FOTO FORUM
Patronat medialny
Polecamy

 

LOSOWY EKSPONAT
jasne pełne

cud mniemany - rankingi

Profil Profesjonalny Starszy kustosz
21 czerwca 2012
odwiedziny w dniu dzisiejszym zwiększyły się czterdziestokrotnie
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
21 czerwca 2012
Chyba nie u wszyskich. Ja pomimo ostatnio sporej aktywności, spadłem o prawie 30 miejsc w jeden dzień. Może ktoś wyjaśni o co chodzi? A zresztą.....
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
21 czerwca 2012

cudowna matematyka
i to cały czas się dzieje...

czyżby przyczyną porządki?
...Przestawiamy i odkurzamy eksponaty, niebawem przywrócimy wszystkie funkcje platformy. Serdecznie przepraszamy...
18:14
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
21 czerwca 2012

coś poprzedniego obrazka nie można powiększyć...
Kustosz Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
21 czerwca 2012
idąc twoim tropem ... luknijcie w statystyki popularności. U mnie takie cóś wyszło ...

23 czerwca 2012
ja wczoraj miałem 20075 , sporo
Konto Komercyjne
24 czerwca 2012
To i ja się pochwalę wynikiem z przed kilkunastu minut : 519901.
Z dnia na dzień rośnie , jutro może milion przekroczy?
Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
24 czerwca 2012
no to się dopiszę...
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
24 czerwca 2012
Też zostałem milionerem... Albo galopująca inflacja naszych zbiorów, albo "propaganda sukcesu" wróciła... Może jakiś oficjalny głos w tej sprawie ?
Kustosz Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
24 czerwca 2012
milionerów jest więcej ... myślę, że to jakiś błąd, ale jak by było miło, gdyby to była prawda ... :)

Profil Profesjonalny Starszy kustosz
24 czerwca 2012

obecny mechanizm błędu - bo na początku było inaczej
1 odwiedziny muzeum - suma odwiedzin eksponatów
2 odwiedziny eksponatu (Oer-odwiedziny eksponatu razem) to suma odwiedzin w dniu(Owd) + odwiedziny z "dni poprzednich" (Odp)
prawidłowo winno być Oer=Odp+Owd
w błędnej wersji obecnej Owd'=Odp+Owd
dla lepszego zrozumienia na liczbach z rysunku
jedna osoba odwiedziła eksponat który wcześniej odwiedzono 270 razy
Owd = 1
Odp = 270
Owd' = 271
Oer=541
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
24 czerwca 2012

po dwóch kolejnych odwiedzinach różnych userów
oś pionowa - bez zmian - 271
suma odwiedzin +2
czyli jutro - o ile dzisiaj nie będzie kolejnych wejść na eksponat - po pierwszym wejściu stan będzie wyglądał następująco:
Owd = 1
Odp = 543
Oer = 1087

czyli algorytm błędny Oer= Jeżeli (Owd>0;(Odp+(Odp+Owd));Odp)
wytłuszczony błąd
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
25 czerwca 2012

ponieważ Oer=1085 (spodziewane 1087)
można domniemywać, że dziennie "może być zarejestrowane 0 lub 1 - odwiedzin"
25 czerwca 2012
No i czar prysł.
Przyznam się,że na początku była mała podnietka.
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
25 czerwca 2012
no to zobaczymy jutro...
271
543
1085
2169
4337
8673
17345
34689
69377
138753
277505
555009
1110017
2220033
4440065
8880129
17760257
35520513
71041025
142082049
284164097
568328193
1136656385
2273312769
4546625537
9093251073
18186502145
36373004289
72746008577
145492017153
290984034305
25 czerwca 2012
Całe szczęście,że nowo zamieszczone eksponaty błędnemu algorytmowi się nie podporządkowują.
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
26 czerwca 2012

