FOTO FORUM
Patronat medialny
Polecamy

 

LOSOWY EKSPONAT
figurka Matki Bożej z różnych materiałów
figurka Matki Bożej z różnych materiałów

Nowa wersja serwisu 0.86

6 grudnia 2012
Dzień dobry.

Chcielibyśmy poinformować o tym, że pojawiła się nowa wersja serwisu. Oto lista najważniejszych zmian:

- Możliwość tłumaczenia serwisu na wszystkie ważniejsze języki świata za pomocą Moje miejsca->Tłumaczenie serwisu. Weszliśmy w drugą fazę tłumaczenia serwisu, gdzie system jest gotowy, a grupa tłumaczy przetłumaczyła już najważniejsze wyrażenia.
Gorąco zapraszamy do zobaczenia tego systemu i przetłumaczenia stron szczególnie na języki, które mają niewiele procent ukończenia.
Dodane wyrażenia pojawiają się natychmiast w serwisie, ale są później sprawdzanie przez moderatorów przeciwko nadużyciom.
- Strona z informacją o wszystkich przetłumaczonych przez użytkownika wyrażeniach http://myvimu.com/panel2/story?show_type=user2translations&mod_type=ADD
(jest pusta jeśli ktoś nic nie przetłumaczył)

- Dodano możliwość szybszego dodawania zdjęć w przeglądarkach Firefox, Chrome i Safari.
Wystarczy przenieść pliki zdjęć wprost na okno przeglądarki i upuścić na środku by wysłać je do serwisu.
Jeśli po upuszczeniu pliku nie otrzymamy komunikatu o wysyłaniu to znaczy, że plik trzeba przenosić wolniej na przeglądarkę by zrozumiała ona nasze zamiary.
Wszystkie dodane w ten sposób zdjęcia będą dostępne w schowku, skąd można je dodać np. do eksponatu, jako awatar czy na forum.
Operacja ta jest niedostępna w przeglądarce Internet Explorer ze względu na brak wsparcia przez producenta.

- Naprawiono tagi zawierające spację.
- Uzupełniono pasek nawigacyjny.
- Informacja z limitem znaków przesuwa się wraz powiększaniem pola tekstowego w przeglądarce.
- Zdjęcie w profilu już nie jest obowiązkowe by zapisać formularz edycji muzeum.
- Strona z informacją o dodanych przez użytkownika eksponatach: http://myvimu.com/panel2/story?show_type=exhibit&mod_type=ADD
- Sortowanie i stronicowanie na stronie ulubionych.
- Możliwość podstawowego formatowania notatki w ulubionych (znakiem nowej linii - enter).
- Podawanie liczby elementów w kategoriach ulubionych.
- Naprawienie wielu innych błędów.

Dziękujemy wszystkim za zgłoszenia, komentarze i opinie. Cały czas pracujemy nad rozwiązaniem problemu bałaganu w kategoriach.
Zapraszamy też do wypowiadania się w tematach na forum w sprawie Osi czasu oraz Wystaw.

http://myvimu.com/thread/660-os-czasu-timeline
http://myvimu.com/thread/758-wystawy-co-poprawic
Profil Profesjonalny
6 grudnia 2012
Zgodnie z instrukcją wchodzę w Moje miejsca i widzę to co na obrazku.
Czyli to samo co zawsze. Pozycji Tłumaczenie serwisu nie widzę.
Przenoszenie zdjęć prosto na okno przeglądarki działa. Trzeba się przyzwyczaić do nowej metody, ale warto, bo teraz widać \"czarno na białym\" co się przenosi i od razu cały zestaw. Trzeba tylko pamiętać o okresowym opróżnianiu schowka, bo zdjęcia przenoszone są za jego pośrednictwem, a pojemność schowka jest ograniczona (u mnie do 100 pozycji).
Przy okazji ulepszeń powiem czego mi jeszcze brakuje. Dodając nowy eksponat na ogół umieszczam go w konkretnej kolekcji bezpośrednio za innym eksponatem. Ale czasami chciałbym go umieścić w innej kolekcji. Jest takie pole w którym można wybrać dowolną kolekcję. Problem w tym, że kolekcje są ułożone wg jakiegoś klucza znanego tylko twórcom serwisu. Mam tych kolekcji ze 30 i zanim znajdę tą właściwą, to zdarza mi się zapomnieć czego szukam (kolejna oznaka pierdołowatości). A nie mogłyby być te kolekcje ułożone alfabetycznie?
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
6 grudnia 2012

dodawanie zdjęcia
na ilustracji: pole wyboru pliku nieaktywne
trzeba np. wejść na schowek i wrócić - by pojawiła się możliwość wyboru pliku
Profil Profesjonalny
6 grudnia 2012
Dodawanie zdjęć. Ja robię tak: mając otwartą kartę Dodaj podobny klikam na dowolny program do przeglądania zdjęć (np. na IrvanViev - miniatury, ACDSee, Picasa), który musi być otwarty, powiedzmy na pół ekranu aby nie zasłaniał MYVIMU, zaznaczam miniaturki i przenoszę do okna MYVIMU (okienko z +). I gotowe.
Moderator
6 grudnia 2012
@tomator, można wybrać z poziomu strony kolekcji do której chce się dodawać - w Zbiory wybrać kolekcję, a następnie w sekcji Eksponaty w tej kolekcji przycisk Dodaj nowy eksponat. Poza tym dobrym pomysłem jest to, że kolekcje w polu wyboru powinny być wg alfabetu. Aż sam się dziwię, że tego nie zauważyliśmy.
Moderator
6 grudnia 2012
@gieorgijewski, słuszna sugestia, powinno działać bez zbędnego przełączania okien. Na pewno poprawimy w następnej wersji.
Profil Profesjonalny
6 grudnia 2012
@artur, zdanie \"Aż sam się dziwię, że tego nie zauważyliśmy\" świadczy, że jesteś członkiem zespołu MYVIMU. Dlatego mam pytanie do Ciebie: dlaczego od wczoraj nie widzę części swoich kolekcji? Więcej szczegółów tego problemu opisałem w wątku Porządki szkodzą.
Dodaj komentarz

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.