FOTO FORUM
Patronat medialny
Polecamy

 

LOSOWY EKSPONAT
chodovar tmavý ležák

Ławeczki sławnych ludzi

25 listopada 2012
Przeglądając swoje szpargały znalazłem zdjęcie ławeczki z Ireną Kwiatkowską i pomyślałem wtedy , że można stworzyć bardzo fajną galerię z ławeczkami (w Polsce) sławnych ludzi . Jeśli ktoś posiada takie zdjęcie lub jest taka ławeczka w miejscu jego zamieszkania i może wykonać zdjęcie to proszę o przysłanie na mój adres
Zdjęcia ławeczki z minimalnym opisem ( miejscowość , nazwisko osoby i nazwę kustosza) wstępnie zamieszczę je na swoim muzeum a następnie postaram się stworzyć z tego wystawę w MyViMu.
Jako pierwsze zdjęcie zamieszczam zdjęcie ławeczki Ireny Kwiatkowskiej.
Kustosz Profil Profesjonalny Starszy kustosz
25 listopada 2012
Dobry pomysł :) u mnie są dwie.
Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
26 listopada 2012
Oto Ławeczka Juliana Tuwima w Łodzi, na ul. Piotrkowskiej 104.
Focia z Netu, bo moje się nie nadają do publikacji ;)
Tuwim usiadł na ławeczce w roku 1999 i charakteryzuje się niezwykle czystym, wręcz błyszczącym nosem, który mu turyści regularnie wycierają ;).


(fot. Polimerek / wikimedia)

A tutaj można sobie w googlach polookać : Ławeczka TUWIMA
Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
26 listopada 2012
Fortepian Artura Rubinsteina, odsłonięty w 2000 roku (ponieważ Artur usiadł na ławeczce, to mam nadzieję, że się liczy).
Rzeźbę można obejrzeć na Piotrkowskiej 78 w Łodzi, gdzie mieszkał kiedyś pianista.
Pan Rubinstein ma również ładnie wytarty nosek przez troskliwych turystów (ze mną włącznie -
po prostu trudno się oprzeć).


(fot. Polimerek / wikimedia)


(fot. Andrei Stroe / wikimedia)

W googlach Fortepian Rubinsteina można oblOOkać tutaj :
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
20 lutego 2013
Dzielny wojak Szwejk w Przemyślu...
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
20 lutego 2013
Siedlce - Ławeczka ze Stefanem Żeromskim
20 lutego 2013
Moje miasto Ostrołęka - ławeczka z jenym z najbardziej zasłużonych: Józefem Psarskim



Aż człowieka boli, że osiedle jego imienia jest najgorszym w mieście.
20 lutego 2013
...dziękuje za nadesłane zdjęcia i cierpliwie czekam na nastepne
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
22 lutego 2013
W Łomży - jest Pani Hanka
31 sierpnia 2013


Dąbrowa Górnicza-ławeczka Jimiego Hendrixa

Przy okazji opowiem związaną z nim historię gdyż niektórym może się wydawać dziwny związek Hendrixa z Dąbrową : )
W 1990 roku postanowiono wysadzić Pomnik Bohaterów Czerwonych Sztandarów(wywiercono nawet otwory)Mieszkańcy na to nie pozwolili i pilnowali pomnika w dzień i w noc.Wtedy młodzież Dąbrowy Górniczej przemianowała rzeźbę na pomnik muzyków Jimiego Hendrixa i Kurta Cobaina oraz przemalowała dodając m.in. glany.Tak oto wygląda pomnik obecnie
Dodaj komentarz

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.