bingo 2169

kolejny błąd
słupki odwiedzin eksponatu odświeżane są po 24 godzinie
czyli kiedyś - były odświeżane online - a teraz z opóźnieniem...
Profil Profesjonalny
26 czerwca 2012
Nie ma co się podniecać do licznika odwiedzin, który oszalał. Pewnie ktoś chciał go ulepszyć, a zepsuł. Czyli miało być dobrze, a jest jak zwykle. Dziwię się tylko, że administrator serwisu nabrał wody w usta i udaje, że wszystko jest cacy. Proponuję do czasu naprawienia licznika wyłączyć ranking odwiedzin i emocje opadną.
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
26 czerwca 2012
errata do poprzedniego postu
było:
słupki odwiedzin eksponatu odświeżane są po 24 godzinie
czyli kiedyś - były odświeżane online - a teraz z opóźnieniem...
ma być:
słupki odwiedzin eksponatu bieżącego dnia, przy wartościach pięciocyfrowych
znikają...
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
26 czerwca 2012
ciekawe jak jutro będzie wyglądał ten wykres...

jednego słupka nie widać
sumy są - "zakłócone"
wygląda jakby do jakiejś granicy liczby dotarły...
Profil Profesjonalny Moderator
26 czerwca 2012
Wiecie co Panowie, przykre jest podejście typu "Czyli miało być dobrze, a jest jak zwykle. Dziwię się tylko, że administrator serwisu nabrał wody w usta i udaje, że wszystko jest cacy."

Czy my nie mamy prawa do urlopów? Czy ktoś z Was zgłaszał ten problem gdy się zaczął?
Nikt nie nabrał wody w usta, nikt nie ignoruje takich zgłoszeń.

Tomator może nam pomożesz, opłacisz serwery, dasz ludziom wypłaty, zapłacisz za nich składki, wynajmiesz biuro, zajmiesz się BHP, sprzętem, opłacisz księgowość. A potem poczytasz wypowiedzi "zadowolonych" użytkowników że nie zareagowaliśmy w 0,3 sekundy od telepatycznego zgłoszenia.

Cały czas trwają prace nad rozwojem serwisu, większą wydajnością, doszedł kolejny serwer. Musimy zmienić sposób zliczania wszelkich danych. Dochodzą tłumaczenia, nie stoimy w miejscu. Niektóre elementy musimy zmieniać, aktualnie są prowadzone prace nad wyszukiwarką według Waszych sugestii.

Dajcie nam chwilę na przeanalizowanie tego problemu ze statystykami.
Profil Profesjonalny Moderator
26 czerwca 2012
Problem został znaleziony i rozwiązany, jutro statystyki wrócą do normy po przeliczeniu.

Nie ukrywamy własnych błędów ale to nie jest ani poważne uchybienie ani wyciek danych z kart kredytowych które chcielibyśmy ukryć ale nie cieszy nas również fakt robienia z tego sensacji jeżeli istnieje prostsze narzędzie do zgłaszania błędów.

Zwykły błąd skomplikowanego systemu notowania statystyk eksponatów. Jeden dla nas pozytywny sygnał jest taki że jednak te statystyki się na coś przydają naszym użytkownikom.

I nigdy nie ignorujemy naszych użytkowników.
26 czerwca 2012
Nic się nie stało.
Polacy.
Nic się nie stało.
Trochę wyrozumiałości.I tak jest nieźle.
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
26 czerwca 2012
Bocianie - jako odpowiedź na pytanie " Czy ktoś z Was zgłaszał ten problem gdy się zaczął?"
jak zwykle - oczywiście - ja...
a wątek miał ilustrować zgłoszenie
MyViMu
Temat: Zgłoszenie #134026531445872
Rozpoczęta 2012-06-21 09:55:14
Profil Profesjonalny
26 czerwca 2012
Witam.
Zostałem wywołany do tablicy, więc się melduję. Na pytanie Bociana "Czy ktoś z Was zgłaszał ten problem gdy się zaczął?" odpowiadam, że błąd odkrył i opisał gieorgijewski 6 dni temu i jak widać po ilości postów, przez ten czas parę osób emocjonowało się tym problemem. Ja nie, ale widząc jak oglądalność idzie w miliony, w końcu zaciekawiło mnie to, a równocześnie zdziwiło, że ze strony Admina brak jakiejkolwiek reakcji. A wystarczyło napisać - "Koko, koko EURO spoko, montujemy nowy serwer, za parę dni poradzimy sobie z problemem" i rzeczywiście byłby spokój.
Propozycję opłacenia biura, ludzi itp. pozostawiam bez komentarza, bo jest ona jak sądzę wynikiem chwilowego podenerwowania.
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
26 czerwca 2012
a ja - sprostuję
by nie było to - tamto
nie 6 dni temu a 5...
wpisy
"gieorgijewski 6 dni temu o 00:29
witoldo125 5 dni temu o 06:10"
dzieliło 5 godzin 41 minut i oba dokonane były 21 bm
powiadomienie i zwrotka w historii błędu
Profil Profesjonalny
26 czerwca 2012
Kurcze! Kochani, dajcie już spokój. Co za różnica czy 5, czy 6 dni temu i kto zgłaszał? Ważne, że błąd podobno już naprawiony, więc nie denerwujmy Admina, bo ma inne kłopoty na głowie.
Profil Profesjonalny
26 czerwca 2012
Nie narzekajcie tak - sami usiądźcie przy kompie i po programujcie trochę. Później narzekajcie.
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
26 czerwca 2012
Co za różnica czy 5, czy 6 dni temu i kto zgłaszał?
6 dni temu o 00:29 nie było przyczyny błędu
a zgłaszał założyciel tego wątku
a wątek w celach ilustracji zgłoszenia
i zupełnie nie narzekamy...
bo buga wyłapaliśmy 6 godzin po wystąpieniu - 20 minut po ujawnieniu się...
a reszta w treści wątku...

