FOTO FORUM
Patronat medialny
Polecamy

 

LOSOWY EKSPONAT
Boeing 737-55D, SP-LKB

Nowa wersja serwisu 0.90

14 czerwca 2013
Dzień dobry!

Z przyjemnością chcielibyśmy poinformować iż zakończył się proces wdrażania nowej wersji serwisu. Lista najważniejszych zmian i nowości:

- Informowanie za pomocą wiadomości E-mail o fakcie otrzymania sugestii opisu
- Nowa sugestia - gdy kolekcja nie występuje w żadnej kategorii
- Wyszukiwarka - prezentowanie nazwy muzeum obok wyniku wyszukiwania
- Pokazywanie, gdy już wcześniej "zagłosowałem na dany eksponat" (wcześniej nie było tego wiadomo, aż do kliknięcia, które kończyło się błędem)
- Większe limity znaków w prywatnych wiadomościach, opisach i sugestiach (5000 znaków)
- Obrazek w podpowiedzi przy publikacji eksponatu na Facebook'u
- Tłumaczenie części dat opisowych na 5 języków
- Zmiana sposobu naliczania wejść na zbiory - nie są zliczane wejścia automatycznych robotów indeksujących (które to z cała pewnością nie są ludźmi)

Poprawki:
- naprawienie błędu tagach dla muzeum widocznego jako napis ARRAY lub puste pole
- naprawa sortowania zdjęć przy dodawaniu eksponatu
- zmiana loga kolekcji poprzez wybranie z istniejących eksponatów
- sugerowanie opisu - widać awatar i login osoby pomagającej
- nachodzące napisy na logo w profilu
- naprawa usuwania starych kart katalogowych
- obserwowanie na forum działa w każdym przypadku
- brak napisu "masz nową wiadomość" gdy jestem nadawcą
- ponowne wysyłanie linku aktywacyjnego działa skuteczniej
- naprawa obrazków w RSS-ach

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w dopracowaniu szczegółów działania serwisu.
Kustosz Profil Profesjonalny Starszy kustosz
14 czerwca 2013
U mnie pierwsza poprawka niestety nie działa,gdy jestem zalogowany widzę nadal napis ARRAY,dopiero po wylogowaniu tagi są widoczne.
14 czerwca 2013
Na której stronie? Jaki jest jej adres?
Kustosz Profil Profesjonalny Starszy kustosz
14 czerwca 2013
To nie jest jedna konkretna strona,tak dzieje się wszędzie gdzie chcę dodać nowy eksponat przez "dodaj podobny" w tagach wyskakuje ARRAY mimo że strona z eksponatem do którego ten podobny dodaję ma tagi.
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
14 czerwca 2013
bumerangowaty problem "wczoraj - dziś":
27 lutego

Postów: 433
Eksponatów: 787
Wyślij wiadomość
Czy też tak macie, że nie otwierają się zdjęcia w powiadomieniach, własnych kolekcjach, kolekcjach innych...?
tomek112 wczoraj o 22:59

Postów: 433
Eksponatów: 787
Wyślij wiadomość
Ktoś odpowiada na zgłoszenia?
Zgłoszenie #8448 - tydzień
Zgłoszenie #8485 - dzień
No ale jak 100 tys eksponatów we własnym serwisie zauważa a co za tym idzie jakieś konkursy robi dzień po...? W ramach protestu nie zamieszczam nic do końca konkursu.
kurkow wczoraj o 01:01

Postów: 92
Eksponatów: 178
Wyślij wiadomość
Można jaśniej?
----------------------
czyli de facto "wczoraj o 01:01"
jest młodsze od "wczoraj o 22:59"
chociaż wg. forumowego zapisu jest starsze...
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
14 czerwca 2013
w tagach wyskakuje ARRAY mimo że strona z eksponatem do którego ten podobny dodaję ma tagi.

