FOTO FORUM
Patronat medialny
Polecamy

 

LOSOWY EKSPONAT
głubczyce beer

Nowa wersja serwisu 0.82

14 lipca 2012
Dzień dobry!

Chcielibyśmy zaprezentować nową wersję serwisu (0.82), która zawiera kilka ciekawych udogodnień.

Lista zmian:
- Dodano stronę ze spisem kategorii głównych http://myvimu.com/category
Zawiera ona drzewo kategorii do trzeciego poziomu wraz z liczbą eksponatów wewnątrz. Dalsze poziomy (o ile istnieją) dostępne są po wybraniu ze spisu.

- Możliwość tłumaczenia kategorii w trakcie ich tworzenia.
- Możliwość tłumaczenia istniejących kategorii na 30 języków dla grupy tłumaczy współpracujących z serwisem (klikając ikonkę obok nazwy kategorii)
- Dodano propozycje tłumaczeń kategorii.
Widoczne są one przy zmianie języka serwisu.

- Wielojęzykowa wyszukiwarka kategorii
Wyszukiwarka: http://myvimu.com/search/?repository=category
Przykładowo szukając słowa "guns" otrzymamy informację, że istnieje kategoria Guns w języku angielskim w "Militaria » Broń » Broń strzelecka"
http://myvimu.com/search/?repository=category&query=guns

- Możliwość dodawania wyników wyszukiwania do ulubionych
- Możliwość dodawania for i tematów na forum do ulubionych
- Od dzisiaj wejścia na forum danego użytkownika, stronę profilu, kolekcji, wystawy czy muzeum zaliczane jest do liczby wejść do muzeum tak samo jak wejścia na eksponaty.
Chcemy w ten sposób zachęcić do promowania tez innych stron niż tylko eksponatów, w szczególności strony profilowej, którą każdy posiada.

- Wyszukiwarka atrybutów. Każdy eksponat posiadający atrybuty od teraz może być wyszukany ze względu na atrybuty.
Jeśli szukający wybierze atrybut i pole wyszukania pozostawi puste to zobaczy wszystkie eksponaty zawierające ten atrybut z dowolną zawartością.

- Zmiana naliczania wejść. Jak już wyżej wspomniano, każde wejście na zbiory jest zaliczanie do wejścia do muzeum. Wizyty zapisywane są w bardziej wiarygodny sposób. Wprowadziliśmy też możliwość sprawdzenia dokładnie o której godzinie nastąpiło wyświetlenie. Jednak strona prezentująca te dane historyczne zostanie udostępniona w kolejnych wersjach ponieważ jej testy jeszcze trwają.

Mniejsze poprawki:
- Łatwe wyszukiwanie za pomocą klawiatury - pole wyszukiwania nie traci kursora (ang. focus) w trakcie wyszukiwania.
- Ujednolicenie stylu przycisków i pasków menu.
- Sortowanie kategorii wg. alfabetu, ale kategoria "Inne" zawsze na końcu.
- Pliki muzyczne działają poprawnie na urządzeniach mobilnych typu IPAD
- Poprawka wyglądu dymków z podpowiedziami w kilku przeglądarkach.


Testowe funkcjonalności:
- Wprowadziliśmy testową funkcję pozwalającą oglądać jak działa system zliczania wejść na zbiory: http://myvimu.com/panel2/stats/live
Ta strona powstała by rozwiać wątpliwości dotyczące statystyk.
Zastrzegamy sobie możliwość wyłączenia tej funkcji w każdej chwili.
--------------------


Mamy nadzieję, że wprowadzone funkcje i zmiany przypadną do gustu. Nasza ekipa pracuje ciężko, żeby wdrożyć nowe rozwiązania najszybciej jak to możliwe. Dziękujemy też wszystkim zgłaszającym problemy i usterki bo dzięki temu mogliśmy je szybciej rozwiązać.
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
14 lipca 2012
...Testowe funkcjonalności:
- Wprowadziliśmy testową funkcję pozwalającą oglądać jak działa system zliczania wejść na zbiory: http://myvimu.com/panel2/stats/live
Ta strona powstała by rozwiać wątpliwości dotyczące statystyk.
Zastrzegamy sobie możliwość wyłączenia tej funkcji w każdej chwili...