Bocian pyta - ja odpowiadam
by na nękanie nie wyglądało...
Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
26 czerwca 2012
nękanie? ...nie...któż by śmiał...
http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn1/532073_10151060525669804_1952827522_n.jpg
Profil Profesjonalny Moderator
27 czerwca 2012
gieorgijewski - codziennym zadaniem programisty jest przeglądanie zgłoszeń z opcji zgłoś błąd oraz logów aplikacji która nam sama raportuje nieprawidłowości. Jego obowiązkiem NIE JEST przeglądanie ani tego forum ani innych w Internecie. To zadanie dla innej osoby która jak widać coś przegapiła. Aplikacja jest szyta na miarę, nie jest to gotowiec, zdarzają się błędy tym bardziej że ostatnie działania wiązały się z migracją i replikacją serwerów czyli "stawianiem" ich od zera na nowo. Przerw w działaniu większych nie było.

Programista ma listę zadań do wykonania i z tego go rozliczamy, każde zgłoszenie jest oceniane pod kątem wpływu na prace serwisu i nadawany priorytet po czym przechodzi do listy zadań. Najwyższy priorytet mają zgłoszenia powodujące nieprawidłową pracę systemu jak brak zdjęć, spadek wydajności, brak możliwości rejestracji, logowania, wyświetlanie komunikatów błędów.

Kolega gieorgijewski też nam nie pomaga operując dużymi skrótami myślowymi, możecie mnie uznać za myślącego powoli ale czasami mam spory problem ze zrozumieniem tego co pisze.
Nasz programista już się poddał i prosi mnie za każdym razem żebym robił za translator :)
Programista to człowiek techniczny, potrzebuje konkretów a zgłaszając błędy poprzez odpowiednią opcję na górze serwisu automatycznie ma dostęp do danych pozwalających w prostszy sposób odtworzyć zgłaszaną nieprawidłowość.

Musicie zrozumieć że przy tak skromnym zespole na jaki mamy nasze prywatne środki czasami jest nam ciężko wszystko pogodzić.
Kustosz Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
27 czerwca 2012
serwis jest organizmem żywym ... nie jest dziełem spełnionym i skończonym ...

wystarczy o tym pamiętać i nie jeździć po Adminie czy informatykach, jak po łysej kobyle na oklep i z ostrogami.
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
27 czerwca 2012
Tyfus przedstawił połówkę racji... druga dotyczy użytkowników i może brzmieć dokładnie tak samo , wystarczy zamienić Admin na użytkownik, informatyk na kustosz. A w sumie to chyba chodzi o współpracę, źle jak admin będzie miał poczucie własnej doskonałości i nietykalności, źle jak użytkownik będzie się bał zabrać głos, źle jak reakcje pójdą za daleko... z obu stron, bo chyba chodzi o coś innego.
Kustosz Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
27 czerwca 2012
tomek112 ... wielokrotnie zgłaszałem przez serwis, pisałem na Forum myvimu i wysyłałem maile ...
prosiłem, aby dodano nowy atrybut odnośnie monet : Krause (nr katalogowy)

jest Fischer, jakiś Gibbons, Michel, Scott, Yvert ... Krausego niet ... kto zbiera monetki, ten wie jakie ma znaczenie numer katalogowy. Kto ma katalog - łatwo może sprawdzić, porównać, poprawić, uzupełnić i inne ....

