Łuska 11mm? na forum Identyfikacja przedmiotów / Kolekcjonerstwo - dyskutuj w MyViMu.com
FOTO FORUM
Patronat medialny
Polecamy

LOSOWY EKSPONAT
Góry Towarne
Góry Towarne
Góry Towarne
Góry Towarne
Góry Towarne
Góry Towarne
Góry Towarne
Góry Towarne

Łuska 11mm?

25 stycznia 2014

Kolejny wykop...łuska kaliber ok. 11mm widoczne sygnowania to tylko jakaś gwiazdka, stawiam na berdana ale pewien nie jestem... jakieś propozycje?
25 stycznia 2014
obstawiam coś takiego http://myvimu.com/exhibit/10310217-luska-11-15-x-60-r
25 stycznia 2014
To chyba nie ten typ kryzy:(
25 stycznia 2014
GRAS,tez chyba nie
Starszy kustosz
25 stycznia 2014
obstawiam że to łuska od berdana http://municion.org/42Berdan/42Berdan.htm
25 stycznia 2014
Lecz jesli jest to miejsce potyczki z powstania 1863-64,to ta łuska nie pasuje, Hiram Berdan opracował karabin w 1868 roku.Chyba ze sie znalazła tam pózniej.
25 stycznia 2014
Ale to z innego miejsca niż ten pocisk ołowiany to zmiejsca potyczek niemiecko-rosyjskich z 1916/18
25 stycznia 2014
To moze byc faktycznie Berdan, Był on używany nawet po wprowadzeniu Mosina. Podczas I wojny światowej, używano go do szkolenia oraz w jednostkach II linii. Mowa tu przede wszystkim o Berdan II.
Profil Profesjonalny
25 stycznia 2014
Potwierdzam, będzie to Berdan. W okolicach potyczek z I połowy Wielkiej Wojny jest tego pełno :)
Jeżeli znalazłeś przy okazji jakieś ołowiane czubki wstaw fotki, rozwieje to wszystkie wątpliwości.
Gras odpada. Tego akurat jest u mnie sporo :)
25 stycznia 2014
Znalazłem ołow ale tylko odłamek :( więc nie ma co wstawiać
Profil Profesjonalny
25 stycznia 2014
Pierwszy z lewej to Berdan, Reichsrevolver i pozostałe z XIX wieku

25 stycznia 2014
Wszystko z miejscówek?
25 stycznia 2014
Jakich miejscowek??
25 stycznia 2014
pytanie do kolegi Kired :)
Profil Profesjonalny
25 stycznia 2014
Kiedyś namierzyłem parę ciekawych miejsc. Trochę ołowiu zostawiłem sobie na pamiątkę. Najfajniejszy - Reichsrevolver - najpierw namacałem 6 łusek, później 6 czubków w kulochwycie (celu, do którego strzelali).

Jeżeli chodzi o XIX wieczne Minié - też ciekawa sprawa, najprawdopodobniej miejsce potyczki. Razem z około 20 sztukami - guzik cynowy WM + trochę carskich półkowych. Niestety! WM sprzedałem (za grosze)... W poprzednim roku trojak z powstania listopadowego i wygonienie przez właściciela wypalonej randapem łąki - totalnego chama. Najpierw wysłał teściową do sprawdzenia gdzie jest wkopany metalowy pręt (w celu znalezienia granicy działki), po namierzeniu i 10 minutach chodzenia za pozwoleniem - wygonił mnie ze słynnym tekstem o pozwoleniu i policji :))) a rok wcześniej wydawał się normalny, gdy chodziłem po działce sąsiada...
25 stycznia 2014
Mój kumpel w tym samym miejscu co znalazłem tego ołowia wcześniej wykopał minie w pięknym stanie:)
25 stycznia 2014
Minie czy minę
Profil Profesjonalny
25 stycznia 2014
Ozzy76 - ani to, ani to - Minié
25 stycznia 2014
No rozmawiamy o 19 wiecznnych ołowiach i wyraźnie napisałem minié:)
25 stycznia 2014
Gapa ze mnie:)
Dodaj komentarz

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.