FOTO FORUM
Patronat medialny
Polecamy

 

LOSOWY EKSPONAT
Czapka zimowa strażaka - uszanka
Czapka zimowa strażaka - uszanka
Czapka zimowa strażaka - uszanka
Czapka zimowa strażaka - uszanka
Czapka zimowa strażaka - uszanka
Czapka zimowa strażaka - uszanka
Czapka zimowa strażaka - uszanka
Czapka zimowa strażaka - uszanka

Guzik z herbem???

9 lutego 2013
Witam,trafił mi się ostatnio taki guzik z herbem.
Mam pytanie czy ktoś wie jaki jest to herb.
Pozdrawiam gniewko1

Profil Profesjonalny Starszy kustosz
10 lutego 2013
Podobny do herbu Maltzan (Maltzahn,Malsein),nadany w 1824 w Królestwie Polskim - znalzałem w herbarzu Polskim.T.Gajla ,str.213.
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
10 lutego 2013
A tutaj jest-http://www.arekkp.pl/arystokracja.html#Maltzan, co nieco więcej.
10 lutego 2013
No może coś maja ze sobą wspólnego.Ale dziwnie że znalazłem go pod Kołobrzegiem.
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
10 lutego 2013
Przeciez ludzie podróżują, np. mógł się zgubić.. itp.
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
10 lutego 2013
.....Rodzina wywodząca się z Meklemburgii. Dzieli się na dwa główne domy, różniące się zapisem nazwiska - Maltzan i Matzahn - i wywodzące się od dwóch braci: Bernda II (zm. przed 1525 r.) i Ludolfa III (zm. po 1528 r.). Obydwie rodziny różniły się także przydomkami pierwsza zwała się: „zu Wartenberg und Penzlin”, natomiast druga „zu Cummerow und Sarow”. Przydomki te nawiązywały do najważniejszych posiadłości każdej z linii.


Cummerow to dzisiejszy Komorowo w gm.Polanów
10 lutego 2013
Zbyszko jesteś numerem 1. Brawo. A tak na marginesie patrzyłeś w temacie plomby, bo ja nie wiem gdzie jeszcze szukać.
Pozdrawiam Jarek
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
11 lutego 2013
Patrzyłem na angielskie kompanie handlowe ...ale narazie nic..
Niestety moje zbiory herbarzy są skromne..pozostaje sieć.
Dodaj komentarz

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.