FOTO FORUM
Patronat medialny
Polecamy

 

LOSOWY EKSPONAT
Gumbinnen (Gusiew) - Vereinigte Brauereien

Wysyłka do USA

Strony: 1 2 3 4
Profil Profesjonalny
6 lutego 2014
Cześć!
Myślałem, że nigdy nie zadam takiego pytania... ale....
Ile może maksymalnie iść list polecony priorytetowy do USA? Aktualny rekord jaki minął między wysyłką a dostarczeniem to około 14 dni. Pytam, ponieważ mam problemy z 3 listami. Wysyłałem je 11 stycznia, do dzisiaj nie dotarły. Jeden jest już reklamowany, w poniedziałek przy odrobinie czasu udam się na pocztę w sprawie dwóch kolejnych.
2 listy mają status "Origin Post is Preparing Shipment", jeden trafił 23 na sortownie w NY i słuch po nim zaginął.
Czy listy w USA są otwierane (np. w celu oclenia, sprawdzenia zawartości?). Fajnie by było gdyby jednak zostały dostarczone, PP już mi się do 4 liter dobiera za jeden list. A szkoda walorów.
Pozdrawiam!
Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
6 lutego 2014
Pocieszę Cię, że mój list polecony priorytetowy do USA szedł kiedyś od 26 listopada jednego roku do 5 stycznia roku kolejnego :). Wobec złożonej przez mnie reklamacji, Poczta Polska przysłała mi pismo, że jako instytucja jest sygnatariuszem konwencji jakiejś tam, w której to konwencji termin "priorytet" nie jest zdefiniowany. Innymi słowy - nie ma górnej granicy, o czym wielokrotnie przekonały się moje listy ...

Ostatnio słałam też paczki priorytetowe do Europy i ponieważ termin dostarczenia został już dawno przekroczony, a w trackingu widziałam, że paczka nawet nie jest zarejestrowana w kraju przeznaczenia, lub że dotarła do sortowni, postanowiłam napisać im maila wieczorem i rano zaczęli pracować, tak że jeszcze tego samego dnia paczka była w Urzędzie odbiorcy.

Nie wiem jak jest naprawdę, bo nie mam wiedzy źródłowej, ale wydaje mi się, że listy są otwierane - nie tylko nieoficjalnie, ale czasem z urzędu - na pewno nie wszystkie. Do mnie kilka razy przychodziły przesyłki urzędowo otwarte, więc na pewno i tam jest kontrola.
Profil Profesjonalny
6 lutego 2014
Mam nadzieję, jeżeli zginęły jestem 300 zł w plecy + przedmioty. Dziwnym trafem, że list, który wysyłałem 7 dni później do tej samej osoby już dawno dotarł :)))
Dzisiaj wyskrobię maila do USPS...
6 lutego 2014
Od siebie dodam, że z listami do USA jest róznie. Raz słałem do Arizony listem priorytetowym, dotarło po 8 dniach, rad do nowego Jorku, szło około 3 tygodni. Co zabawne do uzbekistanu przesyłka dotarła po 5 dniach.. A w Polsce jeden list szedł mi koło dwóch tygodni.
Profil Profesjonalny
6 lutego 2014
Do Australii latają szybciej listy niż do Niemiec. Rosja to jest kraj - do 3 miesięcy! :)))
6 lutego 2014
z Rosja tak już jest... Z Bialorusia podobnie, ale z Ukrainy ida szybciej niz od nas do nich.

