FOTO FORUM
Patronat medialny
Polecamy

 

LOSOWY EKSPONAT
polski guzik wojskowy
polski guzik wojskowy

Eksponat nie jest widoczny w żadnej kategorii serwisu.

Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
24 grudnia 2013
Nowo dodawane eksponaty mają taką "klasyfikację" - "Eksponat nie jest widoczny w żadnej kategorii serwisu." Czy można kategorię dla danego przedmiotu wybrać gdzieś podczas jego dodawania, przed zapisaniem ? Nie widzę niestety takiej opcji przy dodawaniu eksponatu; dopiero po zapisaniu można modyfikować przyporządkowanie eksponatu w widoku kolekcji :
"Możesz przypisać zaznaczone eksponaty do wybranych kategorii. Podane eksponaty będą wówczas widoczne na stronach Twojego Muzeum i Profilu oraz na stronach każdej z tych kategorii"
Kustosz Profil Profesjonalny Starszy kustosz
24 grudnia 2013
Po zapisaniu nowego eksponatu kliknąłem na "Klasyfikacja" - pokazało się "Edytuj kategorie" - kliknąłem - przeniosło mnie na stronę główną kolekcjii do której dodałem eksponat a tam na samym dole informacja: "Możesz przypisać zaznaczone eksponaty do wybranych kategorii.
Podane eksponaty będa wówczas widoczne na stronach Twojego Muzeum i Profilu oraz na stronach każdej z tych kategorii" i pod nią: "Wybierz kategorie dla zaznaczonych eksponatów..."
Jeśli nie zaznaczy się żadnego eksponatu wyskoczy informacja o błędzie,trzeba więc - w przypadku tej konkretnej kolekcji zaznaczyć kolejno 148 eksponatów jeśli chce się żeby wszystkie miały przypisaną kategorię.Wcześniej kategorię wpisywało się jeden raz przy tworzeniu kolekcji.
Pytanie: komu będzie się chciało przy ilości kilku tysięcy eksponatów przechodzić przez cały ten proces i czemu ma to służyć ?
Dziękuję za uwagę i życzę Wesołych Świąt...
Kustosz Profil Profesjonalny Starszy kustosz
28 grudnia 2013
Zagłębiłem się w temat i widzę że jest opcja "zaznacz wszystkie" co upraszcza i skraca procedurę...zastosowałem...działa...więc nie jest tak tragicznie jak myślałem :)
30 grudnia 2013
Można też zaznaczać eksponaty z przyciskiem CTRL oraz łapiąc myszą trzymając lewy przycisk. Dodatkowo, dzięki funkcji "Odwróć zaznaczenie" można dodać do jakiejś kategorii wszystkie eksponaty prócz wybranych.
28 października 2016
Jak w ogóle dodać eksponat do określonej kategorii (np. w moim przypadku broń biała)? Jakoś nie odnalazłem takiej funkcji.
Kustosz Profil Profesjonalny Starszy kustosz
28 października 2016
Nie dodaje się eksponatu do kategorii tylko kategorie do eksponatów.
Kolejno: masz wstawione kilkanaście eksponatów broni białej,wybierasz jeden dowolny i klikasz na przycisk klasyfikacja,pokazuje się edytuj kategorie.Klikasz na edytuj kategorie,przenosi cię na stronę kolekcji gdzie widoczne są miniaturki zdjęć wszystkich eksponatów w tej kolekcji umieszczonych,ponieważ wszystkie są bronią białą,zaznaczasz wszystkie w okienkach z lewej ich strony a następnie klikasz na przycisk wybierz kategorie dla zaznaczonych eksponatów.
Dodajesz kategorię poprzez wybór z listy,kolejno: Militaria po kliknięciu na nie otwiera się druga lista z której klikasz Broń,otwiera się trzecia lista na której klikasz Biała a nad nią jest przycisk dodaj zaznaczoną kategorię.Klikasz na niego,potem na przycisk Gotowe i już.Wyskoczy jeszcze komunikat Zapisano który należy zamknąć i to wszystko.Masz fajną kolekcję.Pozdrawiam.
28 października 2016
Dzięki:) i dzięki za wyczerpującą informację. Sęk w tym, że nie mogę zrobić 1 kroku - znalezienia przycisku "klasyfikacja". Po wejściu na eksponat nie mam aktywnej pozycji "klasyfikacja" (nieaktywnej też nie;(
28 października 2016
Ok! Dzięki! Alarm odwołany - udało się. Jeszcze raz dziękuję za instruktaż.
Dodaj komentarz

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.