FOTO FORUM
Patronat medialny
Polecamy

 

LOSOWY EKSPONAT
Elista
Elista

Nordland, Frozzer, Huk i Inni - mint/wykop/fals/orginał

Strony: 1 2 3
Profil Profesjonalny
25 grudnia 2011
]

Jako laik zaznaczyłem cechy charakterystyczne tego egzemplarza. Do mnie osobiście, za oryginalnością przemawia najpierw metka z 'naciekiem', potem oznaczone skazy i lutowanie zaczepu oraz same widełki - widziane przy wielu oryginałach. Nie mam ikonografii, ale obraz utrwalił się...
Profil Profesjonalny
25 grudnia 2011
kolega bardzo lubi się powoływać na zachodnie fora :):) proszę zobaczyć klamrę na samym dole to ta sama stajnie hehehe tylko lepiej postarzona ale ma te same skazy hehehe dla mnie temat zakończony resztę twoich fantów niech rozkminia ktoś inny na wszystkim się nie znam bo nie mam wiedzy żegnam już i życzę wielu udanych aukcji :) http://www.warrelics.eu/forum/belt-buckles-3-reich/rogues-gallery-1530-3/

Przyjrzałem się obu obrazkom i uważam, że klamry się różnią: cztery wcięcia promieniste dookoła swastyki sa inne- głębsze w egz. Nordland, wąskie w przykładzie z podanego forum zachodniego - tu również sygnatura pełna, wyraźna - egz. Nordland ma niedobite cechy. Uważam, że zaczep inny i rysunek samego orła ( to raczej inna sztanca). Lubię metkę - zaciek powstał od długiego kontaktu z metalem, nie sądzę, aby został spreparowany.
Starszy kustosz
25 grudnia 2011
Dla mnie to ładna kopia. Zwróć uwagę na spawanie punktowe zaczepu klamry - jak zaczepisz hak pasa i trochę pochodzisz to odleci, albo się wygnie. Zrobił to ktoś tak na odpier.... żeby się tylko trzymało. Oryginał ma zaczep haka tak mocno przytwierdzony że się nożna na nim "powiesić" - porównanie. Taki naciek na papierze zrobię wam bez problemu. Do szklanki wleje do połowy octu, wrzucę coś zardzewiałego żeby kolor się zrobił ciemniejszy. Wleje to w szczelinę klamry z tyłu i przytknę papierek..... Co za problem zrobić zaciek ciemniejszy na papierze. Jak pojadę na giełdę staroci do Bytomia dowiem się gdzie robia u nas takie tekturki RZM i napiszę.
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
25 grudnia 2011
panowie obydwie to lipy a jeżeli chodzi o kartonik to nawet gadać mi się już nie chce - kto chce niech uważa że to oryginał ja zdania nie zmienię
Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
25 grudnia 2011
a zapytam z ciekawości, czy znane są jakiekolwiek przypadki oryginałów zachowanych w podobnie idealnym stanie (z metką!) ?
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
25 grudnia 2011
są znane :)
Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
25 grudnia 2011
to jest treściwa odpowiedź, dziękuję ;)
teraz się sama zastanawiam, czy gdybym zbierała takie klamerki, wolałabym minta, czy też okaz, co wojenkę trochę widział....


Czy na podstawie tych fotek, da się coś powiedzieć (i ewent. CO ?) na temat oryginalności tego :
http://allegro.pl/klamra-gott-mit-uns-stalowa-niemiecka-pruska-i1952768937.html
25 grudnia 2011
niewiele sie da powiedziec , glowny obiekt nie zajmuje nawet 25% powierzchni zdjecia, zdjecie typowo pogladowe
ehh a tyle sie truje ludziom na allegro zeby wstawiali sensownej jakosci i rozmiaru fotki....

propos tej metki - jak stan mint - to chyba bylo przechowywane zawiniete w papier zabezpieczone przed wilgocia .. nie powinno chyba byc tej obwodki?

no i faktycznie niechlujne to mocowanie zaczepu.. ma ktos udokumentowane zrodelko oryginalnej klamry mint?

w klamrach nie siedze, ale w porownywaniu i wypatrywaniu detali i roznic w mniejszej skali idzie mi nawet niezle

propos bytomia - sporo wyrobow fantazyjnych i ewidentnych falsow, zeby tego plaga nie nazwac

uwielbiem wrecz stoisko gdzie walaja sie klipy sobieszczaki i traugutty do wyboru do koloru ;)

zapewne tez sie przewine moze gdzies mnie tam bedzie widac kopiacego w pudelkach z drobnica ;)
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
26 grudnia 2011
yuppi zapewniam cię że ta którą pokazałaś to syt :) jak i ta którą Frozer uważa za oryginał :)
Profil Profesjonalny
26 grudnia 2011
Huk - jeśli dysponujesz pewnym obrazem, oryginalnej klamry HJ Nordlanda ( katalog czy inne ) a nie chce Ci się dyskutować - załaduj ten obraz tutaj - tyle dla wspólnej kompanii naszej możesz wykonać? Moze Frozzer ma taki obrazek? Jeśli znamy producentów ( sygnatury) dajmy porównać obrazy Koledze "monety". Coś ustalimy czy nie, zawsze to krok do przodu.
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
26 grudnia 2011
Miałem nic nie pisać - bo jakoś jak na wstępie widać, że materiał jest niepodatny na obróbkę- to szkoda dłuta - ;) ale napiszę

