FOTO FORUM
Patronat medialny
Polecamy

 

LOSOWY EKSPONAT
żuberek

Gdzie i jak zamówić wierną kopię starej pocztówki na własne potrzeby ?

Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
22 lutego 2013
Chciałabym zlecić wykonanie kopii starej pocztówki z początku XX wieku, tak aby możliwie jak najbardziej przypominała starą pocztówkę z epoki (papier i wymiary). Chodzi o ilość 1-3 sztuk. Oryginalna pocztówka była chyba wykonana w technice fototypii.

Pocztówka ta jest na potrzeby własne (nie do sprzedaży), do uzupełnienia zbiorku o egzemplarz, który jest bardzo trudno dostępny. Dysponuję jedynie skanem awersu. Rewers dobiorę z innych pocztówek.

Czy może ktoś się orientuje gdzie można zlecić takie coś, ewentualnie, jak zrobić to samemu :)?
Za wszelkie pomysły i komentarze z góry dziękuję.

Widziałam, że w sprzedaży są dostępne reprodukcje starych pocztówek, ale są to właściwie zdjęcia (repro na papierze fotograficznym) - i nie o to mi chodzi. Swego czasu też widziałam tzw reprodukcje na papierze postarzanym, sprzedawca chyba był z Ukrainy na All i miał m.in. propagandę, judaika i inne popularne tematy, jednak nie miałam w rękach papieru i nie wiem czy warto za czymś takim się rozglądać.
Kustosz Profil Profesjonalny Starszy kustosz
25 lutego 2013
Może w jakiejś małej drukarni? u nas można własne kalendarze wydrukować to pewnie i kopię pocztówki też,inna sprawa ile to może kosztować...
Zapytam przy okazji.
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
26 lutego 2013
Przy druku cyfrowym i dostarczeniu własnego pliku.. 50 gr/szt. i 8 sztuk na arkuszu. Ale to nie wierna kopia... to kopia w formie współczesnego zdjęcia na współczesnym papierze... chyba nie o to chodzi?
Kustosz Profil Profesjonalny Starszy kustosz
1 marca 2013
Dziś pytałem.Mogą zrobić na papierze pocztówkowym ale tylko druk cyfrowy lub offset.Metodą fototypii (światłodruku) się nie posługują.Trzeba by raczej pytać po manufakturach artystów bo oni jeszcze jej używają.
1 marca 2013
A może warto poszukać specjalnego papieru w sklepach plastycznych.
2 marca 2013
niektorzy robia jeszcze wlasny papier..
yuppi, nie zapomnij o napisie kopia/replika w niewidocznym miejscu by oznakowanie bylo trwale i niemozliwe do usuniecia..
2 marca 2013
I to nie byle jaki papier. Z odchodów łosia...
Starszy kustosz
2 marca 2013
Kurcze rzeczywiście robi się papier z takich odchodów, jak też odchodów słonia. Myslałem że to żart i sprawdziłem....pozdr wszystkich
Dodaj komentarz

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.