ale czy z tego powodu, że nie ma tego atrybutu mam bić pianę ? nie, czekam cierpliwie i namolnie co jakiś czas się przypominam ...

są pewnie ważniejsze sprawy, a bez tego atrybutu świat się nie zawali ...
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
27 czerwca 2012
Mi chodzi tylko o pewne zasady... zasady jednolite nie ważne czy jest się adminem,informatykiem, kustoszem czy obserwatorem. Pada za dużo niepotrzebnych słów...w związku z czym już kończę i nie będę zabierał głosu nawet w ważnych dla mnie (a także myślę i innych) sprawach.
Kustosz Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
27 czerwca 2012
Tomek ...

"Pada za dużo niepotrzebnych słów...w związku z czym już kończę i nie będę zabierał głosu nawet w ważnych dla mnie (a także myślę i innych) sprawach."

i robisz błąd. Powiem ci jedno, jako żaden Admin, informatyk ani inny mający wpływ na działanie serwisu - każdy głos, nawet najbardziej gorzki, cierpki i dowalający jest na korzyść Twoją, moją i Naszą. Dzięki każdemu krytycznemu komentarzowi, pomagamy budować ten serwis, ulepszamy go, poprawiamy.

Może czasem Nasz głos, jest wołaniem na pustyni, ale cierpliwie, jak kropla skałę - drążmy temat, aż do skutku.

To Nas umocni, wzmocni, dowartościowuje i staniemy się coraz bardziej profesjonalni.
To My budujemy i mamy wpływ na to, co dzieje się w Serwisie i z Serwisem ...
27 czerwca 2012
Tak,ale pamiętajmy że;
/To zgoda buduje,a niezgoda rujnuje/
Profil Profesjonalny
27 czerwca 2012
Bawmy się, korzystajmy z radości jaką daje zbieractwo i możliwość obcowania z innymi Kolegami w pasji. Wszystkie Wasze uwagi zawsze są sprawdzane, możecie dać wiarę - jeno czasu rozciągnąć się nie da.. ot wszystko.
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
28 czerwca 2012
A ja się bardzo cieszę - że Bocian jest znowu z Nami...
... i, że już "po problemie"...
ponieważ lubię i szanuję Bociana i Jego Dzieła - zależy mi również na jego opinii...
Dlatego też niestety - kilka wyjaśnień muszę:
bocian 2 dni temu o 12:06
Czy ktoś z Was zgłaszał ten problem gdy się zaczął?
bocian 2 dni temu o 14:20
...ale nie cieszy nas również fakt robienia z tego sensacji jeżeli istnieje prostsze narzędzie do zgłaszania błędów.

bocian wczoraj o 09:18
gieorgijewski - codziennym zadaniem programisty jest przeglądanie zgłoszeń z opcji zgłoś błąd oraz logów aplikacji która nam sama raportuje nieprawidłowości. Jego obowiązkiem NIE JEST przeglądanie ani tego forum ani innych w Internecie...
...Kolega gieorgijewski też nam nie pomaga operując dużymi skrótami myślowymi, możecie mnie uznać za myślącego powoli ale czasami mam spory problem ze zrozumieniem tego co pisze.
Nasz programista już się poddał i prosi mnie za każdym razem żebym robił za translator :)...