[/list]
Profil Profesjonalny
6 lutego 2014
Jeden wyruszył z sortowni :)))) ciekawe jak reszta...
7 lutego 2014
Z polski jeszcze nie wysylalem ale pozwolilem sobie na kupno walorow w USA i powiem ze szly ok 14 dni do kraju ( First Class USPS ) kostowalo mnie to 12 USD . Natomiast u nas( Polska to dziwny kraj ), kupilem np.walory z Tych ,Wroclawiu , placac kazdorazowo za polecony priorytet , przesylke mialem nastepnego dnia rano i to listonosz w zebach do domu przyniosl. A jak kupilem cos z Warszawie , Lodzi , Gdansku , czekalem po 3 dni !!!!
Profil Profesjonalny
7 lutego 2014
Zależy o której był list nadany - 3 dni to jeszcze nie masakra. Jeżeli ktoś wyśle list późnym popołudniem to czeka się 3 dni.
Profil Profesjonalny
8 lutego 2014
Wracam z egzaminu, patrzę na stan przesyłek - wyruszyły - uraaaa! :)))
Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
9 lutego 2014
fajne są te maile, fajny jest tracking :) można listonoszowi w Ameryce przypomnieć, że pod stołem zawieruszył worek z listami, które już dawno powinny być na miejscu ......
Profil Profesjonalny
9 lutego 2014
Wszystko leżało w NY. Z tego co widzę na trackingu wszystkie listy tam trafiają na sortownie i są rozsyłane po całej Ameryce.
Co do maila - na początku odpisali mi, żebym zadzwonił na USPS infolinię :)))) albo udał się do najbliższej placówki obsługującej listy zagraniczne - chyba nie ogarnęli, że piszę z PL :)
9 lutego 2014
Pewnie taki list,ze sto razy przeswietlają i poddają testom na narkotyki i czort wie na co jeszcze,im sie tam nie spieszy zbytnio
Profil Profesjonalny
9 lutego 2014
Ale to pierwsza taka sytuacja :)raczej list grubości koperty nie przewozi tony koksu :)
9 lutego 2014
Niby nie,ale wiesz jacy sa amerykanie,sa zbyt ostrozni,po przykrych doswiadczeniach
Profil Profesjonalny
9 lutego 2014
Różnie to bywa na świecie: http://imgur.com/sTpzvFD
9 lutego 2014
tak jest,hehe broń dla skrzatów
Profil Profesjonalny
2 lutego 2015
Kolejne listy się zawieruszyły, tym razem wysłane 9 grudnia, 4 sztuki, polecone priorytetowe.
Pozdrawiam!
2 lutego 2015
Mam zapytanie. Otóż zauważyłem, że giną przesyłki wysyłane do mnie, zawsze giną z obu ameryk i anglii. Z innych krajów nie. Niestety dotyczy to przesyłek nierejestrowanych, ale czesto zawierających wartościowe naszywki (Rodezja, PSZ). Mimo próśb, wysylajacy wysyla zwykłym, nie priorytetem. Da się coś z tym zrobić? Np. Zgłosić na poczcie, że nie docieraja do mnie przesylki z okreslonych krajów?
2 lutego 2015
Panowie o czym wy mówicie,moja przesyłka z Chin szła 2 miesiące ,ale doszła.Co do poczty polskiej nie mam zastrzeżeń żadna przesyłka nie zaginęła- a wysłałem lub otrzymałem dosyć dużo.Co do paczek to traktowane są jak worki z kartoflami zdarzają się uszkodzone.
Profil Profesjonalny
2 lutego 2015
U mnie niestety listy nierejestrowane giną nagminnie. Pewnie ktoś na sortowni otworzył 1, opłacało się to i następne łyka. Zmień pocztę, do której dostarczana jest korespondencja. Jeżeli przestaną ginąć to znaczy, że ktoś miejscowy zrobił sobie biznes Twoim kosztem.

Jeżeli chodzi o przesyłki do USA, zwykle idą do 15 dni (priorytet, polecony). Mam nadzieję, że i tym razem się odnajdą, a i przyczyną jest pogoda w USA i wcześniej okres świąteczny :)
2 lutego 2015
Ja wiele razy wysyłałem i otrzymywałem paczki ze Stanów (jakieś kilkadziesiąt przesyłek) i tyko raz przesyłka do mnie zaginęła ale to przez zły adres... co innego że zawsze dochodzą priorytetem, drogo ale bezpiecznie, zwykle idą 10-14 dni.
Profil Profesjonalny
2 lutego 2015
Ja niestety mam okropnego pecha w okresie zimowym. Mam nadzieję, że wszystko się szybko wyjaśni :)
Pozdrawiam!
Profil Profesjonalny
4 lutego 2015
Informacja z pierwszej ręki: jeżeli zamierzacie wysyłać cokolwiek do U.S.A., odłóżcie to na później. Po rozmowie z naczelnikiem poczty w mojej miejscowości i kontakcie z Panią zajmującą się reklamacjami dowiedziałem się, że strasznie dużo przesyłek nie dotarło do adresatów. Niestety przyczyna nie jest znana co się dzieje po stronie Origin Postu oraz USPS :) Chyba zima zaskoczyła pocztowców ^^
4 lutego 2015
Tak tez słyszałem od ludzi w US,mpodobno w większości stanów na północy urzędy pocztowe są pozamykane od ok 2 tygodni
Strony: 1 2 3 4

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.