I to było moje zgłoszenie #8485... i dalej tak jest, przy edycji eksponatu tagów nie ma...
Profil Profesjonalny
14 czerwca 2013
U mnie "Array" też od jakiegoś czasu egzystuje. Bardzo mi to przeszkadza. Szkoda, że nie ma odzewu na zgłoszenia, chociażby po to, żeby nas uspokoić, że próby usunięcia niedogodności trwają.
Kustosz Profil Profesjonalny Starszy kustosz
15 czerwca 2013
Zmiana sposobu naliczania wejść na zbiory też daje ciekawe efekty - od pięciu dni widać u wszystkich kolosalny spadek liczby odwiedzin,jeszcze kilka dni i lista najczęściej odwiedzanych muzeów z przekroczonym limitem 100 wejść tygodniowo skurczy się o połowę...
15 czerwca 2013
Tagi zostały poprawione, wyświetleń dla ludzi jest mniej więcej tyle samo co było, ponieważ nie zliczamy tylko automatów indeksujących, którzy nie są ludźmi. Proszę też brać pod uwagę, że nie mamy wpływu na to, że jest ładna pogoda i zwiedzający lubiący określone rodzaje eksponatów wyszli w teren, a za to zwolennicy innych przedmiotów przeglądają ich więcej. Sezonowość jest również wpisana w branżę kolekcjonerską.
Kustosz Profil Profesjonalny Starszy kustosz
15 czerwca 2013
..."wyświetleń dla ludzi jest mniej więcej tyle samo co było"...
15 czerwca 2013
"dla ludzi" jest tyle samo. Nie zliczamy automatycznych robotów indeksujących np skanery googli, yahoo, microsoftu, onetu, i kilku innych.
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
15 czerwca 2013

https://www.google.pl/search?q=ceny+w+rublach&rlz=1C1GGGE_plPL385&o
jak ktoś kliknie w efekt wyszukiwania - to gdzie to zostanie odnotowane?
wejścia bezpośrednie
wejścia zewnętrzne
?

na rysunku zaznaczyłem różnice - między "starymi i nowymi" algorytmami
to są te boty?

wszystkie wejścia zewnętrzne i wejścia za moim poleceniem w obecnej formie dążą do tego samego wyniku (na rysunku)
brak (na chwilę obecną) informacji o ruchu z "nie moich poleceń"
czyli adresów stron z których przychodzi ruch - a na których nie wklejałem polecenia.
Kustosz Profil Profesjonalny Starszy kustosz
15 czerwca 2013
W dalszym ciągu ARRAY ma się u mnie dobrze mimo zapewnień że tagi zostały poprawione...
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
15 czerwca 2013
U mnie też zagościł ten ARRAY.. co to jest ?
Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
15 czerwca 2013
wszyscy mają Array, tylko ja chyba nie, a bardzo bym chciała mieć....wie ktoś, gdzie go szukać ?
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
15 czerwca 2013
I po raz setny bym chciał na stronie licznik obecnych.... mam wrażenie cały czas, że my sobie a muzom... i za jakiś czas kliknę w zakładki a tu komunikat - nie ma takiej strony - a 100 tys eksponatów x powiedzmy 5 minut na opracowanie i zamieszczenie to okrągły rok....
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
16 czerwca 2013
"wszyscy mają Array, tylko ja chyba nie, a bardzo bym chciała mieć....wie ktoś, gdzie go szukać ?'..
U mnie pojawia się po zamieszczeniu eksponatu, po otagowaniu go.
A gdy wprowadzam potem do eksponatu poprawki lub nowe dane w miejscu gdzie były tagi pojawia się ten ..ARRAY.
I trzeba na nowo otagować eksponat.
Kustosz Profil Profesjonalny Starszy kustosz
16 czerwca 2013
Funkcja podglądu "na żywo" w IE jak nie działała,tak nie działa...
Profil Profesjonalny
16 czerwca 2013
Ja mam tak jak pisze "zbyszko". ARRAY rządzi nadal (sprawdziłem przed chwilą).
Chcę dodać "Podobny" i muszę ponownie wpisywać dla niego tagi. A dawniej tagi przepisywały się automatycznie.
Co do liczby wyświetleń (odwiedzin), to wszystkim się skurczyło, więc chyba nikt nie został jakoś szczególnie poszkodowany.
Kustosz Profil Profesjonalny Starszy kustosz
16 czerwca 2013
Nie chodzi o "poszkodowanie" bo muzea z czołówki się obronią,ale lista najczęściej odwiedzanych już zaczęła się kurczyć a niedługo skurczy się z 10 do 5 stron i niektóre mniejsze muzea znikną z rankingu idąc w zapomnienie.
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
16 czerwca 2013
się pogubiłem...
3 nowe wejścia za poleceniem - na konkretny eksponat
do niedawna - to trzy odwiedziny
a teraz - jak widzimy - może być jedno - lub wcale

