FOTO FORUM
Patronat medialny
Polecamy

 

LOSOWY EKSPONAT
???
???

Informacje o Menażce wz. 23/31

12 lipca 2013
Z góry dziękuje za pomoc.
13 lipca 2013
http://www.7dak.pl/index.php/wyposazenie/wyposazenie-zolnierskie/660-menazka-wz-23-31.html
14 lipca 2013
Pewnie koledze chodzi o dokladniejsze dane...
H.Ludwikow tez robila.
Mam WT menazki wz31,jakbys chcial to na priv.pozdr
15 lipca 2013
No ba, jeszcze pytasz:] Myślałem że nie masz. Dzięki Irek, te info są już niestety mało aktualne i niekompletne, wszyscy je kopiują, dlatego chce a nawet już pomału robię takie małe opracowanie. Teraz zbieram eksponaty badań:] oraz materiały.
6 listopada 2015
Witam, odświeżam post i prośbę. Poszukuje informacji oraz menazek Polskich wyprodukowanych w latach 1923-1939.
22 lutego 2020
15 kwietnia, 11:58
Wojskowe menażki, znane również jako menzurki lub polowe menażki, były powszechnie stosowane przez żołnierzy w różnych armiach na całym świecie w okresie międzywojennym. Miały one różne zastosowania, głównie związane z dostarczaniem i konsumpcją płynów, takich jak woda, kawa czy alkohol, w warunkach polowych.Te menażki wojskowe często były wykonane z metalu, co zapewniało im wytrzymałość i trwałość, aby wytrzymać warunki polowe. Były projektowane tak, aby były łatwe do przenoszenia i przechowywania w ekwipunku żołnierza, często były też wyposażone w klipsy lub łańcuszki umożliwiające przypięcie ich do oporządzenia lub ubrania.Menażki wojskowe mogły mieć różne pojemności, zwykle były to mniejsze ilości płynów, zwykle od jednej do kilku uncji (od około 30 do 90 ml), co pozwalało na przenośne i wygodne spożywanie płynów w warunkach polowych.Pomimo że menażki wojskowe miały przede wszystkim praktyczne zastosowanie, to ich design i wygląd również mogły się różnić w zależności od kraju i epoki, a niektóre z nich mogły mieć grawerowane oznaczenia lub symbole związane z daną armią.___________________________
​​​​​​​https://otomedi.pl/kalkulator-bmi/
Kustosz Profil Profesjonalny Starszy kustosz
15 kwietnia, 17:22
Koledze najwyrażniej menażka służąca do spożywania posiłów pomyliła się z manierką służącą do przenoszenia i konsumpcji płynów. Poza tym taka reklama strony poniżej tekstu wypowiedzi  jest niezgodna z regulaminem MyViMu.
Dodaj komentarz

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.