klamra HJ nordlanda "UWAŻANA" jest przez większość kolekcjonerów na świecie za oryginał. Występuje duża ilość tych klamer w stanie wręcz menniczym, każda z metką - co prawda metki czasami różnie umieszczone, ale wszystkie w stanach idealnych. Wszystkie metki mają inny numer seryjny - a metki nie są drukowane tylko mają postać pieczęci tuszowej z dobitym numerem serii.
Ja również uważam że ta klamra jest dobra - nie ma w niej żadnych elementów ani cech świadczących że może być inaczej.
Mało tego, gdyby nie jej wyjątkowy stan zachowania - nie budziłaby ona żadnych powodów do dyskusji - ale czy jej stan to wada ? Ja uważam że wręcz przeciwnie - zaleta.

Najprawdopodobniej większa partia klamer została swego czasu odnaleziona gdzieś w składziku, magazynie czy na czyimś strychu. Jak miało to już wielokrotnie miejsce, czy to z odznaczeniami które były tutaj przytaczane, czy ładownicami do g43 znalezionymi w ukraińskich magazynach - w ilości kilku tysięcy albo i więcej.
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
26 grudnia 2011
Tu przykład wersji m4/46 czyli Wilhelm Schroder und Co., Ludenscheid wyprodukowanej wcześniej - w aluminium. Proszę porównać widelec - ten sam producent, tylko wcześniejsza produkcja

proszę również porównać stempel godła.
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
26 grudnia 2011
kolejny egzemplarz - pewnie bardziej wiarygodny - bo noszący ślady używania

niemniej jest to wariant z alpaki i nie można go do końca porównywać ze stalówką Nordlanda.

Profil Profesjonalny
26 grudnia 2011
Pamiętajmy: co sto lat prawa fizyki "zmieniają się" tak, ze włosy z głów lecą - wszystko jest możliwe...

Czy są tu Koledzy dysponujący zweryfikowanym obrazem stalowej wersji tego producenta? Dziękuję Frozzer za podjęcie tropu.

Wierzę, ze nasze rodzime fora nie są gorsze od zachodnich nie mówić o rosyjskich, gdzie dyskusje od lat prowadzone są na poziomie
Starszy kustosz
26 grudnia 2011
http://myvimu.com/profile/11629810/20288217#c
A co o tej klamrze sadzicie? Omijałbym ja z daleka, tył klamry ewidentnie pokazuje jaki to "oryginał".
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
26 grudnia 2011
tu mam trochę mintów dla kolegi Frozera, jak i tych którzy chcą zbiera minty :)
https://www.weitze.net/detail/76/Hitlerjugend_Koppelschloss__92076_e.html

https://www.weitze.net/detail/87/Hitlerjugend_Koppelschloss__92087_e.html
https://www.weitze.net/detail/72/Preussen_Koppelschloss_fuer_Mannschaften_Telegrafentruppe_ab_1914__119372_e.html

https://www.weitze.net/detail/44/Preussen_Koppelschloss_fuer_Mannschaften_Telegrafentruppe_ab_1914__158044_e.html
https://www.weitze.net/detail/71/1_Weltkrieg_Osmanisches_Reich_Koppelschloss_fuer_Mannschaften__161671_e.html

https://www.weitze.net/detail/77/Sachsen_Koppelschloss_Schuetzen_Rgt_Prinz_Georg_108__163077_e.html

https://www.weitze.net/detail/79/Kriegsmarine_Schaerpenschloss_fuer_Beamte__167579_e.html


pewnie cały czas wychodzą z zasypanych bunkrów i ze strychów :):)
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
26 grudnia 2011
a co się tyczy stempli i sygnowani itd to myślicie że producent produkował klamry na jednej maszynie ????:):):) miał ich kilkanaście jak nie kilkadziesiąt :):) dochodziło do tego że kilka firm produkowały jedną klamrę bo się nie wyrabiali z zamówieniami - ale tak naprawdę to w tym przy przypadku nie ma to znaczenia klamra jest jeszcze ciepła :):)
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
26 grudnia 2011
doman781 odpowiem ci tak jeżeli ta klamra kiedyś była oryginałem to po prze polerowaniu jest już kopią
Profil Profesjonalny
26 grudnia 2011
Koledzy, ostatni raz spróbujcie rzeczowej dyskusji: postarajcie się omijać personalne wycieczki, zostawcie inwektywy i przytyki. To ring dla wiedzy. Huk- dziękuję Tobie także za konkretniejszy udział czyli linki.