Profil Profesjonalny Starszy kustosz
16 czerwca 2013
link z odkrywcy polecający
daje efekt w krzakach
a przed chwilą działał
http://myvimu.com/exhibit/10934-ceny-w-rublach-xix-pocz-xx-wieku-rosja?ref=1023
a teraz tak wygląda
http://myvimu.com/exhibit/14444617-ceny-w-rublach-xix-pocz-xx-wieku-rosja?ref=1023
17 czerwca 2013
Tagi poprawione również w "dodaj podobny" w przypadku gdy "pierwowzór" miał więcej niż 1 tag. Przepraszamy za zamieszanie.
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
17 czerwca 2013
a co z tymi linkami?
ze zmianą - "stare" działają - a nie zadziałały ?
czy trzeba wymienić "stare"?
i czy "nowe" wejścia nie powinny być zaliczone?
17 czerwca 2013
Oba linki będą działać.
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
17 czerwca 2013
dot."wczoraj o 22:15"
a ta klasa zdarzeń - "nowe wejście" (3) "nieunikatowy gość"(3-1=2)?
zaliczana przy eksponacie winna być - czy nie?
czyli wynik 1 czy wynik 3 przy eksponacie?
Profil Profesjonalny
17 czerwca 2013
Potwierdzam, że ARRAY zniknął. Przy "dodaj podobny" pojawiają się tagi te same, jak w pierwowzorze, czyli jest O.K. Dzięki.
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
18 czerwca 2013
U mnie też jest już O.K.
Kustosz Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
23 czerwca 2013
dlaczego w "Liczba wejść z poszczególnych stron polecających w określonych dniach" zatrzymał się (bynajmniej u mnie) na dacie 2013-06-10 ?
Kustosz Profil Profesjonalny Starszy kustosz
24 czerwca 2013
U mnie zatrzymał się na dacie 09.06.i dzielnie trwa...pewnie dlatego że nie są zliczane wejścia z Google i podobnych stron.Jaki więc sens ma funkcja stron polecających którą niegdyś tak zachwalano?
Kustosz Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
24 czerwca 2013
hmmm ... po wcześniejszych obserwacjach, nie sądzę żeby wina była po stronie wejść z google. z innych podobnych serwisów również zaglądano (np. http://search.iminent.com), jak również z for polskich i zagranicznych.
Nawet z Węgier ostatnio ktoś lukał, ale nie wiem czemu z działu rolniczego :)
http://geppiac.agroinform.com
nie wspomnę o Odkrywcy, bo często tam wklejam linki do myvimu.

Jakoś ta zakładka szczególnie mnie interesowała, bo przynajmniej wiedziałem kto, skąd i z jakiego zakątka świata zaglądał do moich zbiorów.
jakoś wszystko umarło, czy się zacięło ?
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
24 czerwca 2013
prawdopodobnym efektem ubocznym będzie zanik statystyk pozycji typu:
/thread/223-ceny-czyli-kiedy-co-ile-kosztowalo 944 833
czyli statystyka tematów forum...
bo - obecnie nie zaliczane są - odwiedziny tematów forum - a globalnie forum jako całość wg systemu: 1 odwiedzający forum - 1 zaliczenie


te elementy są już/ lub będą takie same:
http://myvimu.com/panel2/stats/allrefs Liczba wejść z poszczególnych stron polecających w określonych dniach
Liczba nowych wejść w poszczególnych dniach na Twoje zbiory