Temat: Zgłoszenie #134026531445872
Rozpoczęta 2012-06-21 09:55:14proszę - "nareperować" odwiedzalność eksponatów
zaburza to rankingi
i jest bzdurą
http://myvimu.com/thread/666-cud-mniemany-rankingi/1#comment_41670126

ponieważ mam świadomość o problemach ze zrozumieniem - dlatego też ilustracja graficzna była nieodzowna.
Jak wiemy w zgłoszeniach obrazków nie zamieścimy...
I by - obsługa była prostsza - w zgłoszeniu - był link do tematu... jako zaproszenie do zapoznania się...
a w nim:
sygnał o wzroście oglądalności eksponatów o 4000 % - oraz o postępie dziennym - 2 razy dzień poprzedni
treści przekazane poprzez wykresy MYVIMU - czysta analiza graficzna


pytań nie było
czyli:
- wykryto szybko
- zgłoszono szybko
- rozszyfrowano istotę błędu (- przynajmniej dla kilkunastu przypadków)
- wytypowano moment powstania błędu
---------------------------
więcej się nie dało zrobić

a to, "że to na forum publicznym"... hm...
od dawna proponowałem forum niepubliczne/niejawne dla takich przypadków

Odnośnie "sprostowania wypowiedzi Tomatora".
- pierwsze dwa posty tego wątku były pisane tego samego dnia - problem "wczoraj/dziś" - obiektów umieszczonych po godzinie 0,00 - zgłaszany od ery "średniego Pejota" - jak widać czasami jest ważny.

Bocianie - zapraszam do kontynuowania rozmowy o Osi czasowej - trzeba...
Profil Profesjonalny Moderator
28 czerwca 2012
Ja bardzo chętnie podyskutuje o wszystkim ale mam normalną pracę 8-16 zarabiając na chleb i raty. MyViMu jest moim dzieckiem to fakt ale czasami muszę pójść do lekarza, wyjechać na urlop, pobawić się z dzieckiem itp.

Dlatego wszelkie sprawy rozwiązujemy stopniowo.

Tyfus zaakceptowano to pierwszy raz 21 stycznia czyli... nie działa albo coś przegapiliśmy :(
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
29 czerwca 2012
kiedy prostowane będą wartości powstałe z błędu?
Profil Profesjonalny Moderator
29 czerwca 2012
Wadliwe rankingi są efektem nakładania się dnia z jego poprzednim. Musimy to teraz wycofać skryptem i postaramy się zrobić dzisiaj.
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
29 czerwca 2012
dzięki
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
29 czerwca 2012
mogę dodać "tylko" - dzień wystąpienia błędu - "ilość odwiedzin w dniu = ilość wszystkich odwiedzin" eksponatu
oraz
rzeczywiste odwiedziny dzienne - w sumie końcowej nie zostały uwzględnione
w danym dniu było albo:
- "0" - nieodwiedzony - błąd w tym dniu nie zadziałał
- "1" - odwiedzony - niezależnie czy jedna czy sto odwiedzin
Kustosz Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
30 czerwca 2012
czy teraz aby w drugą stronę nie poszło ?

takiej nędzy, to ja nigdy nie miałem :)
a jak u innych ?

Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
30 czerwca 2012
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
30 czerwca 2012
porównajcie te liczby z "Liczba nowych wejść w poszczególnych dniach na Twoje zbiory" kolumna "Suma wejść"
Strona główna /Panel użytkownika /Statystyki
Statystyki promocji muzeum
Wszystkie zewnętrzne wejścia

powinny być podobne (większe o kilka pkt.)
Kustosz Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
30 czerwca 2012
jeżeli u Yuppi średnia wejść dziennie oscylowała w granicach 3000,
u mnie w granicach 2500-3000, a teraz jak widać na załączonych obrazkach ... jakby brakowało jednej cyferki - yuppi ok. 300, u mnie ok. 200.

jak mieliśmy hossę, tak teraz mamy bessę ... i to straszną.
Z porównania wynika, że chyba dalej coś nie bangla w zliczaniu ... nie sądzę, że nagle wszyscy w sieci odwrócili się od myvimu lub jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, przenieśli się na urlopy ...
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
1 lipca 2012


no cóż
29 czerwca przyszło 57 odwiedzających
i zobaczyło 51 eksponatów
chociaż każde wejście - prowadzi do eksponatu...
------------------------------------
błądzimy dalej...
Zgłoszenie #134117099281917
2 lipca 2012
Na początku trochę teorii. Rozróżnijmy liczbę odwiedzających od ilości odsłon.
Liczba odwiedzających to liczba unikatowych osób, która weszła w zbiory. Każda z tych osób mogła włączyć eksponat wiele razy, ale tylko raz będzie dodana do liczby odwiedzających dla każdego eksponatu.
Ilość odsłon to ilość załadowań strony w danym okresie czasu bez względu na odwiedzającego. Przykład zliczania odsłon jest na dole stron aukcji allegro, gdzie wystarczy odświeżyć stronę, by zwiększyć licznik. My tej miary nie zliczamy bo łatwo na nią wpływać.

