FOTO FORUM
Patronat medialny
Polecamy

 

LOSOWY EKSPONAT
Menażka szwedzka z nierdzewki
Menażka szwedzka z nierdzewki
Menażka szwedzka z nierdzewki
Menażka szwedzka z nierdzewki
Menażka szwedzka z nierdzewki
Menażka szwedzka z nierdzewki

Nowa wersja serwisu 0.85

11 września 2012
Dzień dobry!

Pragniemy poinformować, że ukończono wprowadzanie nowej wersji serwisu. Jak zwykle pojawiły się nowe funkcje oraz rozwiązano kilka problemów istniejących w poprzednich wersjach.

W stosunku do wersji 0.83 wprowadzono nowe funkcje:

- System sugestii dla użytkowników - nieobowiązkowe mini rady dla użytkowników, które bardzo pomagają w zwiększaniu jakości prezencji własnych zbiorów
(http://myvimu.com/panel2/suggestions)
- Wzbogacenie wyszukiwarki o nowe opcje: wyszukiwanie w działach, możliwość użycia znaków specjalnych dla zawężania lub rozszerzania wyników (+,-,"",*).
- Kolorowanie wyników w wyszukiwarce
(np. http://myvimu.com/search/?repository=exhibit&query=*ros*)
- Wyszukiwanie w zbiorach z konkretnego muzeum - dostępne na stronie profilu (np. http://myvimu.com/profile/martyn/page/search?query=&parent=%409.museum).
- Możliwość dopasowania zdjęcia w tle profilu (przycisk na zdjęciu w tle swojego profilu)
- Użytkownik jest zalogowany domyślnie aż do kliknięcia przycisku "Wyloguj", dzięki czemu nie musi sie codziennie logować, aby korzystać z serwisu.
- Możliwość masowego przenoszenia eksponatów pomiędzy kolekcjami.
- Odwiedziny zbiorów prezentowane na żywo
(http://myvimu.com/panel2/stats/live)
- Odwiedziny "moich zbiorów" prezentowane szczegółowo wg. daty
(np. http://myvimu.com/panel2/stats/details?date=2012-09-10 - każdy widzi pod tym adresem swoje wyniki)
- Sortowanie eksponatów i zmiana limitów wyświetlania na stronie kategorii
- Sortowanie eksponatów i zmiana limitów wyświetlania na podobnych eksponatów


Poprawki najważniejszych błędów:
- Błąd kolejności komentarzy na stronie głównej
- Poprawienie wyświetlania znaków specjalnych w nazwach eksponatów
- Naprawa wskaźników +- na stronie rankingów - rankingi działały prawidłowo, jedynie różnice w miejscach względem dnia wcześniejszego wyświetlały się błędnie.
- Kilka mniejszych


Sugestie postały z myślą o naszych gościach. Najważniejsza wartością na naszym serwisie są zdjęcia i opisy eksponatów. Zwiedzający lubią zobaczyć szczegóły przedmiotów oraz przeczytać jego historię, która często jest początkiem dyskusji na jego temat. Wyszukiwarki internetowe (np google, bing czy onet) indeksują tylko obrazki i tekst, więc aby zwiększyć liczbę gości należy stworzyć opis przyciągający wyszukujących. Należy pamiętać, że wyszukiwarki nie lubią powtarzających się opisów. Z naszych statystyk wynika, że im dłuższy i bardziej unikatowy tekst tym więcej odwiedzin ma dany eksponat.
Z tych powodów bardzo prosimy o zamieszczanie zdjęć w dobrej jakości i opisywanie zbiorów co najmniej jednym zdaniem.
Oczywiście nie chcemy narzucać wymagań co do eksponatów, dlatego wszelkie rady prezentujemy w formie nieobowiązkowych i niezobowiązujących sugestii. Zwiększanie liczby odwiedzających pozwala jeszcze bardziej cieszyć się z posiadanej kolekcji.


