FOTO FORUM
Patronat medialny
Polecamy

LOSOWY EKSPONAT
Czapka celnika (celniczki)

Pomoz mi rozbudowac Moje Wirtualne Muzeum

Profil Profesjonalny Starszy kustosz
30 marca 2010
w odpowiedzi na list Bociana

...Niestety na półkach wirtualnego muzeum jest wciąż niewiele (około 2000)
eksponatów...

pierwsze Primo - dobre opisanie eksponatu zajmuje zbyt dużo czasu

straty - związane są z:
1. sortowanie - a właściwie brak możliwości trwałego ustawienia, w etapie dodawania fotki eksponatu - przy wielu fotkach trzeba powtarzać - zbędne operacje
2. mała fotka w momencie opisywania - czego nie dowidzę to nie napiszę - a jak zauważę - to czy będzie mi się chciało dopisać przeprowadzając edycję?
3. brak podpisów pod zdjęciami - ważne przy podglądzie - czyli słaba elastyczność i komunikatywność przekazu - zawarta w koncepcji prezentacji
4. upload dużych plików - resizing po stronie klienta lub lojalne info o realnych parametrach

czyli:
osobiście mógłbym - dodać kilka tysięcy sensownych pozycji - spełniających tematykę i warunki kolekcji - lecz narzędzia nie sprzyjają dynamicznej rozbudowie...
30 marca 2010
Proponuję najpierw zacząć, może tyfusa spytaj jak on to robi... bo widzę, że daje jakoś radę ;-)
30 marca 2010
puk, puk...
primo - "kto rozbudowuje serwis o następne eksponaty" - czyli - w czyje dobro... retoryczne

secvndo - jak On to robi, to ja wiem - i nic z tego nie wynika, a nawet można podyskutować nad efektami

tertio - po raz kolejny - definicja "informatyka" - jakoś przełamać nie możesz...

quatro - narzędzie ma być dla wszystkich
- wsparciem - realizacji celów...
30 marca 2010
Jak już robimy "osobiście" to ja mogę przytoczyć definicję trolla forumowego, której Ty jakoś przełamać nie możesz...
:-)
30 marca 2010
jak zwykle:
cele - środki - metody

zaprawdę rozumiemy - "zerofunction" program jest doskonały... :)

i to jedna granica ...
niestety takie programy nie są użyteczne - dla userów

a tylko o użyteczności rozmawiamy...
30 marca 2010
Użyteczność bada się próbami, a nie ich brakiem. Duże muzeum na pewno wie dużo na ten temat, a małe... hmm.

Zupełnie obiektywnie: czyje zdanie wydaje Ci się pierwszorzędne:
-kogoś kto dużo używa, a mało narzeka
-kogoś kto mało używa,a dużo narzeka
? :)

--
Konstruktywna krytyka to taka, w której proponuje się rozwiązanie, samo zauważenie problemu to po prostu krytykanctwo. Jeśli więc zauważyłeś jakieś problemy, spróbujmy je wspólnie rozwiązać, bo inaczej to po prostu marudzimy ;-)
30 marca 2010
najdłuższa droga zaczyna się od pierwszego kroku...
wobec tego zacznijmy od dużej fotki w formularzu dodawania eksponatu ...

a w archiwum sprawdź kiedy zgłaszane...

i naprawdę - serwis jest dla - no - dla kogo?
30 marca 2010
Dobra Panowie, jak w starym dowcipie: piątego dnia przyszedł gajowy i przepędził wszystkich z lasu ;) Przerwijmy może tę dyskusje.

Gieorgijewski ma trochę racji z formularzem dodawania eksponatu i wielkością zdjęcia, temat pojawił się wczoraj. Mamy też naszych archiwach pewną propozycję zmian formularza oraz strony samego eksponatu, ale przed wprowadzeniem tych zmian wstrzymują nas pewne czynniki na które nie do końca mamy wpływ. Ale staramy się lobbować gdzie trzeba :)

Jeśli chodzi o kolejność wgrywania zdjęć - jeśli dobrze się orientuję, przeglądarki mogą trochę dowolnie traktować kolejność przesyłanych plików, co nie ułatwia sortowania.

Upload... ciągle pracujemy nad różnymi formami optymalizacji... zawsze niewiadomą są parametry łącza danego Użytkownika, może zdarzyć się sytuacja gdy i niewielkie i odpowiednio obrobione zdjęcie z jakiejś przyczyny "utknie na łączach"...

Nam również zależy na rozwoju serwisu i dokonywaniu jak najlepszych zmian.
30 marca 2010
Czy sortowania oraz resizing nie można załatwić wtyczką do przeglądarki-tolbarem?...
30 marca 2010
Ograniczylibysmy userów do ff, a tego chyba nie chcemy ;-)
30 marca 2010
tak , tak - chcemy... chcemy...

o to chodzi
jeszcze parę ograniczeń i będzie lepiej
łatwiej i szybciej...

No bo taaakie ograniczanie jest wprost wymarzone.
30 marca 2010
Instalowanie dodatkowego oprogramowania zawsze jest utrudnieniem dla użytkownika. Już teraz trzeba brać pod uwagę kilkanaście różnych kombinacji systemu operacyjnego/przeglądarki. Dodatkowy toolbar trzeba by przygotować dla Internet Explorera i Firefoksa, rozpatrywać różne systemy operacyjne i dostępne biblioteki itd...

Staramy się wciąż wykombinować takie rozwiązanie, które będzie i zarówno funkcjonalne, jak i powszechnie dostępne.
30 marca 2010
to brzmi - o wiele lepiej...
2 grudnia 2010
Ja używam opery.:)
Dodaj komentarz

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.