FOTO FORUM
Patronat medialny
Polecamy

 

LOSOWY EKSPONAT
Statuetka

ATLAS z dedykacją z 1939

23 lutego 2014
Witam, posiadam stary niemiecki atlas, proszę o informację jaką może mieć wartość?
23 lutego 2014
To zależy ile kto chce,lub ile kto da,tutaj dla przykładu link z allegro http://allegro.pl/32288-hand-atlas-ber-alle-teile-der-erde-z-1930-i3967038419.html
23 lutego 2014
zgadzam się:)
atlas jest bardzo zniszczony, nie mam pojęcia czy ma jakąkolwiek wartość? może jednak znajdzie się ktoś kto pomoże mi go wycenić?
23 lutego 2014
Np.jakas rzecz moze byc zniszczona dla laika,lecz dla znawcy moze miec wartosc sentymentalną,kolekcjonerska,historyczną,żalezy jak ktos do tego podchodzi.Niektórzy mogą miec szrot czegos i chciec krocie,drudzy rzecz w stanie lepszym i chciec mniej-aby sie pozbyc.Z resztą nawet na allegro niektóre knoty,falsy osiągają ceny niebotyczne-ludzie sie biją,a dobre oryginały czasem idą za grosze
23 lutego 2014
i znowu się zgadzam,
prawdę mówiąc od 20-stu lat przekładam atlas z półki na półkę, w końcu pomyślałam że może gdzieś jest ktoś komu by sprawiło przyjemność posiadania takiego egzemplarza, kolekcjoner.
Mam nadzieję że taka osobę znajdę:)
23 lutego 2014
Może koleżanka,tez zacznie kolekcjonowac stare książki?jak juz jedna jest w posiadaniu,każdy tutaj z nas od czegos zaczynał :) od jednej książki,butelki,bagnetu,i innych rzeczy.Jedna książka,potem druga trzecia i tak dalej i dalej.....aaaaaa powiem szczerze że takie zbieractwo wciąga,to juz rodzaj choroby hehehe chyba,aby miec więcej i wiecej,aby cieszyło oko :)
Kustosz Profil Profesjonalny Starszy kustosz
25 lutego 2014
Najlepiej w sprawie wyceny skonsultować się z antykwariuszem,ale sądząc po stanie książki,jej wartość będzie sporo niższa niż w podanym przez Irka linku do aukcji.Na pewno miałaby dużą wartość sentymentalną i historyczną dla rodziny tej osoby czy rodzin osób których autografy widnieją pod dedykacją...
25 lutego 2014
Z antykwariuszami tez róznie bywa,są tacy fachmeni że głowa boli,czasem prowadzą biznes z przypadku,dla kasy i sie słabo znają.
25 lutego 2014
To smutna prawda Panowie, ale tak jest! ze świeczką szukać ludzi z powołaniem i" wiedzą" na odpowiednim stanowisku, no cóż takie mamy czasy "wyścig szczurów" oczywiście nikogo nie mam zamiaru obrażać.
Pozdrawiam Grażyna
Profil Profesjonalny
26 lutego 2014
Atlas w tym stanie wycenił bym w granicach ~40 złotych max. Oczywiście mogę się mylić. Za taką ceną przemawia głównie stan zachowania. Cena z aukcji wynosi 199 złotych - jest trochę przesadzona. Mam trochę atlasów, encyklopedii i innych książek niemieckojęzycznych. Takiego towaru czasami dużo zalega w określonych miejscach.
Jeżeli chodzi o sam autograf - w sumie nie wiemy kto konkretnie się tam podpisał. Można pofatygować się do lokalnego muzeum. Może była to jakaś zasłużona osoba w środowisku lokalnym?
Z drugiej strony sam właściciel atlasu mógł się podpisać na stronie... nie wiem czy często macie styczność ze starymi książkami, ale duża część jest zwykle podpisana przez właścicieli.
27 lutego 2014
Dokładnie,sporo starych książek jest podpisywana przez włascicieli,na stronie głównej,zdarzają się też pieczątki z imieniem nazwiskiem i adresem domu wlasciciela.
1 marca 2014
według mnie to są dwa różne autografy,pozdrawiam
1 marca 2014
Moze to jest napisane imię i nazwisko?jednej psoby
2 marca 2014
raczej są to dwa podpisy, tak mi się wydaje
Kustosz Profil Profesjonalny Starszy kustosz
6 marca 2014
Na pewno są to dwa różne podpisy dwóch osób,potwierdzajace przyznanie panu Arthurowi nagrody książkowej za szczególne osiągnięcia w konkursie.Tylko co to za konkurs ASS ?
6 marca 2014
???
6 marca 2014
Tak jest napisane nad podpisami,tzn autografami
Dodaj komentarz

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.