http://myvimu.com/panel2/stats/refs Liczba wejść z poszczególnych stron polecających w określonych dniach
Liczba wejść w poszczególnych dniach za Twoim poleceniem
czyli Wejścia na moje zbiory i Statystyki promocji - stają się jednym - a różnice polegają na dorobku poprzednich algorytmów...
Kustosz Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
24 czerwca 2013
co by to nie oznaczało - wolałem poprzednią wersję, która polegała na:
- akcja (czyli wklejam link z myvimu) i reakcja (czyli odwiedziny danego eksponatu)

oprócz tego z tej zakładki wiedziałem, że stosując odpowiednie tagi w opisie eksponatu, zwiększam szansę na odwiedziny poza granicami Polski - co jak do tej pory byłem w stanie oglądać. W chwili obecnej już nie i niepokoi mnie fakt, że od 10 czerwca nikt nic nie zaglądał, a wiem, że po tej dacie wklejałem kilka linków na różne fora. Nie wierzę, że nikt nie spojrzał na to co wklejam ...
Kustosz Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
24 czerwca 2013
po 14 dniach (sic!) odnotowałem nowe odwiedziny

2013-06-24 http://www.kujawskopomorskie-forum-eksploracyjne.pl

gdzie do tej pory było ich kilkanaście, nie wspomnę o kilkunastu z Odkrywcy, kilku z PS i innych for, oraz portali ...
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
26 czerwca 2013
z dzisiaj:
2013-06-26 http://www.google.com/ 1 1
Kustosz Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
28 czerwca 2013
Absolutnie mi się nie podoba w obecnej postaci...

"Liczba nowych wejść w poszczególnych dniach na Twoje zbiory"


"Liczba wejść z poszczególnych stron polecających w określonych dniach"


a odwiedziny... na chwilę obecną "gości" 887 - skąd, jak i dlaczego ? nie wiem i się nie dowiem !

"Odwiedziny Twojego muzeum"
Kustosz Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
30 czerwca 2013
a czy ktoś może wyjaśnić mi na czym polega ta statystyka "Na żywo" ?
np.:

Anonimowy użytkownik niezalogowany
Pokazano dziś 568 razy dla liczby zwiedzających: 12. W tym zalogowanych: 0, niezalogowanych: 12.

Anonimowy użytkownik niezalogowany
Pokazano dziś 727 razy dla liczby zwiedzających: 11. W tym zalogowanych: 0, niezalogowanych: 11

bo nie czaję skąd pewne liczby się biorą...
12 niezalogowanych a pokazano 568 razy
11 niezalogowanych a pokazano 727 razy

?
30 czerwca 2013
Liczenie i innych rzeczy dziwnie działa.

Jakiś czas temu złapałem wenę na zwiedzanie serwisu. Przesiedziałem cały wieczór oglądając przeróżne skarby użytkowników.

Z ciekawości zajrzałem do "Rankingi Użytkowników - zwiedzający - obejrzeli najwięcej eksponatów". Nie dużo brakowało do tysiąca obok mojego imienia. Kilka dni później licznik spadł do stu-paru.

Nie pisałem o tym wcześniej żeby nie zabrzmieć jakbym płakał o miejsce w rankingu na którym tak naprawdę mi nie zależy, ale coś nie działa jak powinno.
Profil Profesjonalny Moderator
30 czerwca 2013
Faktycznie bylo ostatnio pare poprawek dotyczacych statystyk. Glownie pod katem zliczania tylko tych faktycznych "ludzkich"
Jak tylko nasz glowny programista wroci z urlopu zrobimy analize.
Bardzo bym prosil o zglaszanie takich przypadkow i uwag na zglos blad tak abysmy mieli to w jednym miejscu.
Profil Profesjonalny Moderator
2 lipca 2013
Pragnę uspokoić że temat statystyk jest sprawdzany i będą zmiany.
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
18 lipca 2013
Tak w kwestii formalnej - kiedyś banerek na stronie głównej promował 10 muzeów i zmienny był w czasie, każdy czasem się pojawił...... teraz od lutego bodajże promuje niezmiennie 4 muzea...(przed konkursem 5) (zgłaszałem przez formularz kilka miesięcy temu, nikt nie odpowiedział)...
Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
19 lipca 2013
Hej Tomek wróciłeś z urlopu widzę, super ! brakowało mi Cię :) Napisz gdzie byłeś i co robiłeś!

