kowalstwo na forum Kolekcjonerstwo ogólnie czyli o wszystkim i o nicz / Kolekcjonerstwo - dyskutuj w MyViMu.com
FOTO FORUM
Patronat medialny
Polecamy

LOSOWY EKSPONAT
Korona eklektyczna pieca kaflowego z 1885 roku.

kowalstwo

Profil Profesjonalny Starszy kustosz
8 lutego 2012
jak to zrobiono
http://www.dhblacksmith.narod.ru/riovjp.htm

warto zajrzeć do biblioteki
9 lutego 2012
Rzeczywiście warto, bardzo ciekawa stronka i bardzo dobrze zaprezentowane, co i jak powstaje. Internet jest jednak bardzo przydatny nam pasjonatom/ kolekcjonerom. Nie w każdym kraju są publikacje na dany temat, a obecnie bariera językowa stanowi coraz mniejszy problem (tłumacze internetowe). Dzięki nauce ruskiego na studiach conieco z tej cyrlicy wyczytałem.
wracając do tematu, kiedyś jak byłem młodszy z kumplem rozpaliliśmy ognisko i z prętów wyklepywaliśmy młotkami włócznie hehe
10 lutego 2012
znajomkowi wyszedl calkiem udany kord, mi sie udalo z gwozdzia wykuc calkiem zdatna do uzytku sprzaczke...
sasiad byl w posiadaniu wykutej na kopalnianym warsztacie za przyslowiawa flaszke siekiery - niestety mu ukradli :(

sporo stron jest tez o knifemakingu, niestety prawdziwe kowalstwo wymiera na rzecz ozdobnego
chociaz nie powiem, dobrze wykuty uzytkowy toporek to bym chetnie przygarnal

gdzies tam jeszcze mi sie walaja szczypce kowalskie ale.. kowadla mlotkow i kuzni brak
10 lutego 2012
Mi by się taka mała kuźnia przydała, czasem jakies elementy okuć do burt cieżarówek mógłbym sobie wykuwać, a tak trzeba płacić ciężką kase za dorobienie takich elementów które i tak wychodzą zbyt "perfekcyjnie" i rzuca się w oczy, że aż za ładnie wykonane jak na tamte lata...
Dodaj komentarz

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.