być wyraźnie oddzielone, rozumiem aspekty finansowe ale nie rozumiem sposobu potraktowania tej materii.
"To lekko obraźliwe" właśnie dla mnie ... szanuję pracę innych, ich chęć zarobienia w uczciwy sposób, sam to robię ale nie zamieszczam efektów i produktów swej pracy jako eksponatów w muzeum...
Coby bardziej obrazowo, szanując np. pana Kazia sprzedającego zapiekanki na rogu przed muzeum... nie szanuję posunięcia dyrektora tegoż, który kazał mu stanąć między Bitwą pod Grunwaldem a Słonecznikami i zachwalać fast fooda jako dzieło sztuki...tłumacząc zwiedzającym że za trzy bilety w muzeum dodatkowa porcja musztardy... albo bilety podrożeją...
Co do opłat... mogę zadeklarować, zależy ile i ilu tu zostanie użytkowników po ich wprowadzeniu....
"To jest serwis dla kolekcjonerów i mają się tutaj czuć dobrze. " - ani ja , ani myślę Magia kartek w zaistniałej sytuacji nie czujemy się dobrze...
Profil Profesjonalny Moderator
23 listopada 2011
Myślę że to dla nas również szkoła i wyciągniemy z tego wnioski. I nadal MyVimu ma pozostać azylem wśród wielu "plastikowych" serwisów które dominują w Internecie idąc na masę ludzką bez własnej prywatności i produkując kolejne tysiące odbiorców reklam.

Przepraszam za te ostre słowa ale jestem czasami przerażony byle jakością tego co nas zaczyna otaczać.
Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
23 listopada 2011
głowa do góry, za 100 lat potomni będą na tą naszą "bylejakość" patrzeć z rozrzewnieniem...
Dodaj komentarz

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.