FOTO FORUM
Patronat medialny
Polecamy

 

LOSOWY EKSPONAT
Fr. Żmurko - Widzenie Fausta

Makro

Profil Profesjonalny
25 listopada 2011
To fotografia wykonana rosyjskim obiektywem Industar, ogniskowa 50mm ( 40pln ), z użyciem dwóch pierścieni redukcyjnych ( 3 sztuki razem ok.12 pln) adaptera - pierścienia ( 15pln) pozwalającego wkręcić gwint obiektywu Industar M-42 zaopatrzonego z drugiej strony nikonowskim mocowaniem bagnetowym.

Aparat Nikon D700 oraz dwa źródła światła przepuszczone przez kolorowe butelki. Przedstawia... no właśnie, z czym Wam się kojarzy? System doskonały do fotografowania drobnych przedmiotów lub szczegółów ( wnętrze zegarka )

Profil Profesjonalny Starszy kustosz
26 listopada 2011
gąbka morska ?
Profil Profesjonalny
26 listopada 2011
Trudno mi powiedzieć z czym się kojarzy, ponieważ nie mogę uzyskać powiększenia obrazu (po kliknięciu na miniaturkę widzę tylko białe tło - chyba mój komputer już "tak ma", bo to nie pierwszy taki przypadek ). Natomiast patrząc na miniaturkę zdjęcia w pierwszym odruchu pomyślałem, że to zbliżenie frędzelków wełnianego dywanu.
Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
26 listopada 2011
może być to wnętrze akwarium z roślinkami (nawet może i rybkę widać ?)
kojarzy mi się to z małymi korzonkami lub kiełkami....
W każdym razie te "odnogi" wydają się być pochodzenia roślinnego - ewentualnie powierzchnia jakiegoś owocu w dużym powiększeniu.
?????
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
26 listopada 2011
tomator - używasz firefoxa? Może Ad-block ci wyłącza wyskakujące okno
26 listopada 2011
Ukwiał
Profil Profesjonalny
28 listopada 2011
Dziękuję za propozycje ;) Tak, dokładnie środowisko morskie miało być przywołane w tej makro-sztuczce. To fragment projektu dla pewnej firmy, gdzie potrzebowano tła przypominającego rafę pełną kolorowych ukwiałów. W tym celu sfotografowałem kępkę drobnego, leśnego mchu przyniesionego z lasu. Rybka, którą u dołu widzi Yuppi to nasionko. To jedno z zastosowań o jakie pyta Peter: kreowanie przy pomocy makro fotografii fantastycznych światów.
Profil Profesjonalny
28 listopada 2011
Frozzer - dziękuje. Pomogło.
30 listopada 2011
no masz mimo ze nawet kiedys zdarzylo mi sie robic zdjecia akwariom, nie poznalem sie ze to mech...

ciekawe zastosowanie zelowania, a zestaw zblizony do mojego :)

swiatlo blyskowe?
Dodaj komentarz

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.