a ja bym bardzo prosił o pozostawienie opcji "wejścia live -moje muzeum"...
wnosi wiele nowego:
- wejścia na"moje forum " - do tej pory nie było tej informacji
- potencjalne "trasy odwiedzin" w muzeum - czyli uwidoczniona chronologia odwiedzin
- skuteczność linków do "kolekcji" vs.do "eksponatów"
- gdyby dodać "godzinę" zdarzenia - otrzymamy możliwość analizy natężenia ruchu dobowego
-----------------------------------------------
nie to, że nie interesują mnie wejścia online pozostałych kustoszy - a jedynie:
intensywność - częstość wejść online na całe MYVIMU jest poza moją percepcją
czyli za dużo się dzieje by skorzystać...
a filtr - na MOJE MUZEUM jest wspaniały
Profil Profesjonalny Moderator
14 lipca 2012
Możemy nie unieść obciążenia jakie to wygeneruje jeżeli udostępnimy to wszystkim bez limitu.

Rozważamy to jako opcja konta PRO
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
14 lipca 2012
świetnie...

Ja też nie mówię - że cały czas będę "śledził ruch"... czyli obciążał
ale jako narzędzie - będzie świetne...
Bocianie - a może to samo (z godziną, minutą) jako raport "offline" dzienny - via mail? do pobrania? na PW?
Profil Profesjonalny Moderator
14 lipca 2012
To jest realne, zawsze mniej problemów jest z generowaniem raportów na życzenie niż live. Pytanie komu i po co?
W krótkim czasie to będą miliony rekordów do przeliczenia a ja muszę wszystko przeliczać korzyści vs koszty.
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
14 lipca 2012
jeżeli:
- user - do godziny 23:50 "kliknie w kratkę" proszę o log odwiedzin mojego muzeum w dniu jutrzejszym
to nie trzeba nic przeliczać tylko włączyć rejestrację śledzenia 24 godziny od godziny 0:0
i udostępnić
zlecenie - na 24 godziny
brak zamówienia - brak logu
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
14 lipca 2012
a tak - przy okazji
szukam "ile razy wystawa była odwiedzona"...
jest ta informacja?
Profil Profesjonalny Moderator
14 lipca 2012
jeżeli:
- user - do godziny 23:50 "kliknie w kratkę" proszę o log odwiedzin mojego muzeum w dniu jutrzejszym
to nie trzeba nic przeliczać tylko włączyć rejestrację śledzenia 24 godziny od godziny 0:0
i udostępnić
zlecenie - na 24 godziny
brak zamówienia - brak logu


Gdyby to było takie proste nie byłoby problemu, w ten sposób nie może być rozwiązane. Publicznie nie będę ujawniał schematu bazy i mechanizmów.
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
16 lipca 2012
okiej...
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
30 lipca 2012
odnośnie kategorii
kategoria główna sport i hobby jak wewnątrz niej, z poziomu dodawania eksponatu - dodać konkretną dyscyplinę - owego sportu ? (rozbudowa II poziomu kategorii)
--------------
wyszukaj kategorię - w przypadku nieistniejącej w myvimu - nie kończy się komunikatem,
czyli wyszukanie jest sygnalizowane "cały czas"
Kustosz Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
16 sierpnia 2012
czy opcja :
"Liczba wejść z poszczególnych stron polecających w określonych dniach" w Statystyki promocji muzeum - przestała działać ?
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
16 sierpnia 2012
Zgłoszenie #134510500717340
dziś o 10
dane ostatnie za 13 bm
Kustosz Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
16 sierpnia 2012
:)
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
4 września 2012
Tak na dziś... link pod artykułem tyfusa mi nie działa, dodałem cztery posty do czterech wątków na forum, nie dość, że nie ma ich na stronie głównej(a są w najnowszych) to i wątki spadły z głównej... czyżbym tylko ja miał te problemy?
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
4 września 2012
Oczywiście i powyższy post też się nie pokazał... na cenzurowanym jestem?
Kustosz Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
4 września 2012
już o tym było tomku (pisałem i zgłosiłem błąd) że po napisaniu postu, dany wątek nie jest "windowany" na górę ...

przez jakiś czas wróciło do normy, widać teraz znowu się coś zwarzyło ... polecam cierpliwość daleko idącą - u mnie się sprawdza :)
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
4 września 2012
Cierpliwym.... też zgłaszałem... po 6 dniach dostałem odpowiedź, że jest błąd i jest...
Dodaj komentarz

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.