FOTO FORUM
Patronat medialny
Polecamy

 

LOSOWY EKSPONAT
ROSJA. Bagnet Berdan I. M-1868.
ROSJA. Bagnet Berdan I. M-1868.
ROSJA. Bagnet Berdan I. M-1868.
ROSJA. Bagnet Berdan I. M-1868.
ROSJA. Bagnet Berdan I. M-1868.
ROSJA. Bagnet Berdan I. M-1868.
ROSJA. Bagnet Berdan I. M-1868.
ROSJA. Bagnet Berdan I. M-1868.

Profile

Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
15 lipca 2012
kilka moich luźnych przemyśleń dot. "profilu" użytkownika. Generalnie fajna sprawa, jednak na chwilę obecną to co mnie najbardziej w moim profilu razi to nadmiar tekstu.
I brak możliwości ingerencji w układ (albo brak mojego umiejstwa).

1.
http://myvimu.com/profile/nickużytkownika/

- czy istnieje opcja, żeby pozmieniać co ma być wyświetlane, a co nie ?
Np. chciałabym usunąć sekcję "wpisy na forum" (tzn. dla przykładu) - i czy mogę to zrobić, żeby użytkownicy odwiedzający mój profil nie wiedzieli moich wpisów ?
Ewentualnie, chciałaby np. żeby na górze się wyświetlały "Polecane eksponaty" , a "najnowsze" zaraz pod spodem (bo wydaje mi się, że "polecane" są ważniejsze od "nowych").

Może niektórzy chcieliby wyświetlać inne elementy na stronie głównej profilu (nie wiem, może "statystyki" ...które tak ostatnio wiszą na tapecie ;)....

- polecane eksponaty
czy istnieje możliwość, żeby takie eksponaty mógł właściciel profilu ustawiać osobiście tzn. użytkownik mógłby samodzielnie wybrać eksponaty, na które z jakiegoś powodu chce zwrócić uwagę oglądających

- czy może nie dałoby dorzucić takiego "drzewa kategorii" na profilu
http://myvimu.com/category

z zastrzeżeniem, że pojawiałyby się tylko te kategorie, gdzie użytkownik ma jakieś zbiory, żeby nie wyświetlać niepotrzebnych, pustych linków...

Może być podobne do tego:
http://myvimu.com/profile/nickużytkownika/page/about

ale trzeba by zmienić coś tak, żeby po nakliknięciu na wybraną kategorię wyświetlały się tylko eksponaty danego użytkownika, a nie wszystkie, które w danej kategorii się znajdują (obecnie gdy klikam na kategorię, wyświetlają się eksponaty należące do innych, a to może wprowadzić w błąd tych, którzy są na danym profilu i najprawdopodobniej chcą zobaczyć tylko eksponaty danego użytkownika; kategorie zawierające wszystko są już przecież na stronie głównej)


- Opis muzeum mógłby być dla mnie osobiście zwinięty (jak ktoś chce sobie poczytać to by sobie rozwinął); mój opis dla przykładu psuje trochę fajny układ graficzny.



2.
zakładka "zbiory" czyli ścieżka:
http://myvimu.com/profile/nickużytkownika/page/catalog

- (dotyczy tych, którzy mają "dużo" kolekcji)
Bieżący układ wydaje mi się mało praktyczny, gdyż nie da się przewinąć widoku
miniaturek tak, żeby wyświetlić je wszystkie - a to dlatego, że mam tyle kolekcji,
że ich miniaturki się nie mieszczą w oknie. Gdy klikam na dole na "więcej" nie wyświetlają się wszystkie miniaturki, widać że jest ich trochę więcej, ale nie da się przewinąć i zobaczyć wszystkich (prawa kolumna). Tak jak wspomniałam, dotyczy to tych co mają więcej kolekcji niż przewidziano miejsca na ich miniatury w tym
widoku.

3.
Jeszcze można dodać "gdzieś" opcję "wystawy" utworzone przez właściciela profilu, chociaż przyznam, że to
już taka czysta "zachcianka" ....
Profil Profesjonalny Moderator
16 lipca 2012
Rozważaliśmy dwie opcje uruchomienia profil.

1. Wymyślamy i wdrażamy to co uważamy za poprawne

2. Wdrażamy w wersji minimalnej i zbieramy odzew w którym kierunku je rozwijać.

Wybraliśmy opcję numer 2, dlatego w tym wątku piszcie proszę swoje propozycje zmian, oczywiście wszystkich nie wdrożymy ale stopniowo te najbardziej oczekiwane.
Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
3 sierpnia 2012
na liście życzeń do świętego Mikołaja umieszczam
"chcę mieć gifa w avatarku" ;) .....dziękuję ;)
13 sierpnia 2012
chcę mieć gifa w avatarku

Mam nadzieje, że nie chodzi o GIFa animowanego? :)
Dodaj komentarz

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.