FOTO FORUM
Patronat medialny
Polecamy

 

LOSOWY EKSPONAT
Pinar del Rio
Pinar del Rio

Fotografowanie w muzeum

Profil Profesjonalny
9 czerwca 2012
Witam serdecznie szanowne grono!

Dzisiaj w trakcie oglądania wystawy w muzeum zostałem pouczony, że nie mogę wykonywać żadnych fotografii. Oczywiście od razu zareagowałem, że mam do tego prawo. Niestety dowiedziałem się, że wystawa jest ze "zbiorów prywatnych" i zarząd muzeum zakazał jej fotografowania.... Na innych wystawach bez problemu mogłem używać aparatu. Co o tym sądzicie?

Pozdrawiam
Kired
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
9 czerwca 2012
trzeba zapłacić za bilet wejściowy (zawiązanie umowy zwiedzania)
jeżeli - muzeum państwowe
prosisz o pisemną odpowiedź-z podstawą prawną - w formie notatki - data podpis pieczątka

jeżeli - dostaniesz "jutro" - to dzisiaj robisz zdjęcia - a "jutro je usuniesz"
---------------
jeżeli muzeum prywatne - a są bilety na fotografowanie - to fotografujesz
jeżeli muzeum prywatne - i nie ma zakazu fotografowania w postaci wizualnej informacji - ani słownej przy wejściu - do momentu zwrócenia uwagi - fotografujesz
Profil Profesjonalny
10 czerwca 2012
Muzeum państwowe.

http://myvimu.com/blog/zakaz-fotografowania-w-muzeach-zakazany/
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
10 czerwca 2012
działanie bezprawne
szczególnie jeżeli nie było info o "zakazie fotografowania" przed zakupieniem biletu
proś o pisemne zakazanie - z podstawą
podpadną pod "zakaz zakazu"
no chyba, że podadzą wykładnię...
Profil Profesjonalny
10 czerwca 2012
Zdziwiłem się bo później na innych wystawach mogłem fotografować do woli.... ale o tym muzeum było jakiś czas temu głośno za sprawą pewnego poszukiwacza :)))) jednym słowem beton.
Dodaj komentarz

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.