FOTO FORUM
Patronat medialny
Polecamy

LOSOWY EKSPONAT
Rubens - Venus frigida

Przywracanie fantów do życia

Strony: 1 2 3 4
24 stycznia 2012
o ile sie orientuje to komar już podchodzi pod zabytek. U mnie listonosz komarem jeździ i bajecznie komarek chodzi. W niemal każdym pojeździe można znaleźć coś wyjątkowego. Sprawdź jaki ma nr seryjny może jest jednym z pierwszych albo z ostatnich może ma nietypowy nr jak 1111, 12345 itp
zawsze warto:) ( choć nie zawsze w aspekcie finansowym) Ja swoją P4 robię 5 rok i uważam że warto juz pomijając jakt że było ich tylko 16 sztuk , ale jaka satysfakcja że niemal wszystko robiłem sam, nauczyłem się troche stolarki, elektryki więcej dokładności generalnie duży bagaż doświadczeń.

Co do cen najlepszym przykładem jest poczciwy maluch. Jeszcze 3-5 lat temu bez wzgledu na model za 500zł mogłeś mieć malucha w przyzwoitym stanie a za 1000 nówka pewex. Teraz za maluszka z pierwszej serii dobrze utrzymanego i z małym przebiegiem musisz być gotów na wydatek miedzy 4 a 7 tyś ZŁ
Profil Profesjonalny
24 stycznia 2012
Musiał bym do niego zajrzeć, ogólnie jest do kapitalnego remontu.... może i jeden z pierwszych bo jeszcze ma drewniane pedały... :)
24 stycznia 2012
no widzisz, jeszcze się okaże perełką motoryzacji ...
Profil Profesjonalny
24 stycznia 2012
Będę mieć czas - ściągnę go w końcu do warsztatu i porobię fotki.
24 stycznia 2012
To i ja dodam, że leczy się u mnie jedyna rzecz, jaką do tej pory udało mi się indywidualnie wytargać od jakiegoś gospodarza: WSK 125. Całe 50zł kosztowała ;)
Swoją drogą wiecie może gdzie można dostać te kalki, które są na baku?
24 stycznia 2012
myślę że na portalu aukcyjnym którego nazwa zaczyna sie na literę a, a kończy na o znajdziesz takie rzeczy ;)
8 lutego 2012
Tak na szybko, bo może niedługo się z mundurkiem pożegnam:

9 lutego 2012
Bardzo fajny. Naprawiasz i sprzedajesz?
10 lutego 2012
Nie planowałem go sprzedawać, ale niestety mnie przycisnęło.
Od razu przepraszam za ucięte zdjęcia, ale nie dam rady edytować tego posta. Ikonka od edytowania poleciała poza ramkę, tak jak zdjęcia ;-/
3 marca 2012
No to koledzy, będzie kupa zabawy ;)

A i od razu pytanko. Nie ma ktoś daszka na zbyciu?
3 marca 2012
Ja bym ją z chęcią przygarnął :) Mam wszystko co potrzeba, łącznie z materiałem :)
3 marca 2012
Śmiem wątpić ;)
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
6 marca 2012
Satysfakcja z "przywrócenia fantów do życia" jest jednym z powodów dla którego zająłem się kolekcjonerstwem. W przypadku zabytków techniki [ w moim przypadku fonograficznej] co do samych mechanizmów, to nie ma wątpliwości , jeśli brakuje np. zębatki, to trzeba dorobić lub dobrać z innego mechanizmu. Gorzej jest jeśli chodzi o względy estetyczne;(, rozterka -czy położyć nową politurę na skrzyni? czy lakier na tubie nie jest zbyt zniszczony? czasem zanim podejmę decyzję mijają tygodnie. bo zepsuć łatwiej niż naprawić .
Nie bez wpływu są też finanse;( . wiadomo rzeczy zepsute , zniszczone , kupuje się dużo taniej.

fotka z aukcji, bo nie zrobiłem przed renowacją - ale zapewniam jest to ten egzemplarz.
6 marca 2012
No widać różnicę ;) Pytanie z mojej strony- jak zrobiłeś te napisy? Przecież na pierwszym zdjęciu widać, że są ubytki. Jakąś kalkę kupiłeś, czy coś?
6 marca 2012
Można kupić kalkomanię gotową, ale lepiej zrobić samemu, kupuje się "waterside decal paper" na podłożu białym lub przezroczystym [ drukarka nie drukuje białego -przynajmniej te domowe]. Robisz wówczas dokładnie to, co Ci potrzeba .
6 marca 2012
O właśnie. Gdzie można takie coś kupić? Kiedyś chodziłem po sklepach papierniczych, ale nikt nie miał takiego papieru. Ile w ogóle kosztuje jedna sztuka?
6 marca 2012
ja kupiłem na eBay-u , wpisz w wyszukiwarkę, to Ci znajdzie .
a- zrobiłem"literówkę " powinno być "waterslide" :)
6 marca 2012
Podziękował ;)
25 marca 2012
Tak na szybko. Póki co tylko zdjęcie od frontu, bo nie skończyłem jej.
2 czerwca 2012
A ja wreszcie projekt "opel p4" mogę uznać za niemal zamkniety oto efekty:

a wiecej info na stronie eksponatu http://myvimu.com/profile/1707/13022117#c
3 czerwca 2012
Pełen wypas. Pogratulować konkretnej roboty
8 lipca 2012
Se przypomniał po dwóch miesiącach...
Kandydat do upiększenia.
19 lipca 2012
Najprawdopodobniej się go niebawem pozbędę i już nic więcej nie dam rady z nim zrobić. W takim wypadku wrzucam zdjęcia stanu obecnego
20 lipca 2012
Witam
Ja mam z kolei pytanie dotyczące renowacji hełmu a raczej o pozbycie się starej farby na nim.Ktoś pomalował hełm farbą typu hammerite i ciężko to trochę schodzi, czy ktoś miał do czynienia z takim problemem?
20 lipca 2012
Miałem hełm pomalowany jakąś dziwną farbą i załatwiłem to w ten sposób, że tarłem drobnym papierem ściernym. Dużo roboty było, ale przynajmniej wszystko było pod kontrolą.
Strony: 1 2 3 4

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.