3 BRYGADA ZMECHANIZOWANA LEGIONÓW- LUBLIN

Sformowana w 1995, w garnizonach Lublin i Chełm na bazie zalążków 3 Dywizji Zmechanizowanej odtwarzanej w oparciu o 3 Bazę Materiałowo-Techniczną.Brygadę włączono w skład Krakowskiego Okręgu Wojskowego. W 2000 brygada weszła w skład 1 Dywizji Zmechanizowanej im. T. Kościuszki. W 2002 roku przeprowadzono restrukturyzacje brygady rozwiązując część pododdziałów. W 2008 w skład brygady włączono 3 batalion zmechanizowany, utworzony w oparciu o rozformowaną 3 Brygadę Obrony Terytorialnej, stacjonujący w Zamościu. W 2011 roku brygadę rozwiązano. 
Data dodania: 1 maja, 18:40
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat nie jest widoczny w żadnej kategorii serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 22 razy od 1 maja, 18:40
Reklama
Dodaj komentarz
1 maja, 19:08
Piękna odznaka z pierwszych nadań. Gratuluje nowego eksponatu w kolekcji koledze Marianowi.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.