A w kwestii formalnej to też ciekawa jestem jak z tą promocją innych kolekcji.
Profil Profesjonalny Moderator
21 lipca 2013
Ograniczenie ilosc informacji we front sliderze to sprawa czysto techniczna. Ze statystyk wynika iz malo kto przebywa na stronie glownej tyle czasu aby zobaczyl wiecej niz 5 zmian obrazka.

Ta czesc serwisu glownie ma promowac aktualnosci. Do promocji zbiorow naszych kolekcjonerow bedzie osobny modul z odpowiednia rotacja kolekcji.

Macie najwiekszy wplyw na promocje swoich zbiorow poprzez modul promocja gdzie mozna pobrac rozne banery, linki, gotowe miniaturki kolekcji.

Jak zauwazyliscie zostaly zdjete testowo rowniez zaslonki.
Kustosz Profil Profesjonalny Starszy kustosz
22 lipca 2013
"Ze statystyk wynika iz malo kto przebywa na stronie glownej tyle czasu aby zobaczyl wiecej niz 5 zmian obrazka."
Ale to nie tłumaczy dlaczego od kilku miesięcy widać tylko kilka tych samych obrazków (mojego nie było 2 lata,wielu innych podobnie),poza tym różni ludzie wchodzą na stronę główną w różnym czasie i widzą różne obrazki,nie muszą też czekać aż całość sama się przewinie,bo mają możliwość przewinąć je ręcznie,nawet gdyby było ich kilkadziesiąt.
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
23 lipca 2013
"javascript void: 0... " i zdjęcia na forum nie dodasz...
Profil Profesjonalny Moderator
23 lipca 2013
Ale to nie tłumaczy dlaczego od kilku miesięcy widać tylko kilka tych samych obrazków (mojego nie było 2 lata,wielu innych podobnie),poza tym różni ludzie wchodzą na stronę główną w różnym czasie i widzą różne obrazki,nie muszą też czekać aż całość sama się przewinie,bo mają możliwość przewinąć je ręcznie,nawet gdyby było ich kilkadziesiąt.


Jak rozumiem pojawia sie teoria spiskowa. Rozczaruje, roznice w aktualnosciach w sliderze wynikaja tylko i wylacznie z tego ze opiekowaly sie tym modulem rozne osoby w roznym czasie z rozna aktywnoscia i czestotliwoscia. Nie wiem skad sie bierze to najezenie do naszych dzialan i jaki mielibysmy cel oraz motywacje zeby niektore muzea wyrozniac a niektore omijac.
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
23 lipca 2013
Bocianie - zobacz co z tymi fotkami na fotoforum...
czasami trzeba coś wstawić w tej formie...
Kustosz Profil Profesjonalny Starszy kustosz
23 lipca 2013
Ocho,znów powstaje kolejna teoria spiskowa...:)
Profil Profesjonalny Moderator
23 lipca 2013
Od kiedy wystapil ten problem? Nasz Artur chwilowo walczy na postapo OldTown :)
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
23 lipca 2013
z fotkami?
wczoraj wykryłem - wczoraj zgłosiłem
tak jak nadawanie uprawnień - do ukrytej kolekcji
Kustosz Profil Profesjonalny Starszy kustosz
23 lipca 2013
A ja wykryłem i zgłosiłem 3 dni temu.
Profil Profesjonalny Moderator
23 lipca 2013
Podsumowujac

Zwroce uwage osobie od slidera ze rotacja jest zbyt mala oraz przekroj promowanych profili zbyt waski.

Fotki jezeli jutro nie namierze i nie usune bledu to poprawka Artura pojdzie na produkcje dopiero 29 lipca.
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
23 lipca 2013
ok.
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
1 sierpnia 2013

huraa...
dzięki
Dodaj komentarz

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.