FOTO FORUM
Patronat medialny
Polecamy

 

LOSOWY EKSPONAT
Kraków - Brama Floriańska - lata 30-te
Kraków - Brama Floriańska - lata 30-te

Grosz - August III Sas - Fals? Kontramarka?

Profil Profesjonalny
21 sierpnia 2012
Witam serdecznie!
Ostatnio pozyskałem do zbioru monetę Augusta III Sasa z nabitą literą F (1755r.). Mam w związku z tym pytanie. Czy jest to oznaczenie falsyfikatu z epoki? Jeżeli tak, to czy tak oznaczone monety są popularne, czy raczej jest to jakaś rzadkość? Niestety nie potrafię sam znaleźć informacji na jej temat, więc postanowiłem poprosić o radę ekspertów :)
Pozdrawiam!

Profil Profesjonalny
21 sierpnia 2012
Kustosz Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
21 sierpnia 2012
czytałeś to, polecam :

http://zbierajmymonety.blogspot.com/2011/12/kontrmarki-na-miedziakach-augusta-iii.html
Profil Profesjonalny
21 sierpnia 2012
Tyfus, wielkie dzięki! Możliwe, że jest to kontramarka większego majątku szlacheckiego. Taki niegdyś istniał w okolicy.
Kustosz Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
21 sierpnia 2012
spoko

jak się czasem ... przez przypadek coś wie, to się pomaga ... :)
Kustosz Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
21 sierpnia 2012
aha - żeby nie było : zgłosiłem błąd, że po napisaniu postu, wątek nie jest automatycznie odświeżany i "windowany" na górę "Najnowsze dyskusje na forum" - przez co nie ma informacji o najnowszych wpisach w dyskusji ...
Dodaj komentarz

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.