FOTO FORUM
Patronat medialny
Polecamy

LOSOWY EKSPONAT
Medalik srebrny z Matką Boską
Medalik srebrny z Matką Boską

Przerobiony medalik srebrny

7 kwietnia 2013
Czy ktoś może mi pomóc w rozszyfrowaniu tego drobiazgu.Dzieci znalazły go w parku,łańcuszek się rozsypał,był cieńki,średnica ok. 2.5cm. srebrny,męski,zwyczajny
Profil Profesjonalny
7 kwietnia 2013
Wygląda to na domową robotę, tzn. kopia oryginału wykonana jako odlew z cyny albo ołowiu wykonana w kuchni, gdy mama nie widzi. Jak byłem "młody i piękny" tak właśnie robiłem. Ale co to był za oryginał, tego nie wiem. Tylu tu znawców, że na pewno ktoś coś doradzi.
Kustosz Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
7 kwietnia 2013
nędzny odlew kogoś zafascynowanego symbolami nazistowskimi lub kogoś kto kompletnie nie miał pojęcia co sobie odlewa.

być może wzorem był znaczek WHW Polizei - Hoheitsabzeichen (poz. 461) ze strony : http://www.sammlerecke.at/whw/rsts.html

lub wariacje w temacie znaczka policji z tych czasów :
http://www.google.pl/search?q=german+police+cap+badge&aq=f&um=1&ie=UTF-8&hl=pl&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=HN9hUba2NuOI4ASKioHIBA&biw=1351&bih=595&sei=Id9hUdW1LYen4gT6uICQBg#imgrc=_

nie analizowałem jedynie wymiarów i co bardziej by pasowało do tego odlewu ... nawet nie warto w sumie.
7 kwietnia 2013
hmmm ... zastanawiam się czemu mój wpis
rozciągnął się jak dżdżownica na mokrym asfalcie ...

też go tak widzicie ? i nawet nie mogę edytować, żeby coś ewentualnie zmienić ...
8 kwietnia 2013
Dzięki chyba macie rację,wrzucam do szuflady niech go odkopują za 1000 lat.
Profil Profesjonalny
8 kwietnia 2013
Tyfus, też tak widzę jak Ty. Część tekstu uciekła poza margines. Ale dlaczego? To pytanie do programistów. Zgłosiłeś?
8 kwietnia 2013
tak
Dodaj komentarz

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.