FOTO FORUM
Patronat medialny
Polecamy

 

LOSOWY EKSPONAT
Skrzynka przybornik do C.K.M. wz.30
Skrzynka przybornik do C.K.M. wz.30
Skrzynka przybornik do C.K.M. wz.30

Nielegalna kolekcja broni

Profil Profesjonalny
17 stycznia 2012
http://www.policja.pl/portal/pol/1/73857/Policjanci_zlikwidowali_arsenal_broni.html
Starszy kustosz
17 stycznia 2012
Bo to mało takich ludzi jest.....głupie mamy prawo w Polsce i tyle. Prawdopodobnie facet i tak z tego nie strzelał, chodził z wykrywaczem, sprawiało mu to przyjemność itp, itd. W Czechach można z takim Mauserem 98k przyjść na strzelnicę i z niego strzelać, z tego co wiem nikt tego nie zabrania, jedynie fakt posiadania broni kolekcjonerskiej trzeba zgłosić na Policji.
17 stycznia 2012
To się nazywa bandytyzm. Szkoda chłopa
17 stycznia 2012
wlasnie dlatego nie zbieram broni palnej :(
za "sztrucle przerdzewiale " podejrzenia, prorok i bransoletki,
wielka afera, rosnace statystyki wykrywalnosci, informacja medialna jak 150
mi tam uzeranie sie nie potrzebne
o prawie i "wykonawcach" sie nie wypowiadam, szkoda jezyk po proznicy strzepic
reszte moich mysli powinno sie ocenzurowac, dlatego nie kontynuuje
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
19 czerwca 2012
http://www.zyciesiedleckie.pl/siedlce/3113-wykrywacz-metali-sposobem-na-wybuchowa-kolekcje
Pasja może kosztować... trochę słyszałem na ten temat , na pewno mylne hipotezy i zarzuty padną.
20 czerwca 2012
pociski rozumiem , ale ta kula armatnia , hełmy i manierki , no i ten nielegalny wykrywacz ...tak nawiasem
sam miałem niedawno przyjemność spotkania się z patrolem Policji w szczerym lesie , na koniec spytałem się skąd oni
wiedzą że ja tu akurat jestem , a Oni na to --> jak ludzie dzwonią na komisariat to musimy przyjechać , kto wie jak było
22 czerwca 2012
słuszna uwaga morsey, za kulę armatnia hełmy i manierki mogą każdemu kolokwialnie mówiąc "naskoczyć" pozatym od kiedy wykrywacz jest nielegalny??????? ustawa o ochronie zabytków mówi o tym że kto szuka za pomocą takich urządzeń popełnia przestępstwo, ale samo posiadanie jest legalne, dopiero włączenie go i wyjście na pole / do lasu jest wyjściem poza prawo. mam nadzieje że doczekam kiedyś pięknych czasów gdy kolekcjonerstwo bedzie legalne, a Policja be dzie mogła sie zająć na prawde waznymi sprawami a nie ściganiem pasjonatów historii.
25 czerwca 2012
Nie dziwcie się,że ludzi dzwonią.
Miałem ostatnio taką przygodę.Wybrałem się na rybki bo chwilowo nie mam z czym chodzić.
Widzę idzie dwóch kolegów z "kanarkiem".Stanąłem nad jeziorkiem,siadłem na kładce i słyszę że piszczą po lesie(myślę sobie OK,sami swoi)więc podejdę,zagadam.Nim zszedłem z wody oddalili się a ja niestety nie mogłem wyjechać.Okopali mi auto w około,żadna dziura nie zasypana,trochę się zdenerwowałem i postanowiłem uświadomić.
Dogoniłem i tłumacze.
Oni-wielkie oczy i tekst,że"jak duża dziura to oni owszem niwelują".
-Nie panowie i tłumaczę dalej.Pytam o kodeks poszukiwacza-jeszcze większe oczy.
Pożegnałem się i na odchodne dostaje pytanie.
-Czy do grodziska to oni dobrze idą ?
Ręce mi opadły.
25 czerwca 2012
no rzeczywiście, ręce opadają, ale chyba totalni amatorzy którzy raczej nie słyszeli nic o ustawie o ochronie zabytków, majac "kanarka" nie powinni byli sie nikomu na oczy pokazywać chcąc uniknąć kłopotów...

to i tak miałeś szczęście że przeżyłeś takie spotkanie. Skoro to amatorzy ( a na to wygląda z twoich "zeznań" ) trafiliby na mine, albo coś równie niebezpiecznego, grodzisko mogli by oglądać już tylko "z góry".
26 czerwca 2012
niestety to prawda, sam widzę coraz częściej ślady po sztychówce kompletnie nie zniwelowane a to idzie na konto wszystkich Poszukiwaczy .Jeżeli chodzi o pola staram się o zgodę właścicieli , jeszcze nikt nie odmówił chodzenia po ściernisku czy po orce , co do lasu
jest ciche niepisane porozumienie z Leśniczym pod warunkiem że będzie porządek, no Straż Leśna nie jest tak wyrozumiała ale to ich praca
Żal mi jest że obywatele NIE dzwonią na komisariat w sprawie rozkradanej lini kolejowej, bądź też
dealerów [nie samochodów] , hałdy śmieci z rozkręcania samochodów w lesie , tylko ten poszukiwacz
gdzieś tam solą w oku ...
26 czerwca 2012
morsey swieta racja... a co do latania z "brzęczydełkiem" bym sie nie chwalił, a dodatkowo teraz w lasach wprowadzono przecież monitoring -głównie na tych co śmiecą ale jak zobacza takiego delikwenta, a "z drugiej strony" bedzie siedział jakiś biurokrata czy inny nadinterpretator prawa to może sie to skończyć niewesoło...
27 czerwca 2012
Wielu z nas bazuje na takich cichych pozwoleniach i układzikach,często wypracowywanych przez lata i wkurrrza mnie że jakieś partacze mogą to zepsuć swoją niewiedzą i paroma niezasypanymi dołkami.
Dodaj komentarz

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.