W statystykach Wejść Zewnętrznych widać dwie kolumny: Suma wejść i Suma Nowych.
Suma Nowych to liczba unikatowych odwiedzających, którzy weszli z zewnątrz serwisu.
Suma Wejść to suma powtórzonych zewnętrznych wejść po czasie większym niż 1 dzień od pierwszej wizyty (pierwsza wizyta również jest wejściem).
Należy pamiętać, że wejścia mogą być na każdą stronę zbiorów by zostały zaliczone. Może to być strona eksponatu, kolekcji, działu, muzeum, wystawy.

Liczba odwiedzających eksponaty jest zupełnie czymś niezależnym od Wejść Zewnętrznych. Zliczana jest liczba unikatowych odwiedzających w ramach dnia, czyli każdy, kto wejdzie jest zliczany raz każdego dnia.

Z tego powodu Suma Wejść (zewnętrznych) może być większa niż liczba odwiedzających.
Natomiast Suma Nowych powinna być zbliżona do sumy odwiedzin eksponatów. Może być większa gdy chociaż część osób nie weszła na stronę jakiegokolwiek eksponatu, lub mniejsza gdy goście przeglądający serwis natrafili na mój eksponat, ale nie zostali zaliczeni jako "zwabieni przeze mnie" (nie weszli z zewnątrz z mojej perspektywy).
Suma Wejść będzie zawsze większa niż Suma Nowych, ponieważ nowe wejście będzie zawsze Wejściem, ale nie każde Wejście będzie Nowym Wejściem.

Z tego powodu ostatnia ilustracja gieorgijewski'ego raczej nie jest dowodem, ze system działa błędnie. Martwi nas natomiast zerowa liczba odwiedzających użytkowników w wielu eksponatach, która wydaje się być podejrzana, chociaż nie dysponujemy żadnymi konkretnymi dowodami czy na prawdę nikt nie wszedł.
Jednak brak dowodów błędu nie jest dowodem braku błędu, dlatego będziemy nadal szukać czy i co jest źle. Za wszelkie niedogodności przepraszamy, a za wskazówki gorąco dziękujemy.
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
2 lipca 2012
"kiedyś" - przed 20.06...
- nigdy - wejścia zewnętrzne nie były większe od Odwiedzin
- odwiedziny oscylowały 30 - 600
- jakikolwiek link zewnętrzny generował wartości o 100 - 300 wyższe
czyli: Odwiedziny na poziomie 30-70 charakterystyczne dla sytuacji bez akcji linków zewnętrznych
-------------------------
na marginesie wyjaśnienia pytanie szczegółowe:
http://forum.gazeta.pl/forum/w,86797,125262277,137016580,Re_Cuda_cuda_cuda_.html
Autor: weteran_pl 29.06.12, 15:27
pojawia się link na zewnętrznym serwisie
do eksponatu myvimu.com/exhibit/14444617-ceny-w-rublach-xix-pocz-xx-wieku-rosja
w wejściach zewnętrznych widzimy 2012-06-29 http://forum.gazeta.pl/forum/w,86797,125262277,137016580,Re_Cuda_cuda_cuda_.html 1 0
czyli "nie nowy"
...Suma Nowych to liczba unikatowych odwiedzających, którzy weszli z zewnątrz serwisu. ...
co możemy powiedzieć o tym odwiedzającym?
"kiedyś" oglądał eksponat?
oglądał eksponat w ciągu 24 h?
czyli "unikatowość" od odwiedzin eksponatu, muzeum, kierunku zewnętrznego, czasu?
Kustosz Profil Profesjonalny Starszy kustosz
9 lipca 2012
Wczoraj było kilkadziesiąt odsłon dziś zero - http://myvimu.com/exhibit/42205017-bagnet-amerykanski-m1905-e1#comments
Kustosz Profil Profesjonalny Starszy kustosz
9 lipca 2012
A u mnie rekord - zero oglądających w dniu wczorajszym w całym muzeum :) czy tylko ja tak miałem czy ktoś jeszcze?
9 lipca 2012
to ja wygrywam
od 7-go zero odwiedzin
skoro to cud MNIEMANY,mniemam,że wszystko wróci do normy
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
9 lipca 2012

