FOTO FORUM
Patronat medialny
Polecamy

 

LOSOWY EKSPONAT
Statuetka

chodźcie, chodźcie tutaj do mnie

Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
7 marca 2012
na chwileczkę chciałam prosić, żebyście zostawili karabiny czy inne sprzęty wojenne, mam ja taką mini zagadkę.

Oto znaczków seryjka z roku chyba 1995. Znaczki wydane w Bułgarii z okazji
100 lecia kina, a na znaczkach same znajome postaci ze świata filmu.



Moja super łatwa zagadka jest następująca:
kto został przedstawiony na ostatnim znaczku z prawej, czyli na tym:




Niestety nie mam nagród, jak Szanowna Redakcja, ale mam nadzieję, że będziecie
wyrozumiali dla mnie.

Piszcie, piszcie, ....czekam niecierpliwie.....
7 marca 2012
Марлен Дитрих :]
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
7 marca 2012
przecież jest on podpisany na marginesie z prawej :D
Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
7 marca 2012
;) .....bukwy uże my znajem....uże piszem i citajem...
Wspaniale, przeczytawszy co napisano, jesteśmy na półmetku zabawy....

A czy może poznajecie, kto faktycznie został przedstawiony na znaczku.....
gdyż Марлен Дитрих to niestety nie jest, jak sugerują Bułgarzy....

czekam..czekam.....dalej...
Kustosz Profil Profesjonalny Starszy kustosz
7 marca 2012
A z lewej jest Marilin Monroe czyli Norma Jeane Mortenson lub Baker...
http://pl.wikipedia.org/wiki/Marilyn_Monroe
Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
7 marca 2012
Co do MM to masz Jurandzie słuszną słuszność.....;)
a ta druga dama....?
Kustosz Profil Profesjonalny Starszy kustosz
7 marca 2012
Pewnie to Greta Garbo...
Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
7 marca 2012
czy można prosić o uzasadnienie ?
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
7 marca 2012
ciężko dyskutować z wizją artysty...
1995 (16 октомври). 100 г. кино. Худ. Б. Икономов. П. офсет. Наз. Г 13. Листа (10х5).
4195 - Мики Маус и Чарли Чаплин; 4196 - Марлен Дитрих и Мерилин Монро; 4197 - Николай Черкасов и Хъмфри Богард; 4198 - Лайза Минели и София Лорен; 4199 - Тоширо Мифуне и Жерар Филип; 4200 - Невена Коканова и Катя Паскалева.
Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
7 marca 2012
Racja, ale wizja artysty to jedno, a wzór z którego czerpał natchnienie to drugie.....uzasadnienie jest wśród moich kartek w muzeum...jeszcze trochę i już dam Wam spokój.......czekam, czekam....
Profil Profesjonalny
7 marca 2012
redakcja da nagrodę niespodziankę, a Koledzy jak naszą Yuppi na dzień kobiety potraktują?
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
7 marca 2012
http://myvimu.com/exhibit/32101617-greta-garbo-verlag-ross-5287-1-vintage-postcard?ref=1023

i jak zwykle Perskie Ukłony...
Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
7 marca 2012
Bravo Bravissimo dla Was Wszystkich - uczestników zgadywanki, a także Wszystkich co tu zaglądali i ukłony Perskie (czymkolwiek one są) ode mnie, wszakże staliście się właśnie współautorami odkrycia , które zmieni diametralnie oblicze filatelistyki w kolejnych dekadach; odkrycie to zwiemy "znaczkiem z błędem", a naszym przypadku jest to przypisanie rysom boskiej Grety Garbo osobowości nieziemskiej Marleny Dietrich; dowód pierwszy i ostatni:

Błędy na znaczkach, jak wszyscy wiemy, zwą się czasem "rarytasami", pod warunkiem, że nie zostały popełnione na wszystkich egzemplarzach, jak w naszym wypadku. Ponadto, błędy na znaczkach są jednym z ulubionych tematów współtwórców literatury fachowej i jeżeli przypadek ten nie został gruntownie opisany jeszcze w Przeglądzie Filatelistycznym (a tego nie wiem) to na pewno czas najwyższy aby tematem się tym zająć, bo "odwrotka bokserów" w porównaniu z naszym błędem, to mały pikuś, albo wielkie piwo w mały kuflu, jak to mawiają.

Bez wątpienia Marlena by była oburzona.

Raz jeszcze dziękuję.

P.S.
Jeżeli przypadkiem gdzieś znajdziecie wzmiankę o innych współodkrywcach tego szokującego przypadku - piszcie koniecznie.
Dodaj komentarz

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.