Dziękujemy też wszystkim osobom za zgłaszanie swoich rad i wizji, ponieważ są one dla nas bardzo pomocne w rozwoju serwisu.
Jeśli macie Państwo jakieś swoje pomysły dotyczące nowych funkcjonalność, zauważycie jakieś błędy lub jakaś funkcja jest trudna w obsłudze to bardzo prosimy o podzielenie się z nami tą informacją za pomocą przycisku "Zgłoś błąd" znajdującego w prawym górnym rogu strony (http://myvimu.com/new_issue).


Ekipa MyViMu.com
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
11 września 2012
hm...
"Poprawki najważniejszych błędów:
- Błąd kolejności komentarzy na stronie głównej..."
a co z kolejnością postów Forum?


dzisiaj dodane a wyświetla się jak "z przeszłości"...
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
11 września 2012
Temat: Zgłoszenie #134682780815431
Rozpoczęta 2012-09-05 08:50:08
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
11 września 2012

wystarczy porównać kolejność
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
12 września 2012
prosimy o podzielenie się z nami tą informacją za pomocą przycisku "Zgłoś błąd"

No cóż, nie zastosuję się a to z prostego powodu... trzy razy już pisałem... i znów powtórzę, zamiast niezbyt przydatnych funkcji - jedna: kasowanie obejrzanych eksponatów w dodanych przez moje ulubione muzea w ilości powyżej widocznych 8 - 9 sztuk. Doda ktos np. 35 eksponatów i muszę dwadzieścia parę razy klikać: moje konto - więcej (aby rozwinąć niewidoczne eksponaty)- kliknąć w eksponat i zapamiętać który - powrót w moje konto, więcej, następny po tym czasem nie zapamiętanym.... i po kilku takich operacjach usuwam... zamiast zobaczyć do końca. Przecież prościej by było - oglądam po kolei widoczne ileś tam, usuwam, mam widoczne następne ileś tam i oglądam za pomocą jednego kliknięcia.
Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
13 września 2012
co oznacza "Waga: -34"
w sugestiach: http://myvimu.com/panel2/suggestions
?
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
13 września 2012

Eksponaty 9 i 10 w rankingu... z czego wynika taka kolejność?
9 w rankingu 2 głosy - odwiedzony 24 razy
10 w rankingu 2 głosy - odwiedzony 46 razy
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
13 września 2012
A co oznacza "waga -199 albo 964"?
13 września 2012
Im bardziej ujemna liczba tym ważniejsze jest poprawienie. Oczywiście tą są tylko sugestie i nie trzeba tego robić jeśli ktoś używa serwisu jedynie do katalogowania zbiorów i nie chce zdobywać popularności w internecie.
Duże liczby zwykle są konsekwencją sugestii dotyczącej unikatowych nazw. Jeśli taka sugestia posiada wagę -100 to oznacza, ze w serwisie istnieje 100 elementów o dokładnie tej samej nazwie. Dlaczego to takie ważne? Wyszukiwarki takie jak Google, Bing czy Onet bardzo niechętnie patrzą na powtarzającą się treść. Strony takie zwykle są o wiele niżej w wynikach wyszukiwarek, ale jak już wspominałem, jeśli komuś nie zależy na zwiedzających to może te sugestie po prostu zignorować.
Kustosz Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
13 września 2012
i tak na marginesie zapytam : czy na świat jesteśmy już otwarci ?

konkretnie chodzi mi o te "unikatowe nazwy" lub jak kto woli "tagi". Z tego co widzę, to jak na razie wejścia z zagranicznych stron są znikome - czy w planach jest może taka opcja, aby z zagranicznych wyszukiwarek było Nas widać ?

jestem laikiem w tej kwestii, stąd pytania. To są jakieś koszty z tym związane ?
1 marca, 20:29
Chcę się wylogować i ...................lipa
 
Dodaj komentarz

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.