pięć wejść zewnętrznych - nowych
m.in. na http://myvimu.com/exhibit/8291917-mankietowy-guzik-siedleckiej-guberni?ref=1023
zero odwiedzin muzeum
czyli byli - czy nie byli?
9 lipca 2012
Witamy,
Analizujemy w tej chwili Wasze zgłoszenia. Sprawdzamy poprawność zliczania odwiedzin eksponatów. Dziękujemy za wszelkie informacje.
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
10 lipca 2012
"Odwiedziny Twojego Muzeum" w 7.08.2012
pomijają część wejść na zbiory
czyli wartość w zestawieniu jest mniejsza niż zarejestrowanych w eksponatach
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
11 lipca 2012


Jak tam prace nad korektą liczników i liczenia odwiedzin?
Kustosz Profil Profesjonalny Starszy kustosz
12 lipca 2012
Problem wrócił - zero oglądających w całym muzeum po raz drugi...
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
12 lipca 2012

problem - się rozwija
nie dość, że nie dodaje odwiedzin - to jeszcze odejmuje stany licznika !!!
Moderator
12 lipca 2012
Mamy zamiar zaprezentować jutro rozwiązanie problemu wraz z nową, drobną funkcjonalnością pozwalającą widzieć wizyty na żywo.
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
13 lipca 2012

no pięknie - już rysuje odwiedziny
ale:
zaległych - nie oddało - do licznika -chociaż wie ile - bo rysuje

liczniki nadal mają stany wysokie - z awarii
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
13 lipca 2012
nowa funkcjonalność - bez opcji (do 16 lipca) - generuje dużo ruchu - i jest "bardzo dynamiczna"

to co czasowe - jest atrakcyjne - może by zostawić ?
Moderator
14 lipca 2012
Z liczbą wyświetleń prezentowaną na stronie eksponatów mamy jeszcze drobne problemy i nie zawsze jest ona właściwa w trakcie dnia.
Obecnie zliczamy końcową ilość wyświetleń dopiero po zakończeniu danego dnia, a w jego trakcie jest ona przybliżana do tej właściwej. Każde wejście w końcu znajdzie się w tej sumie, ale nie zawsze zaraz po jego wystąpieniu. Mamy zamiar poprawić tą sprawę jednak na przeszkodzie stoi złożoność obliczeniowa, która trzeba pokonać :)
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
15 lipca 2012
problem I
analizowanie trudne jest - ale już coś widać:
Odwiedziny Twojego Muzeum:
Data Goście Użytkownicy Razem
2012-07-14 119 191 310

310 - razem prawdopodobne
użytkownicy 191 - TO SĄ WEJŚCIA WŁASNE (95 %) nałożone na niezalogowanych
------------
czyli domniemuję - rzeczywistych zalogowanych odwiedzin ok 10
180 - odwiedzin własnych
a zarazem - odwiedzin niezalogowanych 119 - jest wartością zbyt małą
dziś do 9 00 odwiedzin 55 - niepowtarzalnych - niezalogowanych - eksponatów
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
15 lipca 2012
problem II
najczęściej odwiedzane muzea (7 dni)
http://myvimu.com/rankings/museum/visits?page=2
37
forma - symbol - treść
liczba odwiedzin: 428
kontra
Odwiedziny Twojego Muzeum:
Data Goście Użytkownicy Razem
2012-07-15 0 0 0
2012-07-14 119 191 310
2012-07-13 64 17 81
2012-07-12 44 1 45
2012-07-11 94 0 94
2012-07-10 89 0 89
2012-07-09 52 3 55
2012-07-08 64 0 64

czyli pozycja w rankingu jest podawana dzisiaj - z danymi z przedwczoraj
428
jeśli ze względów obliczeniowych tak ma być to ok.
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
29 lipca 2012
bez skrótów myślowych:
dotyczy 27.08.2012

nie wiem co i jak powoduje różnicę...
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
29 lipca 2012
bez skrótów myślowych:
dotyczy 27.08.2012
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
29 lipca 2012
cd...