Najfajniej będzie, jak w ten czas sympatyczny napiszesz coś, co wynika z obserwacji, doświadczenia. Wracając do linków - czy to są oryginały?
Profil Profesjonalny
26 grudnia 2011
Zebrane pod kontem tzw. opiniotwórczym. Wasze odmienne zdanie wynika tu nie tylko z własnych obserwacji ( szacunek) ale przecież także z wiedzy pochodzącej z innych źródeł, dlatego :

Frozzer: "Występuje duża ilość tych klamer w stanie wręcz menniczym, każda z metką(...)"
Pyt: Gdzie można zobaczyć, przeczytać opinie, poznać inne egzemplarze - motywować, że to oryginał? Przykłady stalowych stanów "mint" tego producenta?

Huk: "(...) klamra jest jeszcze ciepła(...)"
Pyt: Dlaczego jest jeszcze "ciepła" ? Czy niedawno ją sfałszowano? Kto jeszcze ocenia tą produkcję jako falsyfikat oryginalnej produkcji? Przykłady
Profil Profesjonalny
26 grudnia 2011
Huku - cytując: "doman781 odpowiem ci tak jeżeli ta klamra kiedyś była oryginałem to po prze polerowaniu jest już kopią"

?
Profil Profesjonalny
26 grudnia 2011
Craig Gottlieb Militaria

„Oto książkowy przykład klamry Schroder'a zawierający nietypowe mocowanie zaczepu spawaniem. Istniało tylko paru producentów klamer HJ z tym rodzajem mocowania. Doskonały przykład nigdy nie wydanego do użycia kawałka historii III Rzeszy.”
Wehrmacht Awards Com

Wszyscy użytkownicy forum potwierdzają oryginalność stalowej klamry HJ firmy Wilhelm Schroder z Lüdenscheid i z metką. Inny zaczep - te same widełki i wycięcia na widełki w tulei:Al's Militaria Com

"Klamra stalowa niemal w idealnym, „nie wydanym” stanie z małymi śladami korozji. Uchwyt to zwyczajny stalowy drut, spłaszczony dla uzyskania stopek. Przyspawany do korpusu (kwestia punktowego mocowania)" Fotografie oryginalnego egzemplarza ( dla porównania przez Kolegę' monety'):


War Relics Forum
„(...) Klamra HJ , oznaczona RZM , M4/42 przez Hermann Aurich, Drezno , oraz z metką RZM „ To przykład na zachowane, potwierdzone, oryginalne metkowanie:

Aukcja pewnego on-line domu aukcyjnego
Wzór ( fotografia) do porównania z klamrą Kol. Nordland. Klamra zweryfikowana jako oryginalna:
Oryginalna klamra stalowa RZM M4/46 pomalowana srebrną farbą aluminiową. Zachowało się ok 60% oryginalnego wykończenia"


War Relics Forum
Użytkownik o klamrze HJ:
„(...) to nie stan zachowania ( idealny) czyni mnie nerwowym. Porównałem klamrę z używaną ( ten sam wzór i producent) i nie znalazłem nic złego. Ale, ktoś sprzedał ostatnio pięć w takim samym stanie. To nic oczywiście nie oznacza. Jednakże chciałbym usłyszeć od innych kolekcjonerów czy mieli możliwość zakupienia M4/46 z metką, w ostatnim czasie?

Mamy tu prosty wniosek: porozmawiać można z Kolegami w całej sieci ( jedno z jej dobrodziejstw), i próbować dość sprawnie piętnować i eliminować kopie. Tak się dzieje w przypadku kolekcjonerów, już nie tylko z ekstraklasy.
Moim zdaniem, w przypadku klamry Nordlanda, lewa produkcja kilku idealnych klamer mija się z celem. Jeśli wypłynie ich wiele, wówczas na dwoje babka... aczkolwiek, porównania z potwierdzonymi oryginałami tego producenta ( używanymi ), mogą potwierdzić znalezisko dot. zasobów sklepu lub magazynu przechowywane w korzystnych warunkach. Pamiętajmy, że to późnowojenna produkcja, więc produkcja mogła nie trafić do odbiorców.
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
26 grudnia 2011
tak jak pisałem wcześniej - w klamrze Nordlanda nie widzę absolutnie żadnych cech kopii.
Dla części rozmówców a przede wszystkim huka - stan zachowania tej klamry to cecha która ją dyskwalifikuje.
Dla mnie to jedynie dodatkowy atut, podnoszący jej wartość.
Profil Profesjonalny
26 grudnia 2011
Profil Profesjonalny
26 grudnia 2011
To fotografia użytkownika WAF - wciąż te same widełki i wycięcia w tulei oraz charakterystyczne " księżycowe" przetłoczenie na tulei obejmujące widełki. Bardzo proszę Kolegę 'monety' o porównania, ja juz nie widzę... Natomiast klamrę Kolegi Nordland możemy posłać do zaprzyjaźnionej firmy ( oczywiście zdjęcia) , gdzie poddana zostanie kolejnej weryfikacji. Moja, to tylko laickie oglądanie.
Pozdrawiam i proszę o dalszą, rzeczową rozmowę.
Strony: 1 2 3

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.