co daje 27.08.2012 dla 13 eksponatów kolekcja biedka 211 wyświetleń zaliczanych do odwiedzin muzeum


z dwóch linków ruch na http://myvimu.com/collection/43119519?ref=1023
wygenerowano ruch 125 w tym nowych 102
raport z dnia Pokazano: Kolekcja projekt biedka * Pokazano dziś 188 razy dla liczby zwiedzających: 141. W tym zalogowanych: 4, niezalogowanych: 137.
rozumiem, że (co najmniej) nowe wejścia na kolekcję winny być zaliczone do odwiedzin muzeum - zgodnie z:
- Od dzisiaj wejścia na forum danego użytkownika, stronę profilu, kolekcji, wystawy czy muzeum zaliczane jest do liczby wejść do muzeum tak samo jak wejścia na eksponaty.
http://myvimu.com/thread/678-nowa-wersja-serwisu-0-82
czyli mamy:
211 zaliczonych wejść do eksponatów kolekcji
102 nowe wejścia do "kolekcja biedka"
287 wejść w podsumowaniu dnia
od godziny 14 tego dnia:
34 - w tylu eksponatach (innych niż kolekcja biedka) nastąpiło chociaż jedno wyświetlenie
1 forum - wyświetlenie
3 kolekcje - wyświetlenie- inne niż kolekcja biedka
1 muzeum
1 wystawa
------------------------------------
czyli 287 -211=76

i "nie da się" te pozostałe 76 wejść rozłożyć na pozostały ruch w tym dniu
liczony po odwiedzinach
kolekcji
eksponatów (pozostałych - innych niż owe 13 z kolekcji biedka)
forum
muzeum
wystaw
---------
gorąco...
3 sierpnia 2012
co daje 27.08.2012 dla 13 eksponatów kolekcja biedka 211 wyświetleń zaliczanych do odwiedzin muzeum

Rozumiem że podana data to 2012-07-27 a nie 2012-08-27. Nie do końca jesteśmy w stanie rozszyfrować wypowiedź, wiec proszę o potwierdzenie czy dobrze rozumiemy: nie da się określić na jaka stroną jest 76 wejść?
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
3 sierpnia 2012
...całkiem spokojnie wypiję trzecią kawę...
1 . Rozumiem że podana data to 2012-07-27 a nie 2012-08-27. - oczywiście moja pomyłka - tak 27.07.2012
2. 14 lipca, 12:20 - Od dzisiaj wejścia na forum danego użytkownika, stronę profilu, kolekcji, wystawy czy muzeum zaliczane jest do liczby wejść do muzeum tak samo jak wejścia na eksponaty.
liczymy czy nie liczymy - wejścia na forum kolekcje wystawy?
jeżeli liczymy to:
211 zaliczonych wejść do eksponatów kolekcji
102 nowe wejścia do "kolekcja biedka"
co daje jak by nie patrzył 313
a wynik - suma całego muzeum 287 w tym dniu
-----------------------------------------
to liczymy wejścia na forum, kolekcje, wystawy czy nie?

dekryptarz :
deklarowany sposób liczenia wejść (14 lipca, 12:20) - mający się wyświetlać w rankingach popularności muzeum
jest inny od rzeczywistego (27.07.2012)
ponieważ 211+103+(pozostałe wejścia na inne eksponaty + wejścia na forum+ wejścia na wystawy + wejścia na strony kolekcji) nie równa się 283
jest większe
czego dowodem jest że wejścia na 13 eksponatów + stronę tylko jednej kolekcji, dają wynik wyższy.
-----------
chętnie będę wyjaśniał dalej...
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
3 sierpnia 2012
http://static.myvimu.com/photo/09/43200923_l.jpg
tutaj też coś ja - mam wyjaśnić?
czy problem jest widoczny...
Dodaj komentarz

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.